Mennyi programozási nyelvet ismertek és mik azok?
HTML = HyperText MARKUP LANGUAGE
CSS: [link]
Egyéb probléma? A prologot és a haskellt nem ismerem, de ha tényleg lehet velük programozni, akkor biztosan meg lehet valósítani két szám összegét vagy szorzatát is...
Szóval egy programozási nyelvben te mondod, meg, hogy a gép mit csináljon, és azt is, hogy hogyan csinálja... míg pl. a HTMLben csak azt tudod megmondani, hogy te hogyan képzeled el a dolgot... vagyis azt, hogy milyen struktúrájú legyen az oldal... de azt nem, hogy hogyan rakja a gép ide meg oda a dolgokat. Nem utasítod semmire, csak megmondod, hogy az én oldalamon ez itt van, az meg ott van... (remélem érted mit akarok mondani)
Ennyi erővel írhatnál egy programot, ami megnyitja a .valami kiterjesztéső fájlokat, és bennük az összes számot összeadja, vagy valamit csinál a tartalmával, és rámondod, hogy az a .valami kiterjesztésű fájl egy program...
Valóban, HTML+CSS nem programozási nyelv, hanem jelölőnyelv.
De ha ilyen szigorúan vesszük, a PHP sem programozási nyelv. A VBScript, a batch, a javascript, stb szintén nem.
Sőt a C sem. Mert csak azt mondom meg, hogy mit szeretnék, a gép meg jó bonyolultan végrehajtja. De tényleg, miért nem fogod már fel, hogy miről beszélek? Ennyire kiölik az emberből a gondolkodás képességét, vagy eleve hülyének születtél?
Ha leírom html-ben, hogy <p>omnomnom</p> akkor a böngésző VÉGREHAJTJA ezt, és megjelenik egy bekezéds omnomnom tartalommal. Ha leírom C-ben, hogy x=1; akkor (fordítás után) a gép végrehajtja, hogy veszi az x nevű cimke címét, és oda beleír egy egyest, bárhogy is légyen ez ábrázolva. A kifejezőerőben természetesen van különbség, és én sem sorolom hagyományosan a programozási nyelvek közé a html-t, de ettől még nincs szigorú határ, és karakteresen kijelenteni, hogy az NEM az, és aztán nem érteni, amiről a másik beszél, na az gyökér dolog.
Most komolyan... miért kötekedsz, ha ötleted sincs a programozásról?
A HTMLben megírt dolgok sosem lesznek programok, sosem fognak lefutni egy környezetben, a böngésző sosem fogja végrehajtani őket. A böngésző csak egy eljárást fog végrehajtani, ami a HTML-t értelmezi, megjeleníthetővé teszi, de sosem fogha magát a html fájlt végrehajtani.
A CSS-t ugyanígy... Ha ezek szerinted "programok", akkor valami baj van, mivel ekkor már egy sima Word dokumentum is programmá válna, mivel a Word hasonlóan jár el a dokumentumokkal, mint a böngésző a html-el. A különbség csak annyi, hogy a Word dokumentumokban az adatok tömörítve vannak, és nem olvashatóak egy egyszerű szövegszerkesztővel megnyitva.
Egy programozási nyelv, ahogy a neve is mutatja, arra szolgál, hogy programokat írj. Legyen az webprogram, vagy akármi más. Még ide sorolhatók a scriptek is, mivel nagyon hasonlóak, de ezek sem programozási nyelvek igazából. (Ezek általában már előre megírt programokat vagy programrészleteket futtatnak, viszont tartalmazhatnak ezek futtatásával működő algoritmusokat...)
Ha nem értesz valamit, googleozz rá erre:számítógépes program
Ha veszekedni akarsz, akkor rossz helyen vagy.
"Ha leírom html-ben, hogy <p>omnomnom</p> akkor a böngésző VÉGREHAJTJA"
A böngésző nem hajt végre semmit fogd már fel. Csak a saját algoritmusait hajtja végre, amelyek képesek a legtöbb HTML és CSS fájlt a felhasználó által felfoghatóvá, és széppé tenni. :)
Minden program adatokkal dolgozik, itt az adatok a HTML és a CSS fájlok... Nem értem miért kell ezen kötekedned, és ilyen példákat írnod, amiben semmi lényeg nincs. Ha egyszer a böngésző nem hajtja végre a HTML fájlt, akkor nem hajtja végre és kész... Ha végrehajtaná, akkor súlyos biztonsági hibákkal lenne tele az internet... (egy HTML fájl magában is tartalmazhatna vírusokat...)
"Még ide sorolhatók a scriptek is, mivel nagyon hasonlóak, de ezek sem programozási nyelvek igazából. (Ezek általában már előre megírt programokat vagy programrészleteket futtatnak, viszont tartalmazhatnak ezek futtatásával működő algoritmusokat...)"
Az igaz, hogy furcsán fogalmaztam, a lényeg az, hogy a scriptek másféleképpen futnak le, mint a programok... (minden scriptet egy program FUTTAT LE. Azért írtam naggyal, mivel erre megint jönnél azzal, hogy a C-t is leFORDIDJA egy program, csak azt nem értem, hogy számodra miért nincs különbség a FUTTAT és a FORDIT között... talán ugyanazért, amiért nincs a script és a program között... mert nem tanultad meg, mikor kellett volna.)
A scriptek nem programok. Ha azok lennének, nem kellene két külön kifejezés a megnevezésükre. Ha nem hiszed el amit itt írtam nyugodtan keress rá a googleben, de légyszives addig ne kezdj el kötekedni, amíg nem vagy tisztában a dolgokkal.
(rákerestem én neked, mert magadtól úgysem fogsz, annyira csökönyös vagy... [link] [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!