Mondanátok egy c fordító programot Windows 7-re?
A MinGW elég új, a gcc Windowsos portja, azt meg folyamatosan fejlesztik. De a Visual Studio-hoz is kapsz fordítót, msvc néven ha jól sejtem.
A kernelt nem tudjuk miben írták, mivel zárt. De sejthető, hogy a magja C (igen, a kernel magja), a többi része meg C, C++, akármi. C#-ban is lehet kernelt írni, csinálták is már, asszem Singularity néven? Csak általában nem írnak új kernelt, hanem a meglévőt foltozgatják.
Esetleg valami leírást tudnál adni, hogyan programozzák a kernelt? Nagyon érdekel az hogyan indul, működik és a többi.
Szóval esetleg valami ebookot vagy ilyesmit tudnál mondani, ami a kernel felépítését, hogyan kell programozni, meg a többit magyarázza? És, ha lehet akkor c#-os könyv legyen, mert azt tanultam, de ha csak c-ban van leírás, akkor az is jó.
A fordítóról pedig:
Én valami komplettebb, komolyabb fordítóra gondoltam, ami olyasmi mint a visual studio.
Azé C#-ban kernekt írni merekdek lenne. Így is lassú erőforrásigényes a windows, hátmég úgy milyen lenne...
C#-ot hogy tanultál C nélkül?
Nézegess Linux kerneleket, azok nyíltak.
C# nem lassú, ha nem úgy programozod. Nyílván egy kernel az natív kódra fordulna.
C#-nak semmi köze a C-hez (hasonlít a szintaxisa, de tényleg ennyi), abszolút jót is tesz, ha C-tudás nélkül tanulod.
Ha nézegeti a kernelt attól jobb lesz? Elméleti tudás nélkül csak azt fogja látni, hogy egy rahedli kód, és semmit nem ért belőle.
Kérdezőnek pedig mégegyszer: a Visual Studio az egy IDE. Integrált fejlesztőkörnyezet. A fordítója pont olyan egyszerű, mint a gcc, csak más a neve. Ha IDE-t szeretnél, akkor a Visual Studio Express nagyon jó választás, de hasonlóan jó a QtCreator is (most már, a régi verziók szarok voltak, vagyis lassúak). Amit nem az a mindenféle Java-ban, Javahoz írt környezetek (NetBeans, Eclipse), és az ilyen baromira amatőr fosok, mint a DevC meg a CodeBlocks. Kernelprogramozásról én nem tudok könyvet, de ha rákeresel, 100%, hogy találni fogsz. Egyébként érdemes előtte operációs rendszer elméletet tanulni.
Előző:
Értesz egyáltalán a programozáshoz? Tudod, hogy az általad beírt kód hogy fordul le? Mi lesz belőle? Milyen lépéseken megy át? Min fut?
Hogy a C#-nak nincs semmi köze a C-hez? Hogy jobb, ha egyből egy magas szintű OO nyelven tanulja meg a programozást? Hülye vagy te?
Menjünk sorban:
>Értesz egyáltalán a programozáshoz?
Amennyire a korom engedi (23) igen, értek.
>Tudod, hogy az általad beírt kód hogy fordul le?
Ismerem a fordítási folyamatokat. Egyszerűbb fordítóprogramot is írtam már.
>Mi lesz belőle?
Mikor mi. A fordítás csak azt jelenti, hogy egyik nyelvről a másikra, légyen az C (sok nyelv fordul C-re), valamiféle bytekód vagy az adott platform natív kódja.
>Milyen lépéseken megy át?
Ezt már fentebb kitárgyaltuk.
>Min fut?
Látszik, hogy már te sem tudod, mit akarsz kérdezni. Min fut? Ami hajlandó futtatni.
>Hogy a C#-nak nincs semmi köze a C-hez?
Bizony, nincs. A C++ nagy hatással volt a C#-ra, amire meg nagy hatással volt a C, tehát közvetve persze van köze, de közvetve kb minden nyelvnek minden nyelvhez van köze. A C# szintaxisa azért hasonlít, amiért a Java-é is: hogy ismerős legyen, azt ne kelljen tanulni, könnyebb legyen az átmenet.
>Hogy jobb, ha egyből egy magas szintű OO nyelven tanulja meg a programozást?
Igen, jobb. Tisztább, szebb elméletet kap. Bőven ráér a "mélyvízbe" ugrani, ha muszáj vagy ha érdekli. A C nem egy kezdőbarát nyelv, nagyon nem.
>Hülye vagy te?
Nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!