Bootcamp 17 évesen?
Szerintem nem igazán, nem véletlenül zárt be most a Green Fox is.
Széles körű tudásra és tapasztalatra van szükség, azt pedig egyetemmel és rendes munkahelyi környezettel tudod csak elérni.
Ha szeretnéd magadat fejleszteni akkor inkább Udemy kurzusokkal próbálkozz és csinálj sok portfóliót, így mire egyetemre kerülsz már az elején is el tudsz kezdeni gyakornoki munkát.
Ennyi idősen még bőven van mit tanulni és növeld a kapcsolati tőkét, fejleszt a kommunikációs készséget stb. mert a tudás mellett ezek legalább ugyan annyira fontosak.
Szerintem inkánb próbáld meg az egyetemet jelenleg az ilyen codecool,progmasters és társai bootcampek alig érnek valamit.
Még egy Üzemmérnök informatikus Bprof alapszak is sokkalta többet ér ezeknél. Plusz az egyetem mellet el lehet menni gyakornoknak és egy gyakornok meg egy junior ugyanúgy kezdő de cégek most jobb szeretik a gyakornokokat alkalmazni.
Az lehet, hogy téged nem érdekel a papír, de a munkáltatókat igen. Amikor egy junior állásra beérkezik többszáz jelentkezés, akkor szűrni fognak igen erősen, és csak azok mennek át a szűrőn, akiknek van BSc/BProf diplomájuk, vagy már van pár évnyi releváns munkatapasztalatuk az adott területen.
Az informatikus már nem hiány szakma annyira.
Én pedig a #6-os hozzászólót cáfolnám meg Tech Leadként aki rendszeresen szakmai interjúztat.
A normálisabb cégekhez COVID utáni időszakban 100+ önéletrajz is érkezik junior pozíciókra. Természetesen ez képtelenség, hogy egyesével leüljünk és meghallgassunk minden jelentkezőt kezdve a 3 hónapos gyorstalpalót végzettektől az autodidakta módon tanultakon át a karrierváltókon keresztül egészen a relevans PhD-vel rendelkezőkig. Ez rengeteg időt venne igénybe ezért kénytelenek vagyunk erősen megszűrni a jelentkezőket és a rengeteg jelentkező közül kiválasztani egy szűk csoportot, akiket valóban behívunk interjúzni. Ezen a szűrőn azok esnek át akik rendelkeznek RELEVÁNS egyetemi végzettséggel ÉS szakmai gyakornoki tapasztalattal. Mi még nagyon nem lőttünk mellé azzal, hogy mérnökinfó / proginfó nappalin végzett hallgatók csoportját interjúztattuk aki rendelkezik 1-2 éves gyakornoki tapasztalattal. Nagyjából 3-5 ilyen embert hívunk be, akik közül általában mindig ki tudjuk választani azt a főt akivel együtt szeretnénk dolgozni (mivel a tudása megugorja az elvárásokat).
Azzal egyet értek, hogy amennyiben valaki el jut a technikai interjú részre, ott már csak az számít, hogy mit tud, viszont oda el is kell jutni. Akinek sincs kézzelfogható végzettsége és tapasztalata neki a nagyobb kihívást az jelenti, hogy egyáltalán behívják interjúra, hiába zseni az illető.
Kérdező ami szerintem megérné neked (sokkal olcsóbban mint egy bootcamp) az a Meta (a.k.a. Facebook) Front-End vagy Back-End Developer Certifikáció a Courserán. Ha szorgalmasan csinálod, 3-4 hónap alatt megvan, elég jól össze van rakva, ad egy világos tanmenetet és ez a bizonyítvány nem teljesen értéltelen, jól mutat egy kezdő CV-jében.
#9.
Nagyon nem igaz, mindenhol komoly szűrés van jelenleg.
Mérnökinfós, meg programtervező infós egyetemistákat utasítanak el perpillanat mindenféle IT-s munkától.(igen még olyanról is, ami Windows kezelést takar csak kb.)
Nagyon komoly portfólió kell ma már mindenhez is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!