Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik fórumon érdemes kiírni...

Melyik fórumon érdemes kiírni ajánlatkérés ha szeretnék egy weboldalt csináltatni?

Figyelt kérdés
Biztos van programozók által kedvelt oldal ahol ha kiírom ír pár ember ajánlatot. A programozót keresek facebook csopiból semmi nem jött. Illetve de 1db ajánlat de mikor leírtam, hogy kevesebbre gondolok és még bevárok pár ajánlatot a döntés előtt (ami szerintem nem gáz) a csávó annyira besértődött, hogy már köszönni se tudott...
2023. máj. 11. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak erre specializált szabadúszó-kereső oldalak:

* [link]

* [link]

* [link]

2023. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak magyar jöhet szóba de 1 így is van benne. Köszi! Más tippek is jöhetnek ha van.:)
2023. máj. 11. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a freelancer.hu is egy nagy nemzetközi rendszer és tele van pl indiaiakkal?!

Nem tudom, mennyi a budgeted, de ha 300 ezernél kevesebb, akkor ne is fáradj, mert senki nem fog neked weboldalt csinálni kevesbbért. Egy sima egyszerű Wordpress site pár oldalnyi tartalommal és stock desingnal is kerül ennyibe.

2023. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Na megjött az első aki majd kioktat téged. Meglep, hogy csak másodikként.


Nem tudom milyen honlapot akarsz de ne aggódj. Mindenre találsz embert és a referencia segít dönteni is. Amúgy meg egy kis céges oldal pl simán 100 alatt megáll. Persze igényektől függően. Az ilyen okostojások mint az előttem szóló pedig jó példája annak hogy nem akar dolgozni csak drágán és ahogy látod a gyakorin van tehát rengeteg munkája lehet :D És nem azzal van a baj ha ő nem dolgozik pl 100 ezerért 1-2 napot. Hanem a stílussal ahogy ezt most is leírta. "Ne is fáradj mert senki..." Bízom benne olvassa a válaszom és lerak neked ide egy portfóliókat tartalmazó oldalt a munkáival hogy lásd mire olyan nagy arc. Direkt írom itt ki magamból nyílvánosan hátha tanul belőle.

Kicsit az jut eszembe mikor valaki reklámozza neki mekkora a szerszáma...

2023. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy lesz, aki potom pénzért elvállalja a melót, de nem lesz igazán jó az eredménye. Viszont én úgy látom, hogy az ügyfél még így is örül neki, mert egy csomó pénzt megspórolt és annyiért jó neki így is (ahogyan sikerül). Szóval hajrá, de igényes munkát ne várj, ha nem fizeted meg.
2023. máj. 12. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, a szomszéd Pistike vagy a Kontár és Kontár Bt. lehet, hogy megcsinálja 100 ezer alatt, de az olyan is lesz.

Ilyenkor a végeredmény vagy egy WYSIWYG editorban összedobott ocsmány, széteső statikus html, vagy egy totál alaptelepítésű Wordpress, mindenféle beállítás nélkül, amit természetesen valami vacak ingyenes tárhelyre tesznek fel, mert még a domain regisztráció sem megy. Ezért már kár fizetni, mert kb bármelyik titkárnő megcsinálja.


Ha tisztességes websiteot akar valaki, saját domainen, mobil kompatibilisen, az drágább lesz. Egy valamire való webfejlesztő 10 ezer forintos bruttó órabérnél olcsóbban nem dolgozik, márpedig egy egyszerű céges siteot, domain regisztrációval, telepítéssel, mindennel együtt nem 8 óra megcsinálni.

2023. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én első körben azt mondanám, hogy írd el ide konkrétan, vagy ha nem akarod, akkor legalább gondolt át, hogy mire van szükséged, mert nagy esélyt látok rá, hogy valójában nincs is szükséged neked saját weboldalra.


15 éve vagyok fejlesztő, kb. félévente keresnek meg ilyen-olyan ismerősök, vagy ismerősök ismerősei, hogy weboldalt kéne készíteni nekik, mert vállalkozást indítanak, műkörmös/masszázs-szalon/autószerelő műhely/jógastúdió/személyi edző/tökömtudja még mi.


És az esetek 95%-ában kiderül, hogy valójában semmi szükségük rá, mert

1. marketing-értéke nagyjából zéró

2. Nincs rajta semmi olyan funkció, amit ne lehetne ingyen/fillérekből más módon megoldani


Ezért aztán, bár legombolhatnám az ilyen madarakat jó sok pénzzel, hogy pár óra alatt valami sablonból összetákolok nekik egy weboldalt, regisztrálok egy domaint meg egy hostingot, inkább azt szoktam mondani, hogy:

1. Csináljanak a vállalkozásnak facebook oldalt

2. Csináljanak egy insta oldalt

3. Csináljanak tiktok oldalt

4. Tegyék fel a google maps-re


Ez mind ingyen van, ráadásul kapásból bejájkoltathatják/megosztathatják az összes ismerősükkel, minden releváns adatot közzétehetnek rajta, nyitvatartás, árak, fényképek, videók, stb., ráadásul fb-n fillérekből lehet fizetett hirdetést vásárolni, ahol eljuthatsz több ezer emberhez.


Lehet tolni kifelé a kreatív félperces-perces marketing rövid videókat, hogy mennyire profi meg mennyire trendi ez az új jógaszalon/műkörmös/akármi, mindenkit szeretettel várunk, akciók, stb.


Eddig még egyetlen ember se jött vissza azzal, hogy ez így hülyeség volt, sőt, inkább megköszönték.

És alig volt olyan ember, aki azt mondta volna, hogy oké, ez így jó ötlet volt, de azért emellé kéne egy weboldal is.



De ha valaki mindenáron ragaszkodik hozzá, hogy be tudjon linkelni az Almacsutka Bt-jéhez egy weboldalt, mert azt hiszi, hogy ettől majd komolyabban veszik, akkor is azt mondom, hogy wix vagy bármilyen másik, pl. wordpress alapú, wysiwyg összelegózható weboldal készító cuccal csinálja meg azt a weboldalt, ezek legtöbbször integráltan tartalmaznak saját megoldást hostingra és saját domain-re is, megint csak sokkal olcsóbban megússza, mint egyedi fejlesztéssel.

2023. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, lehet, hogy én vagyok régi vágású, de ha egy vállalkozásnak facebook, vagy pláne tiktok oldala van csak, akkor kétkedéssel fogadom. Egy alap weboldal azért illik.
2023. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Én is így vagyok vele, mert nem vagyok má fiatal, viszont tapasztalatból mondom, hogy nem szükséges.


Jó persze egy webshop-ot máshogy nem lehet megoldani, de pl. szolgáltatóknak, pl. egy gyógymasszőrnek ez teljesen felesleges, az elinduláshoz mindenképp.

2023. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!