Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Milyen programozási nyelvet érdemes megtanulni? Melyikkel lehet jobban érvényesülni?Melyiket hol/miben alkalmazzák? Kezdőknek hol érdemes kezdeni,esetlegesen iskola ajánlásával?!

köszönöm


2010. nov. 25. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
C++, Java
2010. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem ugy tanácsolta programozó ismerősöm:

Kezdésnek: C++

Utána: C#

Aztán meg: Java


De mellé mehet a hmtl meg a php mert azok nem nehezek:)


Ice;)(16/f)

2010. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én inkább kezdőknek a pascalt javasolnám
2010. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a java könnyebb, mint a c++.

De a php még könnyebb.

2010. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek: C++

Utána: C#

Aztán meg: Java


Lol. Esetleg fordítva. C++ után kínszenvedés lenne lekorlátozni magad a Java hülyeségeire, legalábbis nekem az volt. C# viszont egy szinten van a C++-al, legalábbis ami a lehetőségek széles tárházát illeti, az egy korrekt nyelv.


Az érvényesülés szempontjából a Java most tuti tipp, de lehet 10 év múlva már nem lesz az, a C++ még jódarabig itt lesz velünk, C# meg egyén .NET-es cuccok nem tudom, bizonytalan hogy úgy istenigazából felfutnak-e, de azokat is használják rendesen. C tudással is lehet érvényesülni ha szereted a hardverközeli programozást. De "érvényesülés" szempontjából ez tökmindegy, mert néhány hónap alatt bele lehet rázódni bármelyik, addig halál ismeretlen nyelvbe is, hogy azzal utána produktív munkát végezhess, úgysem a nyelv lesz a legbonyolultabb, hanem a céges környezet.


Melyiket hol? C++ főleg az asztali alkalmazások jelentős része, Java szintén + JavaEE-vel szerveroldali nagyteljesítményű kódok, C# szintén asztali cucc, de .NET-ben van szerveroldali cucc is (asp, nem tudom mennyire szabványos és kiterjedt a könyvtára), mindenféle funkcionális nyelv (sdl, erlang) a telekommunikációban, ADA néhány nagyon speciális területen, ahol nagyon robosztus kód kell, vagy ugyanitt D esetleg Eiffel. Nagyteljesítményű matematikai számításokhoz assembly vagy Fortran, kernelhekkeléshez C. Mindenféle adminisztratív és szövegmanipulációs cucchoz scriptnyelvek garmadái állnak rendelkezésre.


Kezdőknek C++ ha kemény, Python ha puha és C#, ha olyan félig átsült. Iskola nélkül, weben keresgélve, programozva. Az elméletet úgysem értenéd még gyakorlat nélkül, gyakorlatot meg csak magadnak tudsz szerezni.

2010. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha kőművesnek tanulsz akkor semelyiket...
2010. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Az utolsó kommentelőnek csak annyit, hogy nem szeretnék a padtársad lenni! ;)

2010. nov. 26. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a Szegedi Tudományegyetemre járok programtervező informatikus szakra, tudom ajánlani. (ha már iskolát is kérdeztél :D) Rengeteget lehet tanulni. Egyébként mi C-vel kezdtünk.
2010. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az hogy melyiket érdemes attol függ hogy mit akarsz kezdeni vele. Minden programozási nyelv különböző valamire jó és valamire nem. Egyes dolgokra egyik jobb mint egy másik stb. Először gondold át mi a célod aztán tudod kiválasztani melyik nyelv alkalmas rá.

Ha kezdő vagy mindenképp valamilyen alacsony szintű nyelvet válassz(pl C,pascal) föleg azért mert a magasabb szintű nyelvek nem magyarázzák el az alapokat vagy csak nagyon felületesen. Piramis szerűen épülnek egymásra egy magas szintü nyelvet sokkal nehezebb vagy lehetetlen(irodalma válogatja) megérteni mint egy alacsony szintűt mert kell hozzá az a tudás.

2011. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!