Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ megfelelő kezdésnek?

C++ megfelelő kezdésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) egyetem előtt szeretném magamat itthon tanítani, könyvek, videok, netes feladatok segítségével, a kérdés pedig annyi, hogy a c++ nyelv jó lehet kezdésnek? Egyetemen lehet választani vagy adott nyelven foglalkoznak a dologgal? Köszi előre is :)

2023. máj. 11. 10:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

#10

"De csak valami könyvet vagy tutorialt csinál, nem elkezd random c++ kódokat nézegetni, tehát struktúráltan tanul."

A tutorial-ok nem úgy néznek ki, hogy te eldöntöd, hogy milyen nyelven tanulsz és, akkor a tutorial ennek megfelelően oktat. A tutorial-nak már van egy adott nyelve, vagyis akkor nem kérdezne rá.


Ami sokkal reálisabb, hogy vagy kitalál egy egyszerűbb projektet, amit meg akar csinálni, vagy keres egy oldalt, ahol vannak egyszerűbb feladatok (lsd. hackerrank). Egyik esetben sem lesz "tananyag", ami vezeti majd.


"a javanak meg a pythonnak sokkal kevesebb köze van egy egymáshoz, mint a c-nek és c++-nak"

A java-t és a python-t nem egymáshoz, hanem a c++-hoz viszonyítottam és nem, ahogy mondjuk máshogy iratsz ki valamit C++-ban, mint C-ben, ez ugyanúgy igaz java-ra is.

Egyébként ha szigorúan vesszük, akkor az elhangzott nyelvekről azt lehet elmondani, hogy java és C++ hasonló, illetve a GO és a C.


"már az elején típusokban gondolkodjon, mert az az egyik legalapvetőbb dolog, amit tudni kell"

Hát nem, a logika az, ami a legalapvetőbb.

Mindenki lefogja szarni, hogy mennyire vágod a tipusokat, ha egy sima for ciklust nem fogsz tudni írni. A típusosság kb. annyit jelent, mintha lennének mértékegységeid, ezt általánosban már megtanultad, a programozás logikáját nem.


"Egyetemeken is biztos oka van, hogy ezekkel kezdenek, ha jobb lenne pythonnal kezdeni, akkor azért csak azt csinálnák."

Pontosan, oka van, hogy nem C++-szal kezdenek.

Egyébként az egyetemen az a különbség, hogy ott több tárgyon átívelő a programozás oktatás, ezért tehetik meg, hogy C-től indulnak, viszont a C-t sem azért használják, mert típusos, hanem mert egyszerű, ahogy pl. a GO.

Ha kevesebb időd van tanulni vagy oktatni nyelvet, akkor olyan nyelvet is kell választani, erre pl. rendkívül alkalmas a python.

2023. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"A tutorial-ok nem úgy néznek ki, hogy te eldöntöd, hogy milyen nyelven tanulsz és, akkor a tutorial ennek megfelelően oktat. A tutorial-nak már van egy adott nyelve, vagyis akkor nem kérdezne rá."

Úgy (is) lehet tutorialt keresni, hogy adott nyelven szeretne megtanulni, és ahhoz keres célzottan.


"Ami sokkal reálisabb, hogy vagy kitalál egy egyszerűbb projektet, amit meg akar csinálni, vagy keres egy oldalt, ahol vannak egyszerűbb feladatok (lsd. hackerrank). Egyik esetben sem lesz "tananyag", ami vezeti majd."

Szerinted.


"A java-t és a python-t nem egymáshoz, hanem a c++-hoz viszonyítottam és nem, ahogy mondjuk máshogy iratsz ki valamit C++-ban, mint C-ben, ez ugyanúgy igaz java-ra is."

A C++ a C-t vette alapul, amikor tervezték. Ha veszel egy jó megírt C programot, az lefordul a C++ fordítóval (igen, van printf C++-ban)


"Hát nem, a logika az, ami a legalapvetőbb.


Mindenki lefogja szarni, hogy mennyire vágod a tipusokat, ha egy sima for ciklust nem fogsz tudni írni. A típusosság kb. annyit jelent, mintha lennének mértékegységeid, ezt általánosban már megtanultad, a programozás logikáját nem."

Az írtam, hogy az EGYIK legfontosabb. A programozás logikáját ugyanúgy megtanulja C++-ban, mint pythonban


"Pontosan, oka van, hogy nem C++-szal kezdenek.


Egyébként az egyetemen az a különbség, hogy ott több tárgyon átívelő a programozás oktatás, ezért tehetik meg, hogy C-től indulnak, viszont a C-t sem azért használják, mert típusos, hanem mert egyszerű, ahogy pl. a GO.


Ha kevesebb időd van tanulni vagy oktatni nyelvet, akkor olyan nyelvet is kell választani, erre pl. rendkívül alkalmas a python."

