Nix technikai interjun milyen kérdések lehetnek?
Egy .NET pozira hívtak be annyit tudok hogy 1-2 óra közötti hosszúságú.
Saját projektet mutatok be?
Vagy objektumelvűségről lehetnek kérdések?
Esetleg előttük kéne valamit debugolnom?
Azt tudom hogy kell hozzá majd gép.
Nixet kerüld. Tényleg.
Értem, hogy első munka és kell mindenképpen valami, de hidd el, hogy megéri várni egy normális cégre.
Csak ha nem lesz jobb, akkor mit csináljak?
Inkább dolgozok egy szar cégnél fél évet, minthogy pénztáros legyek a sparban, ahol nem kapok semmi releváms tapasztalatot.
Ha lesz jobb lehetőség úgyis lépek.
#12 Hiába próbálod őket győzködni, nem fogják fel a lényeget. Ha most piacon lévő juniorok lennének ők sem ezeket mondanák.
Én anno voltam náluk interjún, bár való igaz nem .NET pozira, viszont ott nulla kódolás volt. Egy IDE-t nem sem kellett megnyitnom. Sima beszélgetés volt, kb a tankönyvi elméleti anyag felkérdezése ment. Legfőbbképp szerintem OOP-al kapcsolatos kérdésekre számíts.
Akkor mondjuk interfacekkel, getterekkel, öröklődéssel lehet találkozni fogok, de mondjuk konkrét feladatokat nem fogok csinálni?
Kaptál egyébként ajánlatot?
Angol nyelvű volt? Hányan voltak? Meg kellett osztani a képernyőt, vagy csak beszélgettetek?
Ja meg milyen részletesen kell tudni?
Megkérdezik pl mi az a polimorfizmus meg hasonlók? Vagy konkrét kérdésekre számítsak?
Kaptam, nyilván egy, a céghez várhatót.
Persze, full angol nyelvű volt. Ukrán a cég, nagyrészt azok dolgoznak ott meg vegyesen magyarok, egyéb külföldiek.
Két ukrán senior kolléga interjúztatott.
Képernyőt senki sem osztott, csak beszélgettünk.
"Ja meg milyen részletesen kell tudni?
Megkérdezik pl mi az a polimorfizmus meg hasonlók? Vagy konkrét kérdésekre számítsak?"
Igen, konkrétan arra a kérdésre, hogy sorold fel az OOP principle-ket biztosan számíthatsz. De igazából szerintem az egész OOP témát körbefogjátok járni.
Igazából itt felmérik majd az elmélet mennyire van meg a fejedben.
Aztán számíthatsz némi kódelemzésre is, hogy lássák gyakorlatban mennyire tudod ezeket alkalmazni. Mondjuk meet chatre benyomnak egy pár tíz soros, pl 3 classból álló kódot amikben vannak változók, funkcionök, ezek egy öröklődési láncban vannak és van bennük function overriding. Aztán mondd meg különböző szituációkban éppen mi kerül kiírásra a konzolra.
Enkapszulációnál biztosan fogtok még beszélni a getterekről és a setterekről, mik azok, mi az értelmük és miért használjuk őket. Valszeg nem ők fogják szájbarágósan megkérdezni, hogy akkor most mondd el mi a getter meg a setter, hanem megkérnek, hogy fejtsd ki az enkapszuláció lényegét ahol te fogsz erre majd kitérni.
Kódelemzős résznél már kitértem rá, de polimorfizmusnál biztosan fogtok beszélni a classok többalakúságáról is.
Nagy valószínűséggel fognak még kérdezni az adatstruktúrákról is, hogy sorold fel őket és miket mikor érdemes használni. Mondjuk mikor használunk inkább Array, és mikor LinkedList-et.
Alapoknál ilyesmikre számíts. Aztán még egy szó nem esett a .NET-ről. Ott valszeg a frameworkot vesézitek ki meg a népszerűbb libraryket.
Szóval biztosan hasznosan kitöltitek azt az 1-2 órát.
Lezárom itt, mert már így is írtam egy regényt. Remélem tudtam segíteni!
Rendben nagyon szépen köszönöm!
