Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Adobe és a nagyobb szoftver...

Az Adobe és a nagyobb szoftvergyártó cégek hogy hogy nem tesznek semmit a szoftvereik lopása ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom így e van, az egyik rendszergazda/grafikus ismerősöm így magyarázta:

Amíg a leendőbeli grafikus otthon letölti feketén és használja az Adobe programokat az csak jó, mivel a legtöbb grafikus így azt tanulja meg használni, és a nagy multiknak akik ezeket a grafikusokat alkalmazzák az kell megvenni. Ha lophatatlan lenne, akkor mindenki elkezdene egy más, esetleg ingyenes alternatívát használni és nem kéne az Adobe, a cégek sem vennék meg. Mert ha a grafikus tud ingyenes programban dolgozni akkor hülyék lesznek fizetőset megvenni.


Másik dolog az, hogy a kisebb cégek (kis faluban, kisvárosban) általában nem veszik meg az Adobe programokat, feketén letöltik és használják (ott általában olyan kicsi a bevétel, hogy a licencekre el is menne a pénz). De ha a kis cégből a grafikus elmegy egy nagy cégbe ahol megveszik a licenceket az megint csak jó, mivel a nagy multik nem engedhetik meg maguknak hogy lebukjanak szoftverlopással.


Tényleg kb így van ez?



2019. júl. 28. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész lopás/warez/torrent jelenség a szegény országok trendje, mert nincs fizetőképes kereslet a szórakoztatóipari vagy munkaköri tartalmak elérésére. Még ha lenne is hajlandóság, ez luxusnak számít.

Nyugaton mindenre van pénz, és fizetnek is gondolkodás nélkül az emberek, így a cégeket nem éri jelentős kár. Attól a bevételtől természetesen elesik amit a kalózprogramok meg a letöltött filmek/sorozatok okoznak, de ez csak töredéke a teljes bevételnek.


A te érved is igaz, és életszerű nézőpont, de ha valami minőségi termék, azért hajlandóak az emberek fizetni, hiába van mellette ingyenes alternatíva. A PS-nek is ott a Gimp, mégsem megy tőle az Adobe csődbe, mert úgysem használják. Ugyanez igaz a MS Office - LibreOffice párosra. Iskolák, munkahelyek, magánszemélyek is simán használhatnák az ingyenes irodai programcsomagot(ami néhány tekintetben akár jobb is), mégsem teszik. És ez főleg a rászoktatás miatt van, mert az iskolában MS Office van, így ha már azt kezded el használni azt szokod meg, és nem akarsz váltani utána. Hiába tudja ugyanazt az ingyenes, inkább addig keresel kalózverziót, míg nem találsz egy működőt otthonra magadnak.

2019. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy haverod mondta.

Van a marketing-szlengben egy kifejezés: beetetés. Azaz egy vállalat a termékét a potenciális leendő ügyfelek (gyakran tanulók) számára ingyen, vagy nagyon olcsón adja, "beeteti őket". Aminek az eredménye az lesz, hogy később, amikor éles helyzetben is szükség lesz rá, már jóval magasabb áron adja. Szerinted a Microsoft puszta jófejségből, meg elhivatottságból osztogatja "ingyen" a termékeit a tanulóknak?

Na, hasonló folyamatok vannak itt is, csak ez egy fokkal közvetettebb. Legtöbbször van némi alapvető védelem, hogy azért a felhasználót kicsit bosszantsa, hogy kalóz termékkel van dolga, de igazán nem korlátozza a használatban. Elvégre azzal, hogy a tizenéves szomszéd srác Photoshoppal dolgozza át a Facebookra feltöltendő képeit, az Adobe semmi bevételtől nem esik el. Ha nem lenne Photoshop? Akkor a kissrác megtanulná használni a Gimp-et, vagy akármi mást. Ellenben a kalózkodás megtűrése hosszú távon bevételt is hozhat. Ugyanis ha mondjuk felnő, és tegyük fel, grafikus lesz, elég valószínű, hogy be fog ruházni egy professzionális grafikai szoftverbe. Ha egy céghez elmegy grafikusnak, akkor elvárása lesz, hogy Photoshop legyen a gépén, mert abban tanult meg produktívan dolgozni.

Szerinted miért ragaszkodnak kvázi mindenhol a Microsoft Office-hoz, akkor is, ha igazából levelek megírásán, meg esetleg Excelben összegzésen, és egy-két grafikon elkészítésén többre nem is használják? Mert ezt szokták meg. Mert Mancika visítva fog kirohanni az irodából, ha LibreOffice-t lát.

2019. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!