Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes megtanulni amivel pénzt is lehet keresni?

Figyelt kérdés

A webprogramozáson kívül értem a kérdést, mert html, css, php, javascript és egy kis mysql már megy, de valami mást szeretnék csinálni amivel lehet pénzt keresni. A C-t tanulgatom, de valami könnyebben tanulható prog nyelvre gondoltam mint pl:phyton vagy java, de nem tudom hogy ha megtanulom ezeket a nyelveket akkor volna-e lehetőség munkát találni ilyen tudással.

Előre is köszi a válaszokat


2010. szept. 17. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha jól megtanulod, java-val nagyon jól kereshetsz. de ehhez ismerned kell az alapvető programozási paradigmákat, szoftver fejlesztési szabályokat. nem elég ha egy program fut, meg kell felelnie a standardoknak is.
2010. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az sem árt, ha valaki a programozáselméleten kívül még pár nyelvet (nemcsak egyet) ismer. Én webfejlesztő vagyok (PHP), de ennek ellenére hasznát vettem már a Delphi, C# és ASPX tudásomnak is. Vicces, hogy főiskola óta pont Java-t nem használtam (azzal kezdtünk)...
2010. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a kérdés: nézz körbe álláskereső portálokon, hogy mit keresnek. Keresnek Java C# C++, legfőképpen (ha nem vesszük a webprogramozást, és nehézségi sorrendben növekvő), de keresnek sok mást is.
2010. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A Java-ról sok jót hallottam, de azzal nem csak telefonra lehet progikat írni? Sajna még nem nagyon ismerem a nyelvet. Kb: mennyi idő alatt tudnám megtanulni szerintetek?
2010. szept. 18. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
A JAVA egy platformfüggetlen nyelv, tehát tudod futtatni Linuxon, Windows-on, és minden olyan eszközön, ami támogatja a JAVA-t, így mobilon is.
2010. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A Java egy rakás fos, mint nyelv. Platformfüggetlen == saját platformjától függ, amit portoltak jónéhány platformra. Ehhez képest a C++ is platformfüggetlen, mert istentelenül sok gépre van C++ fordító (többre, mint JVM), tehát fut a kód (csak újra kell fordítani). A Java is lefordítja gépi kódra, úgyhogy ez nem nagy elvárás.


Megtanulni nem tart sokáig a nyelvet, ami sokáig tart az a könyvtára, mivel a nyelv az fosprimitív.

2010. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. A Phytonnal mi újság? Állítólag elég magas szintű nyelv, és könnyen megtanulható csak nem tudom hogy lehetne-e vele pénzt keresni. A munka ajánlatok között nem nagyon találtam olyat aki phyton programozót keresett volna.
2010. szept. 18. 12:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Python otthoni bütykölésre való
2010. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Python szép nyelv meg jó, és használják is az iparban, de nem abban írják a projekteket, azt csak így a körülötte matatásra használják, tesztkörnyezetet írnak benne meg egyéb ilyen szkriptelési munkákat.
2010. szept. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Java vagy C++. Ezekekkel szoktak pénzt keresni. A Frostiibe 2 -t pl.: C++ -ban írták. A minecraft -ot meg java -ban.
2012. máj. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!