Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jobb a windows 7 mint az xp?...

Jobb a windows 7 mint az xp? Jobb az xp-nél? Azt hallottam, hogy néhány programot nem ismer fel. Ti hallotattok már erről?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Ez igaz én azt vettem vele kapcsolatba észre, hogy amíg az xp 234 mb ram körül, eszik alapból addig a win 7 1,08 giga körül:D és hát nekem igaz, hogy 4 giga van de minden lassabb rajta SOKKAl nem jó!. Egy jó van benne, hogy biztonságosabb mint az xp mert nem megy rá annyi vírus (még). De inkább az xp.
2010. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jobb. Nálam gyorsabb, mint az XP. Néhány régi programot nem ismer fel az természetes. Régi hardverekkel lehet gond, amihez a gyártó nem írt meghajtóprogramot.
2010. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb sokkal Jobb sajnos a jo öreg sokat probált xp-nek befellegzett az uj készitésü játékok (directx10 hát még a 11) már el sem indulnak rajt lásd Just Cause 2 (várjuk a windows 8-at)
2010. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
újab gépeken jobb. Az hogy több ramot eszik az a cache miatt van, így gyorsabban indulnak el bizonyos programok. De amint szükség van a ramra, a rendszer felszabadítja a kellő mennyiséget. Még 128 mega rammal is elindították :)
2010. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tényleg több memóriát eszik, és tényleg sok hardvert és szoftvert nem ismer fel. Van egy USB-s tévé tunerem (analóg-digitális) és nem tud vele mit kezdeni, pedig ez egy új hardver. Sokkal lassabb a programok megnyitása, futtatása. Nekem megy vissza az xp.
2010. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb, és az is normális, hogy nagyobb a gépigénye, hiszen az XP és a 7 között 8 év telt el, és ez alatt az idő alatt rengeteget fejlődött a technika, a gépek is sokkal erősebbek mint akkor. Esetleg a régi programok futtatásával lehetnek gondok, de sokat meg lehet oldani a kompatibilitás átállításával. Ha megvan a megfelelő géped szerintem mindenképp megéri váltani.
2010. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amilyen programokat én használok, ahhoz nem jó a win7, így ezért én sosem fogom lecserélni az xp-t. Akik újabbnál újabb játékokat próbálnak ki, azok csak mindig vegyék a legújabbat a legdrágábbat. Nekik készülnek, rajtuk gazdagodnak a... nem mondom meg kicsodák.
2010. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a lecserélés nem akarás kérdése :(

Nem azt mondom, hogy a Win7 zsírkirály, de előbb utóbb le lesz váltva az XP is, legfeljebb a Win13-mal (amikor bejött az XP, ugyanilyen gondok voltak, csak a Win98-cal szemben).

Én XP-t, Vistát és Win7-et használok egyszerre. Vistát próbálom hanyagolni, de a Win7-tel sok bajom nincs. Gyors a gépemen, illetve nekem tetszenek az új funkciók is benne. Valamennyivel több erőforrást igényel, de sajnos a tendencia azt mutatja, hogy az új szoftverek új hardvereket igényelnek.


Ha van egy viszonylag erős géped, akkor megéri kipróbálni, tekintve az ingyenes XP módot, amit kicsit okosabb verziókhoz adnak letölthető formában (ez egy teljes értékű XP virtuális gépen, amivel tudod használni az egyébként Win7-tel nem működő szoftvereket, hardvereket). De persze ehhez kell a megfelelő processzor is (nem csak teljesítményben, de a hardveres virtualizációt is tudnia kell). Nekem így minden megy gond nélkül, bár igaz, hogy a "régi" progikhoz kell az XP-mód.

2010. márc. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Százszor jobb, mint az xp. Persze, több a rendszerigénye, de újabb oprendszer is persze, és igen, 1 giga ramot eszik, meg a prociból is többet zabáll, de ugye 2010-et írunk, nem 2001-et, amikor az xp volt a new. Akkor is azt mondták, hogy a w98 az igazi, mert kissebb ramot eszik. Amúgy minden progi elfut rajta(.exe jobb klikk, tulajdonságog-kompatibilitás-egészen win95-ig vissza mehetsz.) Ennyit arról, hogy nem indul el rajta minden cucc.

Akinek meg hulladék a gépe, akkor ne a w7-et köpködje, hanem ezt írja: biztos jó, de nekem nem jó, mert kicsi a gépem hozzá, ezért maradok az xp-nél. De akinek megvan a vasa, az próbálja ki, mert 10 év eltelet az xp kiadása óta, és azóta sokat fejlődhetett.

2010. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszönöm mindenki kommentjét. hasznos volt számomra mind.

nekem most lesz új gépem, 2 giga ram, 160 giga meória...

remélem ezen jól fog menni, ugyanis xp-t már nem skerült beszéreznem se.

jövő héten teszi fel egy ismerősöm, majd kiderül minden :P

2010. márc. 27. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!