Egyetemre készül, ezért célszerű olyan szempontból gondolkodni, hogy oda mi lesz jó. Megintcsak, pythonban is lehetne akkor kezdeni, mert ott is van OO (a későbbiekre), de a C és C++ vonalat választják az egyetemek (első félév C, második C++). Ha egyszerűség lenne a cél, akkor pythonnal kezdenének (vagy valami más egyerűbb nyelvvel. Lehetne akár scratch is)

2023. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Hát nem, a logika az, ami a legalapvetőbb.


Mindenki lefogja szarni, hogy mennyire vágod a tipusokat, ha egy sima for ciklust nem fogsz tudni írni. A típusosság kb. annyit jelent, mintha lennének mértékegységeid, ezt általánosban már megtanultad, a programozás logikáját nem."


Hát ezzel szépen alás is írtad, hogy lövésed nincs arról, amihez hozzászólsz.


A dolog nem úgy megy, ahogy te azt sugalmazod.

Hanem úgy, hogy minden szükséges dolgot párhuzamosan kell oktatni és úgy is teszik.

A kezdő számára ugyanolyan fontos a tipusok ismerete, mint a növekményes ciklus felépítése és szerepe.

A példád is nevetséges. Nincs olyan, aki már egy leckéből ne tudná elsajátítani egy növekményes ciklus szintaxisát és a ciklus szerepét. Ez már fals infó, és ezt te is tudod jól.


A tipusok azért kellenek és azért fontosak, hogy tudja a tanuló, mivel is dolgozik. Mert ha ismeri a tipusokat, akkor könnyen társítja hozzájuk az adott tipusokkal elvégezhető műveleteket, amiket már tanulnia nem is kell.


Ezért tömény szivatás pythonnal erőlködni, egyebek mellett.

2023. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Húha, akkor most ha jól értelmezem, azért nem ezzel kellene mert ez bonyolultabb valamivel a többinél? :D

Csak gondoltam, ha úgyis ezzel tanítják a dolgot SZTE-n, akkor már ennek ugrok neki, van egy évem előre kezdeni valamit, valamit csak magamra szedek addig :D

Köszönöm a válaszokat, nekiugrok valamelyiknek :)

2023. máj. 11. 15:29
 15/21 anonim ***** válasza:

#12

"Úgy (is) lehet tutorialt keresni, hogy adott nyelven szeretne megtanulni, és ahhoz keres célzottan"

Persze, csak kevésbé reális, amikor a kérdés így hangzik.

Ahogy ha valaki felteszi neked azt a kérdést, hogy 3+3 az mennyi, akkor is lehet, hogy egy atomfizikussal beszélsz, csak nem reális.


"Szerinted."

Mindenki szerint, aki tud olvasni és olvasta a kérdést.


"A C++ a C-t vette alapul, amikor tervezték. Ha veszel egy jó megírt C programot, az lefordul a C++ fordítóval (igen, van printf C++-ban)"

A C-family része a python és java is, pl. a python interpreter is C-ben van. Most ilyenekkel dobálózni teljes mértékben nevetséges, mert nem erről beszélünk.


"Az írtam, hogy az EGYIK legfontosabb. A programozás logikáját ugyanúgy megtanulja C++-ban, mint pythonban"

Ha megismételsz valamit, amiről már igazoltam, hogy hülyeség, mint érv, akkor az rád nézve nem túl előnyös.

Igen, a kvantumfizikát tanulva is megérheted az alapokat, csak feleslegesen bonyolítod túl az egészet.

Hányszor kell leírnom, hogy felfogd?


Amúyg meg még mindig nem, típusosság nélkül lehetsz programozó, mivel létezik pl. a python, de a programozás logikája nélkül nem.


"Egyetemre készül, ezért célszerű olyan szempontból gondolkodni, hogy oda mi lesz jó"

Ha ezt vennénk alapul, akkor te is azt tanácsoltad volna, hogy ne készüljön semmivel, mivel nulláról oktatják és teljesen felesleges készülnie.

Azt mondtad volna, hogy matekozzon helyette, mivel az fontosabb lesz.


"Ha egyszerűség lenne a cél, akkor pythonnal kezdenének (vagy valami más egyerűbb nyelvvel. Lehetne akár scratch is)"

Nem, mivel a python bizonyos szempontokból bonyolultabb, mint a C.

Egy egyetemi tárgyról beszélünk, ahol a nyelv komolyabb részeit is érintik, első félévben még ezekről nem akarnak beszélni, mivel nem ez van a fúkuszban, ezért nem python-oznak.

2023. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15

Szerintem csak azért válaszolsz, hogy ellentmondj nekem, ennek így nincs értelme.


"Persze, csak kevésbé reális, amikor a kérdés így hangzik.


Ahogy ha valaki felteszi neked azt a kérdést, hogy 3+3 az mennyi, akkor is lehet, hogy egy atomfizikussal beszélsz, csak nem reális."

Mármint? Kitalálja a válaszok alapján, hogy milyen nyelvvel szeretne kezdeni, és arra keres tutorialt...


"Mindenki szerint, aki tud olvasni és olvasta a kérdést."

Pont, hogy "egyetem előtt szeretném magamat itthon tanítani, könyvek, videok, netes feladatok segítségével", azaz nem projkettel.


