Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet kezdjem el tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni tanulni valamilyen programozási nyelvet. Szerintetek melyikkel érdemes kezdeni? Lehetőleg olyat ajánljatok ami jó kezdésnek, de nem túl elavult.


Kösz a válaszaitokat előre is.


P.L. 16/F


2011. ápr. 24. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Teljes egyetértek az értékeléseddel. Azért javasoltam a Pythont, mert az rendelkezik a Pascal előnyeivel (kivéve, hogy nincs annyi könyv hozzá magyarul), de annyival jobb a Pascalnál, hogy a való életben is használatos nyelv, és könnyebb róla átváltani a C felé, ill. együttműködik a C, C++ nyelvekkel.
2011. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 szotyi41 ***** válasza:
delphi
2011. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szubjektív vélemény, de szerintem a Python jó kezdésnek, én is ezt tanultam, mikor kitalálták nekem, hogy kezdjek el programozni.
2011. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

C C#

C#-ot használhatod alkalmazásfejlesztésre(winform, wpf), webfejlesztésre(Silverlight, ASP.Net)

2011. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!