Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozónak milyen a...

Egy programozónak milyen a munkabeosztása?

Figyelt kérdés
Én 4 nap munka, 4 nap szünet rendszerben dolgozok, nem a számítástechnikában. Arra gondoltam hogy talán lenne értelme ilyen irányba elmenni, csak nem tudom lehetséges e a jelenlegi munkám nellett.
szept. 16. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha eltekintünk a gyakornoki diákmunkáktól, akkor a többség normál hétfőtől péntekig, 9-től 18-ig tartó munkaidőben dolgozik, 1 óra ebédszünettel hivatalosan. Ezt valamennyire lehet rugalmasan kezelni, pl korábban kezdesz és korábban fejezed be, nem töltöd ki az 1 óra ebédidőt, stb.


Kivételek mindig vannak, de nem ez a jellemző. Pl volt ahol az ebédidő a 8 órás munka része volt vagy kisgyermekes anyukáknak lehetőség volt 6 órás részmunkaidőre, de főleg kezdők esetén nem fognak speciális igényekhez igazodni a cégek és a csapatok.

szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rugalmas helyeken is elvárás, hogy a meetingeken részt vegyél. Ezek pedig a hétköznapokon vannak.
tegnapelőtt 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

A hétfőtől-péntekig munkarend elég általános, de ezen belül a nagyon szigorú, 100%-ban irodábamenős, szigorúan 9 órás, dress code-os multitól a szuperlaza távmunkáig minden elképzelhető. Dolgoztam mindkét verzióban, gyűlöltem is az előbbit, úgyhogy most inkább az utóbbihoz tartozom, nálunk most ezek a kötöttségek:

- a napi 1-2 meetingen ott kell lenni

- ha munkaidőben valaki rám ír céges chaten egy órán belül illik válaszolni

- ha valami fontos és/vagy határidős dolog van, akkor az készüljön el időre

- haladjanak a megbeszélt dolgok


És ennyi, ha ezek teljesülnek más nem érdekel senkit. Nincs igazából munkaidő, nem kell szólni senkinek, ha dolgom van napközben és senki nem nézi hány órát dolgozom. Nyáron, amikor kicsit megtoltam a délelőttöt és nem volt semmi sürgős délutánra simán leléptem 2 körül strandolni a családdal.


Hogy őszinte legyek már abszurdnak tűnik visszagondolni arra, hogy az előző helyeken felnőtt emberként engedélyt kértem valakitől, hogy pl. elmehessek fogorvoshoz.

tegnapelőtt 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 IgaziÚriember ***** válasza:
18%

Normális helyen sprintek vannak és napközben pár fix meeting azon kívül teljesen rugalmas a munkaidő, épp ahogy #3 írta.


Fos helyeken ahová a tehetségtelen, aluliskolázott emberek mennek dolgozni pedig az a helyzet amit a #1 hozzászóló írt.

tegnapelőtt 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es melyik cegeknel tapasztaltad az altalad leirtakat?
tegnapelőtt 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!