"A C-family része a python és java is, pl. a python interpreter is C-ben van. Most ilyenekkel dobálózni teljes mértékben nevetséges, mert nem erről beszélünk."

Ezt félreértetted. Itt most a nyelvről beszélünk, nem abban, hogy a futtatókörnyezet/libek/stb miben vannak megírva. Egy C forráskódot pythonban futtatni nem triviális. Egy C forráskódot C++-ban fordítani pedig egyszerű (1-2 kitételnek azért teljesülnie kell). A C++ szintaxisa tartalmazza a C szintaxisát, ez lenne it a lényeg.


"Ha megismételsz valamit, amiről már igazoltam, hogy hülyeség, mint érv, akkor az rád nézve nem túl előnyös.


Igen, a kvantumfizikát tanulva is megérheted az alapokat, csak feleslegesen bonyolítod túl az egészet.


Hányszor kell leírnom, hogy felfogd?"

Azért ismételtem meg, mert rosszul válaszoltál, mintha azt mondtam volna, hogy az a lefgontosabb, pedig nem ezt mondtam. A típusok még pythonban is fontosak, nem mindegy, hogy intet inttel, vagy intet stringgel hasonlítasz össze pl. Ezen túl a típusok az alapja mindenféle komplexebb adattípusnak is, stb. Fontosak


"Ha ezt vennénk alapul, akkor te is azt tanácsoltad volna, hogy ne készüljön semmivel, mivel nulláról oktatják és teljesen felesleges készülnie.


Azt mondtad volna, hogy matekozzon helyette, mivel az fontosabb lesz."

A kérdés nem arról szólt, hogy hogy készüljön fel egyetemre, hanem konkrétan arra kérdezett rá, hogy C++-t érdemes-e tanulni. Nem állította, hogy mást nem akar csinálni


"Nem, mivel a python bizonyos szempontokból bonyolultabb, mint a C.


Egy egyetemi tárgyról beszélünk, ahol a nyelv komolyabb részeit is érintik, első félévben még ezekről nem akarnak beszélni, mivel nem ez van a fúkuszban, ezért nem python-oznak."

Első félévben a C-ben leimplementálnak olyan adatstruktúrákat, amik más nyelvekben adottak (pl. dinamikus tömbök, láncolt listák, stb), ezeken algoritmusokat (pl. keresések, rendezések). Ezekhez pedig megtanulják a memóriakezelést. Szóval nem azért nem kezdenek C-vel, mert az egyszerű lenne, hanem mert ezeket tök jól be lehet vele mutatni, és muszáj megérteniük, hogy tovább tudjanak menni

2023. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező és mások, akik az önképzés formáját választják.


Azt érdemes figyelembe venni, hogy más egy oktatási intézményben tanulni és megint más otthon. Aki otthon tanul, az sok szempontból hátrányban van. Nincs támogató, magyarázó közeg, nincs akkora inspiráló erő sem. Az egyetemek oktatói úgy választanak nyelvet, ahogy ők akarnak és a BME híres arról, hogy jó egyetem. Azért jó, mert a gyengébb képességűeknek nem adnak sok esélyt. Ha valaki nem képes felvenni a fordulatot a C-hez meg az anyaghoz, az a mércéjük szerint alkalmatlan és előbb-utóbb ki fog bukni. Ez is a cél, hogy kibukjon az, akinek ki kell buknia. Ettől lesz a maradék az átlagnál jobb. És ezt a minőségi előnyt részben a C nyelv biztosítja, meg a szigorú számonkérés.


Az otthon tanulókat nem kéri számon senki, és kapaszkodó sem sok van. Ha valamit nem tudnak, nem értenek, akkor hiába látogatnak el klf fórumokra, legalább fele részben hülyeséget kapnak válaszul.

Kompetens ember sem adja át nekik az anyagot, ahogy az az egyetemen szokás. Tudásszűrés sincs, amiből megtudhatná, hol is tart, mit tud rosszul és mit nem. Sok a hátrány. Ezt még tetézni egy alkalmatlanabb nyelvvel, az kész öntökön rugás.

2023. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

14

Most látsz két egymással szembeni álláspontot, válaszd azt, amelyik szimpatikusabb ezek alapján. Ha komolyan szeretnél programozni, akkor előbb utóbb úgyis sok nyelvet meg kell tanulnod

2023. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%

6# C/C++ nagyon hasonló világ. Igen, a modern C++, mintha egy teljesen új nyelv lenne, de az egyetemeken nem azt tanítják. Tehát lényegében egy egyetemi diáknak a C++ az ugyan az, mint a C 1-2 plusz dologgal.


Tehát simán lehet valakinek azt mondani egyetem kezdése előtt, hogy nyugodtan ismerkedjen a C/C++ világával.

2023. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%

A privátodra itt válaszolva, azt mondom, mindenképpen a C-vel kezdj.

A körülményeidet ismerve, számodra azt a legmegfelelőbb. Ehhez van viszonylag jó minőségű egyetemi tananyag is a Youtube-on. Keresd Porkoláb Zoltán videóit.

2023. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!