Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tippek applikációfejlesztés...

Tippek applikációfejlesztés tanulásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Eléggé új vagyok a programozás világában, viszont nagyon érdekel és már egy ideje gondolkozom azon, hogy pontosan milyen irányba is kezdjem el. Végül az applikációfejlesztés mellett döntöttem, egyelőre csak front endben, később pedig néhány évnyi munka tapasztalattal talán back endben is. Jelenleg csak alap html tudással rendelkezem, de ez persze messze nem elég. Mellé még természetesen megtanulom a css-t és a js-t, de utána nem igazán tudom, milyen irányba kéne tovább haladnom. Szóval valaki tudna tippeket/tanácsokat adni ezzel kapcsolatban?

2023. dec. 26. 21:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve azt még talán fontos lenne elmondanom, hogy nem tervezek egyetemre menni és valószinűleg csak egy érettségim lesz. Igy gondolom a sok diplomást nehéz lenne felülmúlni. Talán jobban megéri már alapból full stack-be kezdeni?
2023. dec. 26. 21:31
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól, hogy full stack-kel kezdesz, nem fogod jobban lenyomni a sok diplomást...

De hogy konstruktívat is mondjak: A html, css, js nem elég, ezután kezdd el magad framework-ökbe és hasonlókba beásni magad, neten találsz rengeteg roadmap-et. Például Angular, Typescript, Vue.js, Bootstrap, stb.

2023. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pedig a diploma nagyon sokat dob az esélyeiden.

Egyébként és után typescript és valami framework, pl Angular vagy React.

2023. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A full stack nem reális elsőre.


Szokták mondani, hogy nincs gyakornok vagy junior full stack, de a valóságban van, csak ahhoz nagyon jónak kell lenni.


A gyakoribb cégeknél, hogy felvesznek egy backend fejlesztőt és kap frontend feladatokat is, úgy hogy semmit vagy keveset tud a frotendről, de "Junior Full Stack Fejlesztő"-t raknak a bérpapírjára.


Szerintem az a legrealisztikusabb ha egyetem nélkül a frontend pozikat célzod meg majd és cégen belül kérsz majd 1-2 backend feladatot, kicsi iránymutatást és segítséget. Ismerek olyan full stack fejlesztőt, aki OKJ után pontosan így lett full stackes és ez egy járható út.


Tehát a helyedben csak a frontendre fókuszálnék.


Ott nem vesztegetnél az időmet JavaScript tanulással, inkább rögtön kezd TypeScript tanulással.


HTML/CSS részen csak alap fogalmakat és kocepciókat tanulnék meg, hiszen ez szerintem inkább olyan, ami majd jön készségszerűen ahogy elég példát láttál mi hogyan működik és van lehetőséged kipróbálni magadnak is.


Minél hamarabb vennék Udemy-n valami Angular (vagy React) kurzust, amit végig nyálaznék és az ott bemutatott példa projectekből tanulnék. Ezt akár több kuzuson át eljátszani.


Közben fontos ismeret általánosan mi az a git és mivel ezen a ponton már valószínűleg lesz valami saját próbálkozásod egy hobbi projektre vagy legalábbis a Udemy kurzusos projekteket másolod, így már itt kelleni fog valami verzió kezelés. Tehát itt már ismerkednék egy git klienssel. (Parancssorral még nem kezelném, mert az szükségtelen fejfájás ezen a szinten, de majd később ha lesz időd azt is tanuld meg.)


Heti 40 órában ez szerintem kb félév.


Itt még picit utána néznék CSS "keretrendszereknek", mert azokat is jó tudni és a legtöbb új projecten használják őket. Pl.: Tailwind


... de itt inkább már nézném az álláshirdetéseket és azok alapján néznék specifikus dolgokat, hogy az adott helyen mit várnak el.


Ha főállásban csak tanulsz, akkor kb 8 hónap után szerintem már biztosan találsz frontend pozit. (Persze ezt a gazdasági helyzet is befolyásolja)


Aztán majd munkahelyen megpróbálhatsz backend tudást felszívni és kb 2 év mulva lehet "full stack" fejlesztő.



... de ez csak akkor realisztikus ha tényleg elkötelezett vagy és van affinitásod a fejlesztéshez. A legtöbb ember erre szerintem képtelen, így valószínűleg itt is 1-2 ember bele fog kötni a kommentembe.

2023. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

"Illetve azt még talán fontos lenne elmondanom, hogy nem tervezek egyetemre menni és valószinűleg csak egy érettségim lesz"


Akkor nyugodtan el is felejtheted, hogy belőled kompetens szakember lesz akit komolyan fognak venni a cégek. Hobbinak csináld ha érdekel, de azzal számolj, hogy visszajelzést nem fogsz kapni a jelentkezéseidre olyan szinten visszaesett a junior piac, diákmunkásnak pedig hallgatói jogviszony hiányában nem mehetsz.