Kíváncsi vagyok mennyire lesznek szigorúak. Egy olyan 70%osan szeritnem tudok majd helyesen válaszolni ezekre, ha felkészülök előtte.
Kérdés hogy a többi jelentkező mennyire lesz profi, meg hogy elég lesz e nekik az a 70, vagy akár kevesebb is...
Szerintem írok egy kis jegyzetet magamnak, mert konkrétan a példányosítás nem tudom hogy van angolul. Minden fontosabb szót összegyűjtök az angol megfelelőjével, mert elég gáz lesz, ha nem tudok válaszolni, mert nem tudom hogy van valami angolul.
Mindenesetre nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél;))
Na hát vége
Volt egy expert meg egy HRes.
Volt szó az enkapszulációról, a SOLID elvek nem voltak benne.
Előjött hogy mi a különbség az IQuarable és az INumarable között, hát nem tudtam így hirtelen, meg amiket tudtam azokba is mind belekötött. Szerinte a JS nem objektumorientált meg hasonló dolgok.
Én úgy tudom hogy OOP a JS is, úgyhogy nem tudtam hova tenni.
Talán összesen kettő kérdés volt amire kielégítő választ adtam neki, de úgy éreztem csak kötözködni akar.
Pár nap és értesítenek, de valaszeg semmi nem lesz így belőle, ami elég szomorú, mert ha még egy ilyen szar cég is ilyen szigorúan áll mindenhez, akkor hogyan akarnak munkaerőt találni?
"ha még egy ilyen szar cég is ilyen szigorúan áll mindenhez, akkor hogyan akarnak munkaerőt találni?"
Hát ne haragudj de itt szerintem nem a kérdésekkel volt a probléma, hanem az elméleti alapismereteiddel (ettől azért lényegesen nehezebbeket szoktak kérdezni komolyabb helyeken). Egyik cégnek sem érdeke olyan embereket alkalmazni, akik súlyos elméleti hiányosságokkal rendelkeznek (főleg alapvető dolgokból). Megkérdezhetem hogy autodidakta módon tanultál vagy mit végeztél?
Azért egy IEnumarable és IQueryable közötti különbséget (még ha nem is mélységekbe menően), de felületesen illene ismernie bárkinek aki komolyabban gondolja a jövőjét C# fejlesztőként.
Csak építő jelleggel leírom: Az IEnumerable egy általános célú interface amely tetszőleges típusú gyűjtemény iterálására használható és az egész gyűjteményt betölti a memóriába, így biztosítja a műveletek végrehajtását. Az IQueryable kifejezetten a LINQ és Entity Frameworkhoz használt interface, a műveletek (pl: lekérdezés) adatbázis szintjén kerülnek végrehajtásra, így csak a szükséges adatok kerülnek a memóriába, ezzel csökkentve a terhelését.
"Szerinte a JS nem objektumorientált"
Tisztában kell lenni az OO definíciójával... Az egy tény, hogy JS-ben lehet OOP paradigma alapján programozni, de szigorú értelemben nem objektumorientált nyelv. A legelső JS verziók ki sem elégítették az OOP paradigmát, a nyelv későbbi széleskörű elterjedését pedig épp az okozta amikor megvalósították a Prototype design patternt, azaz prototípus alapú öröklési mechanizmust és dinamikus objektumkezelést.
A JS jelenleg támogatja az OOP paradigmát, nem az volt a kérdés, hogy X évvel ezelőtt mi volt.
Nem tudom hogy te ez alapján hogyan merted fel az elméleti tudásom, de nyilván a C# nem csak ennyiből áll, nem is lehet mindent megtanulni, az IQuarable és az IEnumarable is entitys, csak azért kérdezett bele, mert megemlítettem, hogy használtam entitiyt az egyik projektemben, de ez nem jelenti azt hogy akkora én az entity 100%át ismerni fogom, valószínűleg az interjúztató se ismeri. Amit eddig megírtam abból tanultam és amit én csináltam ott odafigyeltem az OOP elvekre és figyeltem rá, hogy betartsam mindet. Innentől kezdve nem mindegy, hogy nem ismerem az elmélet 100%át? Ha nekiállok egy másik projektnek, ahol más technológia is kell, akkor ígyis-úgyis meg kell értenem az elméletet, elkerülhetetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!