Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a munkabeoszt...

Lehetséges, hogy a munkabeosztásom miatt nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés

4műszak van nálunk, állandóan váltakozok nappalos és éjszakai műszak között. 2nap munka, 2nap pihi, 12órázok. 6-tól 6-ig tart a munka. Fél évig úgy járok dolgozni, hogy sötét van mikor indulok be és mikor jövök haza is. Fél évig pedig világos. Nap közben nem sok természetes fényt látok (gyár). Viszont állandóan fáradt vagyok, ha túlórázok néha 2-3naponta kell átállnia a szervezetemnek nappalról éjszakára. Nem tudok 12óra alatt nagyon enni esetleg néha egy csokit veszek az automatából, ha már nagyon nem bírom, de nem igazán van lehetőségem enni (hiába a szünet, mire eljutok az evéshez már majdnem letelik a szümetem). Pajzsmirigy alulműködésem, PCOS-em és inzulin rezisztenciám van. De nem gondolnám, hogy ez a fő ok, inkább csak megnehezíti a fogyást, mivel mikor egy hosszabb ideig nem dolgoztam a semmitől is fogytam 3-4kilót. Ha hazérek munkából akkor eszek, de max egy péksütit vagy valamit ami gyorsan megvan. Fizikai munkám van semmi energiám nincs ételt készíteni mikor hazaérek, gyakran az összeesés szélén állok.

Munkát keresek kb.1éve csak nem találtam semmit azóta se. Lehet hogy egyszerűen ez a hülye beosztásom az ami megállít leginkább? Mozogni szoktam a szabadnapokon, néha meló után is de sajnos tényleg alig van energiám, néha remegek is tőle. Az alvásom se normális, szabadnapokon 12órát alszok, munkanapon max 5-6-ot, bár leggyakrabban csak négyet vagy van, hogy semmit. Tudom, hogy nem megfelelő ételeket eszek, de még így se viszek be sok kalóriát. Mióta visszaálltam a munkába felszedtem 8kilót. (Eleve túlsúlyos voltam).



júl. 4. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

NEM, nem a munkabeosztás a gond.

Kezdd el a kalóriaszámolást, az mindig müködik, a napi keretet tartani kell és ennyi az egész.

júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ne fogd a munkabeosztásra, szerintem semmi köze hozzá. Nem vagy kalóriadeficitben ahhoz hogy fogyj, ennyire egyszerű.
júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1500-1300-at szoktam elérni kalóriában.

Mennyivel kellene lejjebb vinnem ahhoz, hogy fogyjak?

júl. 4. 16:27
 4/10 anonim válasza:
77%
A munkaidő csak kifogás arra, hogy nem tudsz fogyni. Ha kalória deficitben vagy, fogyni fogsz, akármikor és akármennyit is dolgozol.
júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem egészséges, főleg hosszabb távon az ilyen beosztás.


A testnek van egy alap bioritmusa, működése. Igaz ez az emésztésre is.


Nappali lények vagyunk, így ahhoz van teremtve a testünk és az emésztés teljes folyamata napszakhoz idomult biológiailag.


Nem mindegy mikor viszed be az ételt éjjel vagy nappal.

Ahogy a lefekvési idő előtt 2 órában sem javasolt az étkezés, főleg nem a bő zabbantás.


A youtube-n a Tanulom magam srác is nagyon szépen röviden összefoglalja mindezt.


Életmód váltás, rendezés javasolt.

júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1300-1500 kalóriával már a koplalás határán vagy, ha ténnyleg csak ennyit fogyasztanál, akkor régen lefogytál volna.

Az ételeket nem saccold, hanem mért, az italokat és a nasikat meg szintén számolni kell.

júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*mérd
júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Konzultálj erről az orvosoddal, de remélem érzed, hogy a fizikai munkavégzés, történjék bármely napszakban is, logikusan nem lehet oka a hízásnak, hiszen a mozgással is kalóriát égetsz.
júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Le lehet pomtozni, igazam van.

Magamon is tapasztaltam és több ismerősöm is átesett az ilyen több műszakos melókon.


Mindegyikünknek volt gondja a témát illetően. Nem blablabla-nak írtam, amit...


De menj csak szakosodott orvoshoz, ugyanezt fogja mondani.

tegnapelőtt 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tudom, hogy miért mondja bárki, hogy ez kifogás a részemről. Én ezt nem kijelentettem hanem kérdeztem, mivel akkor kezdtem el fogyni amikor nem dolgoztam. De nem fogtam rá a dolgot, a kalóriát pedig pontosan számolom applikációval.


Orvos is azt mondta, hogy túl sok kalóriát viszek be. Minden látogatásomnál ezt mondta, mikor már 7-800 volt a napim akkor is ezt mondta. Később kiderült, hogy nem hitt nekem, én meg állandóan szédültem és elment a látásom, rossz lett a vérnyomásom. Akkor már elhitte :D (akkor amúgy fogytam de akkor se valami sokat). Ezért gondoltam csak a bioritmusomra, mert azt viszont sose beszéltem az orvossal, nem is gondoltam rá, hogy kellene. Csak hirtelen eszembe jutott, hogy lehet, hogy ez is bezavar a dologba és ezért tettem ki a kérdést is, hátha van valakinek tapasztalata.

tegnap 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!