Egy programozónak milyen a munkabeosztása?
Ha eltekintünk a gyakornoki diákmunkáktól, akkor a többség normál hétfőtől péntekig, 9-től 18-ig tartó munkaidőben dolgozik, 1 óra ebédszünettel hivatalosan. Ezt valamennyire lehet rugalmasan kezelni, pl korábban kezdesz és korábban fejezed be, nem töltöd ki az 1 óra ebédidőt, stb.
Kivételek mindig vannak, de nem ez a jellemző. Pl volt ahol az ebédidő a 8 órás munka része volt vagy kisgyermekes anyukáknak lehetőség volt 6 órás részmunkaidőre, de főleg kezdők esetén nem fognak speciális igényekhez igazodni a cégek és a csapatok.
A hétfőtől-péntekig munkarend elég általános, de ezen belül a nagyon szigorú, 100%-ban irodábamenős, szigorúan 9 órás, dress code-os multitól a szuperlaza távmunkáig minden elképzelhető. Dolgoztam mindkét verzióban, gyűlöltem is az előbbit, úgyhogy most inkább az utóbbihoz tartozom, nálunk most ezek a kötöttségek:
- a napi 1-2 meetingen ott kell lenni
- ha munkaidőben valaki rám ír céges chaten egy órán belül illik válaszolni
- ha valami fontos és/vagy határidős dolog van, akkor az készüljön el időre
- haladjanak a megbeszélt dolgok
És ennyi, ha ezek teljesülnek más nem érdekel senkit. Nincs igazából munkaidő, nem kell szólni senkinek, ha dolgom van napközben és senki nem nézi hány órát dolgozom. Nyáron, amikor kicsit megtoltam a délelőttöt és nem volt semmi sürgős délutánra simán leléptem 2 körül strandolni a családdal.
Hogy őszinte legyek már abszurdnak tűnik visszagondolni arra, hogy az előző helyeken felnőtt emberként engedélyt kértem valakitől, hogy pl. elmehessek fogorvoshoz.
Normális helyen sprintek vannak és napközben pár fix meeting azon kívül teljesen rugalmas a munkaidő, épp ahogy #3 írta.
Fos helyeken ahová a tehetségtelen, aluliskolázott emberek mennek dolgozni pedig az a helyzet amit a #1 hozzászóló írt.
Én heti 4x HO-zok. Jellemzően 10-kor kezdek, 16-kor hagyom abba, 12-től egy 30p-es ebéd szünetet iktatok be.
Igaz ez 5.5 munka óra. Hát az ember legyen a talpán aki 8óra stabilan tud szellemi munkát végezni
Én 4 nap ho, 1 nap irodában tolom. Általában napi 4-6 órát dolgozom. Az irodás napon is, de akkor technikailag bent vagyok 8 órát, de a 2-3 óra elmegy beszélgetés, kávé és ebédszünetre.
Van pár kötelező meetingem, de amúgy bármikor eltünhetek 30 percre. Ha 1 óráról lenne szó, akkor azért szólok a project managernek, de olyan is megbeszélhető, hogy mondjuk félnapot kihagyok és később ledolgozom.
Van ritkábban olyan nap, amikor egésznap abszolút semmit sem csinálok.
Szimplán elég gyakorlat után a feladatok már egyszerűek és ha van egy 3 napos becslés egy feladaton és megcsinálom 3 óra alatt, akkor a nap maradékát "kiveszem".
Közben teljesítmény értékeléseken agyon dícsérnek és soha sem jön fel, hogy lassan dolgoznék.
Néha ha meg nagyon benne vagyok a flowban gyorsan elég sok feladatot csinálok meg, így feltételem tudják felettem, hogy megy gyorsabban is a munka, de őket csak a végeredmény érdekli. Amíg nincsenek szoros határidők bármi mehet.
Előző vagyok.
Meg persze az a "legszebb", hogy hiánya faék egyszerű a feladat, nem lehet belebecsülni olyan dolgokat, hogy lokálisan valami elszáll és 2 órán át kell debuggolni, aztán mint "magic" egy gép újraindítás, vele együtt docker imagaket froce recreattel elindítása és IDEA cache törlés valahogy 5. alaklommal megjavítja.
Szóval a legegyszerűbb 2 órás feladat is van, hogy lehet egy napos, mert bármi közbe jöhet, tehát nem szónak nagyon bele, hogy milyen tempóban haladsz.
Meg ugye másoknak is segítesz, mentorálsz, reviewzol stb... azok sem becsülhetőek jól.
Ha profin, gyorsan letolsz mindent, akkor lényegében csak 4 órát kell dolgoznod mindennap és évente vállon veregetnek és adják a fizetés emelést, meg a 13. havi bónuszt, ami inkább 13 és 14. havi bónusz :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!