Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 1 hónap alatt meg lehet...

Daweee000 kérdése:

1 hónap alatt meg lehet tanulni C-ül?

Figyelt kérdés
Elsős mérnökinfós hallgató vagyok, és elbaxtam a félévet, nem tudok semmit programozni, az aláírást segítséggel összehoztam a tárgyból, most pedig jön a vizsgaidőszak, én meg elkezdtem olvasni a "Programozzunk C nyelven" című könyvet, kérdés hogy 1-másfél hónap alatt össze lehet kaparni egy "Programozás alapjai" című tárgyra elegendő tudást? (úgy hogy közben azért másból is lesz vizsga, arra sem ártana készülni) Persze, tudom, motiváció meg elhivatottság kérdése, de esetleg valakinek van hasonló jellegű tapasztalata?
2010. dec. 10. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyetemen az első féléves C gyerekjáték... 1nap alatt meg lehet tanulni, ha már programoztál előtte, ha nem akár 1hét is lehet. Haladj sorba standard ki/be, elágazás, ciklusok, tömbök, pointerek, hivatkozások, függvények... ennyi! más nem kell tudtommal első félévre.


Próbálgasd megcsinálni az informatikai alapismeretek érettség programozó részét, egy kis gyakorlásnak elmegy, ha már profin nyomod, kipróbálhatod az emelt érettségit is.

2010. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz, kicsit megnyugtattál :D

Programozói előélet minimális, viszont shell-ben pár alap dolgot megtanítottak, az alapján úgy érzem nem vagyok hülye ehhez a programozás dologhoz, egyelőre még motiváció (lelkesedés?) is van, kérdés meddig...

2010. dec. 10. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:

A C nyelvet szintaxisát megtanulni arra a szintre ami neked kell szerintem egy intenzív másfél hét alatt el lehet jutni(ha jól emlékszem maga a C "nyelv"[tehát az utasítások ilyesmi] csak néhány oldalnyi, de ehhez be kell gépelgetned pl a példakódokat nem csak elolvasni, hogy "értem, jöhet a következő").

Az más kérdés, hogy a prog.alapon nem csak C-t tanultok, sőt főleg nem azt, hanem pl.: programozói szemléltet, stb.

Tehát attól, hogy megtanulsz C-ül még koránt sem biztos, hogy tudsz programozni...

2010. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Miskolci Egyetem?:D
2010. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 hónap alatt lazán.

Én annó ezt használtam ( [link] gyakorlásra, folyamatosan nehezedő példák, megoldások, az alap témakörökből (első 8 rész - a többi nincs feltöltve) ami kellhet...ha ezek már simán mennek, akkor nézd át a vizsgafeladatokat és azokat is próbáld megérteni (persze nem árt, ha előtte megnézed a fájlkezelést és a láncolt listákat vmi könyvből, vagy csak simán neten rákeresel)...

Ha nagyon nincs 5let, akkor dobj nekem mail, küldök én...

2010. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kösz a linket, majd végigmegyek rajta, plusz van egy könyvem is amire azt mondják hogy jó, valamit csak összehozok.


Másik: Igen, ME-GÉIK Mérnökinfó.

2010. dec. 12. 13:50
 7/11 anonim válasza:

Attól is függ amúgy hogy ki tanítja a gyakot. Én nem akarom most itt megnevezni, hogy ki tanította nekem, mondjuk azt nem nevezném tanításnak, de elég siralmas volt. Én épphogy csak átcsúsztam a vizsgán. De következő félévbe a java-t jól megtudtam tanulni és számomra az sokkal könnyebb volt.

Egyébként én is ott tanulok:D

Második válaszoló voltam.

2010. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

S.L. ről beszélünk? :D

Nekem is ő volt, azt hiszem meg is látszik a tudásomon... Nem baj, most ráfeküdtem a dologra, jan 12-re megpróbálok összehozni valamit. (ha meg nem jön össze, még van 2 időpont)

2010. dec. 14. 18:47
 9/11 anonim válasza:
Ő is nagy kópé ilyen téren. Engem nem tanított hálistennek, nem sok jót hallottam róla. Mondjuk nekem ő javította a C vizsgámat, ha úgy nézzük nem volt túl szigorú. Az én gyaktanárom P. M. volt, úgy állt hozzá a dolgokhoz, hogy mindenki tud C-ül. Szol ez se volt jobb mint az általad nevezett személy.:D
2010. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pedig elvileg S. szopat a legjobban vizsgán, hallottam történeteket..

P. nekünk talán az előadást tartotta, érdekes figura volt ő is. (mondjuk nem is vittem túlzásba az előadás látogatást :) )

2010. dec. 14. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!