Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bootcamp karrier váltás?

Bootcamp karrier váltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ebben a témában nagyok sok postot/kérdést olvastam.


Tudom azt, hogy ez finoman szólva sem a legmegfelelőbb pillanat arra, hogy valaki Juniornak álljon.


Jelen pillanatban folyamatmérnökként dolgozom műszaki területen. (mechatronikai-mérnök diplomával).


Nagyon régóta érdekelt engem a programozás de a régi munkahelyemen , illetve a suli mellett nem volt sok időm tanulni, pár nyáron bele kezdtem tanulni könyvekből (python from sketch.... ) de nem tudtam vele annyi időt tölteni, hogy mélyebb tudást szerezzek(Hello world. xD)


Tanulni tudok, az agyam megvan hozzá, hihetlen nagy tech bolond is vagyok, és érdekel hogy működnek a dolgok.



A kérdésem az lenne, mivel láttam sokan negatívan nyilatkoztak a bootcampakrol. Mit gondoltok van értelme ebbe belekezdeni?


[link]


Affinitásom van a folyamatos fejlódesre és az on fejlesztesre.


Motivációm, hogy még a család alapítás előtt vagyok és tudom azt, hogy nem a gepiparban akarok megöregedni ,(sok helyen a körülmények a szervezetre is igen károsak...)


júl. 17. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Van. Én is ezt tanulom, de nem ilyen formában, így ez szerintem, ebben a formában nem ér 3,1 millát, mert igazából papírral kitörölheted (nem diplomát kapsz utána, csak egy kiállított papírt a cég által, hogy elvégezted a tanfolymaukat, így ennek nincs értéke). A javascript, php, html, css, sql tanfolyamokat külön külön veszed meg akkor se súrolod vele a 2 milliót se, főleg, hogy ezek kb fent vannak yt-on ingyen. 8-10-12 órás videók vannak fent.


pl itt:


https://www.youtube.com/@freecodecamp/videos



vagy 22 órás javascript tanfolyam ingyen:


https://www.youtube.com/watch?v=EerdGm-ehJQ&t=1854s


Emellett szerintem el kell felejteni a junior alkalmazotti állásokat. Főállás mellett kell saját projekteket csinálni.


Nem rég követem a srácot, ő kb ugyanazt csinálja amit fent leírtam.


https://www.youtube.com/@marc-lou


80 000-110 000$-t keres/ hó a startupjaival és nem a fb-ot programozta le újra, nem váltja meg a világot egyik weboldalával se.

júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Egy egyetemmel sokkal több esélyed lenne. A bootcampes papír semmit sem ér, elhelyezkedni nem fogsz tudni vele(maximum, akkor ha állásgaranciát ajánlanak a képzéssel együtt). Egy youtube videóval/udemy kurzussal jóval olcsóbban kijössz.
júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

2024-ben bootcampre menni amikor több bootcamp is lehúzta a rolót enyhén szólva teljesen hülyeség. A papír amit ott kapsz nem ér semmit, a tudás az nagyon a töredéke ami szükséges 1 junior pozi betöltéséhez, illetve teljes mértékben megtalálsz mindent ingyenesen vagy fillérekért az interneten (pl: udemy, coursera stb...). Mérnöki diplomád van, az agyad megvan hozzá innentől csak tőled függ, hogy mennyire vagy motivált annak érdekében, hogy piacképes tudást szerezz. Megsúgom ha egy bootcampet végigviszel láblógatva és nem teszed bele az energiát ugyanúgy semmivel nem leszel közelebb egy junior pozi betöltéséhez mint ha félbehagyod a 2. ingyenes youtube videó megnézése után, csak utóbbi esetben nem rövidülsz meg több millióval.


Ha egyébként elszánt vagy én 2024-ben felcsapnék egy roadmapet és minden fontos területhez néznék videókat, majd gyakorolnám, pet projekteket hoznék létre és ennyi. Ha kitartó vagy el fogsz jutni olyan szintre amivel el tudsz helyezkedni, ha nem akkor pedig nem. Ilyen egyszerű.

júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
A Codecoolban tanultam 5 évvel ezelőtt. Nekem teljesen megérte, nagyon szerettem ott tanulni és sikerült pár hét alatt elhelyezkednem. Akiket ismerek onnan, mind azóta is fejlesztők, bár van akinek azért nehezebb volt az útja a stabil elhelyezkedésig, illetve páran hulltak ki suli közben. DE jelenleg nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani ezeket a sulikat, úgy látom most nagyon alacsony a kereslet a piacon, inkább a leépítések hírei szállnak, és főleg alig keresnek junior fejlesztőket. Nemrég váltottam munkahelyet, és nem tengenek túl a lehetőségek medior szinten sem.
júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3


Remélem tudod, hogy értelmetlenségeket beszélsz. A bootcamp és az egyetem kicsit a 2 véglet mert:


Az egyetemeken áltálában csak elmélet van oktatva ami fejleszheti a probléma megoldó készséget valamenyir és a későbbiekben hasznos lehet az elmélet egy része de túl sok hasznos gyakorlati tudást nem ad át. Ezért is ajánlott az egyetem mellet minél előbb elmenni gyakornoknak.


A bootcampekpen ellenben gyakorlati tudást adnak át és felkészít munkahelyi szitukra.


Az más kérdés, hogy most kb megszűnt az igény a juniorokra.

júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!