2023. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Parancssorral még nem kezelném, mert az szükségtelen fejfájás ezen a szinten, de majd később ha lesz időd azt is tanuld meg."

Én meg azt mondom, hogy a GIT sokkal könnyebben kezelhető parancssorral, mint mindenféle GUI-val.

Úgyis mit fog használni legtöbbet? Add, commit, push, pull, merge és checkout. Ezek pofonegyszerűek parancssorból.

2023. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Én még mindig bizok abban (még ha nem is kéne), hogy vannak olyan cégek, akik nem a végzettséggel, hanem a szakmai tudással foglalkoznak és arra figyelnek, hogy ki mennyire lelkes és tehetséges programozás terén. Nálam az egyetem egy nagyon utolsó lehetőségek közt van, nem szivesen választanám ezt az utat. Egyedül talán abban reménykedhetek, hogy amikor végzős leszek, akkor már lesz egy cég, ami munka lehetőséget fog adni érettségi után, ugyanis ha jól tudom, jelenleg a legtöbb végzős nálunk kapott erre lehetőséget. Persze azt tudom, hogy ezek a cégek csak kiakarják használni, hogy az ember teljesen kezdő és nem fognak álomfizetést adni (bár kezdőként arra nem is nagyon lehet számitani). Viszont hogyha élhetnék ezzel a lehetőséggel, akkor tudnék már munkai tapasztalatot szerezni és mediorként már talán könnyebben eltudnék helyezkedni, egy jobb fizetéssel, maximum ha nem, akkor munka mellett megpróbálnék lediplomázni. De persze nehéz előre tervezni, mert a piac nagyon gyakran változik.
2023. dec. 27. 08:37
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

"Én még mindig bizok abban (még ha nem is kéne), hogy vannak olyan cégek, akik nem a végzettséggel, hanem a szakmai tudással foglalkoznak és arra figyelnek, hogy ki mennyire lelkes és tehetséges programozás terén"

Ez így van, csak van egy halom fogalom, amivel kb. soha nem találkoznál magadtól, mert nem is tudod, hogy léteznek, csak egyetemen. Ezekbe pedig sokszor szeretnek belekérdezni.

Tipikusan ilyen a tervezési minták. Nálunk rákérdeznek és mégha nem is kell tudni tökéletesen egyet se, azért elvárjuk, hogy tudjon megnevezni legalább egyet.

És van egy halom másik ilyen tudás, ami elvárt ismeret és egyetemen szerzed meg.

2023. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Én még mindig bizok abban (még ha nem is kéne), hogy vannak olyan cégek, akik nem a végzettséggel, hanem a szakmai tudással foglalkoznak és arra figyelnek, hogy ki mennyire lelkes és tehetséges programozás terén."


A bizakodás egy jó dolog és a remény hal meg utoljára, csak ha a racionalitás talaján maradunk akkor alig van junior pozíció és arra a kevés pozícióra is jelentkeznek több százan (nem túlzás, egy-egy junior front-end pozícióra beérkezik akár 500+ önéletrajz). Nyilván nem fogják egyesével végighallgatni mind az 500 jelentkezőt, mivel erre senkinek nincs ideje ezért előszűrik a jelentkezőket tapasztalat valamint végzettség alapján. Hiába vagy te egy született zseni programozó, ha mindössze egy érettségivel rendelkezel akkor esélyt sem kapsz arra, hogy megmutasd a tehetségedet. Egyértelmű, hogy a sok ember közül azokat fogják behívni interjúzni akik valamit már letettek az asztalra, gondolok itt diákmunka / szakmai gyakorlat / diploma / nyelvvizsga és az egyéb szakmai tevékenységre.


Ezzel nem a kedvedet akarom szegni sem az egyetem mellett kampányolni csak felhívni a figyelmet, ha az autodidakta tanulás mellett döntesz akkor készülj arra, hogy az első állásod betöltése több hónap vagy év után fog sikerülni (ha sikerül egyáltalán...)

2023. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9# Mondjuk ez frontend fejlesztőknél nem igaz.


Frontendnél abszolút felesleges például a mérnökinformatikus végzettség. Ott konkrétan nem ér semmit a diploma.


A BME Mérnökinfón konkrétan 1 tantárgy negyede szól a frontend fejelsztésről. Ezen kívül opcionálisan fel lehet venni a "Szerveroldali javascript" tantárgyat 2 kreditért, de ott sem szól semmi kifejezetten frontendről.


Az egyik specializáción előjön az Angular, de rettenetesen felületesen.


Meg igazán témalaboratórium, önállólaboratórium és szakdolgozat téma sincs kifejezetten csak frontendre.


Szép és jó dolog a diploma IT-ban, de frontend fejlesztőnek majdnem annyit ad, mintha szakmunkás OKJ-ja lenne.

2023. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!