Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak nekem tűnik úgy, hogy...

Csak nekem tűnik úgy, hogy interjúkon általában olyan kérdéseket tesznek fel, amikkel a napi munka során nem találkozik az ember?

Figyelt kérdés
Én már pár éve dolgozom fejlesztőként és úgy több technológiával is találkoztam, de mégis most is megtudnak fogni interjúkon, ha olyan jellegű elméleti kérdést tesznek fel, amit tanultam valamikor egyetemen, de a mindennapi munka során nem kell ezen gondolkodni. Akkor úgyis az a lényeg, hogy egy adott feladatnak megértsd a scope-ját, hogy mik lehetnek az impact-jai és lefejleszd. Persze vannak dolgok, amiket illik tudni mindenkinek, de most annyira mélyen azért kapásból tényleg nagyon szeniornak kell lenni, hogy mindenre hosszú körmondatokban tudj válaszolni, legalábbis én csak tudom, hogy egy-egy esetben ez a best practice, így használjuk, de az elméleti hátteret nem. Ha utána olvasok és felkészülök belőle, akkor persze. Jobban szeretem az olyan interjúkat, ahol inkább a projektekről kell mesélni, amiken dolgoztál vagy mit hogyan oldottál meg.

tegnap 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Ja, de realisztikusan nem tudják tesztelni a mindennapi dolgokat.


Házit tudnak adni, de olyan komplexitásút nem érdemes, amit tényleg letesztelni, hiszen senki sem fog 1 hétig szórakozni egy interjús házi feladattal. Többnire max pár órásat adnak.


A legjobb ha mini IQ teszteket adnak és szakmai elhivatotságot tesztelnek. Tehát feltesznek pár bonyolultabb általános programozói kérdést, van pici live code, közös gondolkodás problémákon akár csak elméleti síkon és pár technológia specifikus kérdés, ami mélyre ható is lehet és nem feltétlenül találkozik vele az ember a mindennapokban.


Az aki tudja, hogy a mi a különbség a Spring és Java EE alap Rollback policyja között és érhetően eltudja magyarázni a dijkstra algoritmust valószínűleg élesebb kés, mint aki annyit tud mondani, hogy "Nekem gyakorlati a tudásom. Bármit megoldok" még akkor is ha igazat mond az illető az interjún.


Persze simán lehetséges, hogy a csak gyakorlati tudással rendelkező illető sokkal jobb lenne a pozícióra, de lehetetlen leteszteni 100 jelentkezőnél ezt a gyakorlati tudást.

tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 IgaziÚriember ***** válasza:
21%

Gondolom valami selejt helyen szerezted a tapasztalatodat ahol a több éves pályafutásod ellenére a valódi tudásod megrekedt a gyakornok / junior szinten, azért nem tudsz válaszolni. Komolyabb helyeken nagyon helyesen felmérik azt, hogy ki mennyire van képben a dolgokkal és nem vesznek fel mindenféle jött-mentet.


"Jobban szeretem az olyan interjúkat, ahol inkább a projektekről kell mesélni, amiken dolgoztál vagy mit hogyan oldottál meg."


Én pedig pont az ilyen helyeket kerülöm, mert ahol ennyiből áll az interjú oda mindenféle selejtet felvesznek, akiknek olyan csekély tudásuk van, hogy nem lehet értelmesen együttdolgozni velük. Én komoly szakemberként elvárom, hogy az interjúnak is legyen meg egy adott szakmai színvonala és ugorjon meg egy nehézségi szintet. Nem egy sikeres interjú után mondtam nemet az ajánlatra, mert túl könnyűnek tartottam az interjút és nem tartottam méltónak az adott helyet ezek alapján, hogy az önéletrajzomban szerepeljen.

tegnap 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudsz példát mondani?


Mert szerintem az esetek többségében szükséges a tudás.


Pl ott vannak az adatszerkezetek. Oké, hogy manapság nem fogod őket natív lefejleszteni, mert a legtöbb nyelvhez van rá library.


De pl ahhoz, hogy adott esetben ki tudd választani, hogy melyik a legoptimálisabb tisztában kell lenned a pontos működésükkel.

tegnap 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 most melyik cégnél dolgozol?
tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Felteszem amúgy valami lepra helyen dolgozik és egy szó sem igaz abból, amit leírt.


Normális helyen potenciálra alkalmaznak embereket és nem aktuális tudásra. Valaki tudhatja kívülről belülre a C-nek minden corner case-et, miközben ha új projektre új technológiát kell tanulni, akkor alkalmatlan.

tegnap 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!