Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lenne a megfelelő job...

Mi lenne a megfelelő job title az előző munkahelyemnek? (Kiberbiztonság, de főként fejlesztettem, többi lent)

Figyelt kérdés

Próbálok rövid és tömör lenni, így pontokba szedve írom le, hogy hogyan kerültem abba a pozícióba és mivel foglalkoztam. A vége fele jön fel a programozás, és azért is írtam ebbe a topikba, mivel főleg fejlesztettem.


- A szóban forgó munkahely előtti tapasztalatom csak 4 hónap diákmunka programozóként.


- A cég ahova mentem papíron csak 3 alkalmazottal rendelkezett, mivel főként kontraktorokkal dolgoztak red teameken és pen testingeken (egy német cégről van szó, ha ez esetleg számít).


- Az elején kemény traininget kaptam a security világába és azon belül is inkább a red teamekbe, majd pedik malware development fele ment a trainingem.


- A trainingek után részt vettem több pen testingen és kettő red teamen is, ahol nyílván inkább kisegítő szerepet játszottam, pl én csináltam a malwaret red teamre, de természetesen az ötletek, hogy mit és hogyan a főnökömtől jöttek, meg mielőtt használtuk volna, nem csak teszteltük lab-ben (ahogy ez szokás), hanem átnézte a kódot is.


- Ezek után pedig proof of concepten dolgoztam, ami egy saját C2 (command and control framework, ezt egy web appnak nézzétek, innen lehet a malware-el kommunikálni), malware és kód transzformációs tool fejlesztését jelentette (nem az én ötleteim alapján).


- Itt konkrétan minden egyes nap programoztam majdnem egy éven át. A C2-t pythonnal és vue-val csináltam, a malware-t C#-al, a kód transzformációs toolt pedig szintén C#-al, ahol sokat kellett IL code-al is foglalkoznom.


Tudásilag rengeteget kaptam ettől a munkától, mivel a kiberbiztonság offensive része csúnyán technikai, tehát assembly szinttől kezdve az op rendszer működésén át a hálózatokig mindent lefed + linuxot, basht meg powershellt is megtanulod és mivel fejlesztenem is kellett rengeteget, így a programozás is teljesen készség szinten megy (de nyílván csak egy erős junior szinten vagyok valódi fejlesztői munka hiányában).


Szóval a problémám az lenne, hogy fogalmam sincs minek nevezzem ezt a pozíciót. Főnököm azt mondta, hogy írjak research leadet, mert az jól néz ki és ő szívesen ad referenciát, de ugye ez nettó hazugság lenne, meg pláne egy kis cégnél semmit nem jelent egy ilyen megnevezés. Tudom lehet hazudni CV-be, de nem szeretnék azon stresszelni, hogy túl kevés a tudásom ahhoz képest amit mondtam.


Redditre szerettem volna kiírni a kérdést, de főnököm félig magyar és szeret is redditezni, így oda nem merem kiírni. Viszont itt beszélgettem már valódi szakemberekkel, szóval remélem sikerül segítséget kapnom.



Ha valakit esetleg érdekel, akkor szeretnék fejlesztői irányba menni és azért is hagyom itt ezt a területet. Szeretnék valami junior pozíciót megpályázni és ezt figyelembe véve írnám meg az önéletrajzomat.



júl. 29. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fejlesztő.

alatta meg a prog nyelvek skill szerint. Ennyi.

júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt hogy kiberbiztonság nyugodtan kihagyhatom és ha rákérdeznek akkor megemlítem?


Köszönöm a gyors választ!

júl. 29. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
A munkaszerzodesedben nem volt benne a poziciod megnevezese?
júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban csináltál is komolyabb dolgokat benne, akkor szintén a skill részekhez beírhatod.

Én pl belemészogattam automata tesztelői eszközökbe és egész jól is csináltam, ha akarnék, lehetnék automata tesztelő simán, de ettől még nem írom bele a CV-be, hogy az voltam, max a listákba, hogy ahhoz is értek egy szintig.


Ugyanígy egy fejlesztő is érthet mondjuk a dockerhez, de nem lesz tőle DevOps. Ettől még a tudást elhalgatni persze nem kell.

júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3, de, internként kezdtem és research lead lett utána, viszont a valóság az, hogy fejlesztettem és teszteken segítettem amiben tudtam (pl malware/exploit dev, infra setup phishing hez meg ilyenek) ezért ezt nem szeretném használni. Ha multiban lettem volna research lead az más tészta, de így csak egy jól hangzó title ami nem volt igaz rám.
júl. 29. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!