Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért ekkora mocsodékok a...

Miért ekkora mocsodékok a szoftvergyártók?

Figyelt kérdés
Kipróbálok egy alkalmazást. Tetszik. Megveszem. Aztán derül ki hogy még az alkalmazáson belül is gyakorlatilag minden egyes menüpont használatáért is külön kreditet kell még venn, meg plusz havidíj, stb.

tegnapelőtt 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Előfordulhat ilyen, de ebből nem általánosítható mindenki. Valószínűleg kevesebb felhasználó lenne, ha a teljes árat elkérik egyből. Így ha csak egy-egy modulra van szükséged, azt meg tudod venni olcsóbban.
tegnapelőtt 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép válasza:
90%
Mert B2B ügyfeleknek jellemzőn modulonként fejlesztenek, amit nem tarhálnak rá mindenkire, minden vásárló csak a neki szükséges részeket kapja. Így ha neked csak az alap programra van szükséged, de nem igényelsz API-kat, Excel beépülő addont, adatbázis kezelő modult, 0-24 ügyfélszolgálatot, Linux verziót meg más egyéb egzotikumokat akkor nem kell a teljes, több ezer dolláros licencdíjat kiperkálnod. Mindenki fair árat kap, ha mindenki csak annyit vesz, amennyire tényleg szüksége van.
tegnapelőtt 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Régen csináltak egy szoftvert, azt bedobozolták és árulták. Az elején befektetés, ami aztán vagy megtérült az eladásokból, vagy nem.

Manapság csinálnak egy szoftvert, aztán fizess nonstop a használatáért, mert szegény fejelsztőknek meg kell élnie... Hát jó, de mire fel? Dolgozott, kifizettem az árát, fizessek még a nagy semmire utána, hogy lógassa a lábát?

tegnapelőtt 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem az a gond hogy fizetni kell!

Az elvtelen lehúzással van tele a tököm. De nagyon.

Hanem az hogy havi 10-15 ezerért valójában nem kapok mást csak egy felületet ahol tudok venni krediteket amivel végülis tudom használni az alkalmazás egyes részeit. (összességében ha vennék annyi kreditet amennyivel ellennék hónap végéig, bőven 100k felett lenne a _havi_ költés. Ja és így is tele van reklámmal.


2 éve kifizettem 1 évre egy programot, erre 2 hónap után megszűn a támogatása és nem is indult el többet az app, mert távolról letiltotta. A fejlesztő meg küldte mailban hogy előfizethetek a 2.0-s verzióra ha akarok. Még csak annyi sem volt benne hogy a bentragadt 10 hónapot áttegye.

tegnapelőtt 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak gyanítom hogy a szoftvergyártó nem a jótékonysági egylet tagja volt..
tegnapelőtt 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg szoftvert használtam már eddig, és azért tényleg vannak olyan fejlesztők, akiket szívem szerint a jeti hímtagjára száműznék, de azért olyat, hogy minden egyes funkcióért krediteket kelljen venni, őszinte leszek: ilyennel még nem találkoztam.

Ettől függetlenül: tény, hogy egyesek pofátlanul lehúzzák a felhasználókat.

tegnapelőtt 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 nyilván nem, de akkor is... Anno megvettem a Photoshop 8.0-át, a mai napig tökéletesen működik. Most már esélyem sincs megvenni az aktuális verziót, mert csak előfizetésre adják. Pedig nincs szükségem az állandó frissítésekre, nekem csak egy szoftver kell amit feltelepítek és használok. Na ez az ami nem tetszik, hogy állandóan fizetni kell, nem elég megvenni. Nyilván egyben megvenni drágább és akinek csak egy projektre kell, pár hónap előfizetéssel jobban jár, nem kell teljesen üldözni ezt az opciót, de akinek állandóan kell a munkájához az inkább marad a régi verziónál.
tegnapelőtt 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell fizetős appokat használni azt jól van.
tegnapelőtt 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szoftvert nem tudsz vásárolni. Bérelni tudod csak, a szoftver használatának jogát. Ez a gyakorlatban vagy lifetime, vagy időszaki licensz.
tegnapelőtt 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Leírod, mi volt ez az alkalmazás?
tegnapelőtt 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!