ARM Cortex architektúra aktuális a beágyazott rendszerek
világában? Mennyire keresett ennek az ismerete?
Figyelt kérdés
A beágyazott rendszerek közül, most az ARM Cortex processzor architektúrára fókuszálok. Youtuberól tanulok és elszeretnék helyezkedni, mint beágyazott szoftver fejlesztő. Mennyire jó alapnak ez?
Szerintem okés. Sok uc épül ilyen core-okra. RISC-V-öt hype-olják még, meg az ESP32-őt.
2024. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Elsősorban pusztán youtube videók nézegetésével te sosem fogsz elhelyezkedni beágy területen, oda specializált végzettség szükséges, elsősorban villamosmérnök, másodsorban mérnökinfó - hardware / robotika spéci.
Másodsodban önmagában egy architektúra ismerete szerinted mitől lenne piacképes vagy melyik céghez kellene? Mégis mit akarsz kezdeni ezzel a "tudással", mit akarsz csinálni?
2024. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Láttam már elhivatott és jó beágyazott fejlesztőt, akinek nem volt felsőfokú végzettsége. Bár egy fecske nem csinál nyarat.
2024. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Ma már oda kérik mindenhova a 2-el által írt végzettségeket. Sok esetben nincs specifikáció egy projekthez (főleg az itteni nagyobb cégeknél, ahol kísérleti fejlesztés is folyik), kapsz egy villamos-gépész akármi tervet és old meg. Tudja mindenki, hogy nem optimális de sokszor tényleg 0-ról fejlesztés van, és a teamben a beágy. fejlesztő viszi az egészet pl. ő írja meg saját maga számára a specifikációt a tervek alapján, hogy mit is kéne tudjon a cucc. És pl. jó-e egyáltalán oda az ARM Cortex, vagy van valami egyszerűbb, olcsóbb cucc.
2024. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Beágyazott rendszerekbe nem divat cortex magos processzorokat pakolni.
2024. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Űrhajos nem akarsz lenni?
2024. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Eleve a beágyazott fejlesztő sem túl keresett, illetve a rosszabbul fizető területek közé tartozik. Magyarországon van kb. 2 cég, ahova egyáltalán érdemes menni (Nvidia és Arm).
2024. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
STM32-nél szinte mind ARM Cortex-M és köszönik jól vannak az industrial szintű fejlesztésnél, talán az egyik legeleterjedtebb MCU, legalábbis kissebb cégeknél biztos.
2024. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
8:
"STM32-nél szinte mind ARM Cortex-M és köszönik jól vannak"
Az ST Micro kb. félszáz mainstream proceszora közül mindössze hat (6) darab cortex magos (ebből is kettő kevert módusú).
Neked a leghalványabb közöd sincs ahhoz a történethez, amiről itt szó van, hunyedli.
Tudnám, mi a faszé' ugattok be ide kitalációkat, marhaságokat?
"az industrial szintű fejlesztésnél"
Bácsi kérem, tessék mondani, mi a lóhugy az az "industrial szintű" fejlesztés?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!