C++ megfelelő kezdésnek?
Abszolút nem, ágyúval galambra eset.
Inkább C#, Java, Python közül válogass.
"Egyetemen lehet választani vagy adott nyelven foglalkoznak a dologgal"
Tanterv van, ha jól látom az SZTE-n C van, azt sem mondanám valami jónak de az egyetemek 90%-a azzal kezd.
Akkor már inkább C, de igen, a python se rossz. Én C-t azért mondanám, mert abból könnyebb lesz majd átmenni C++-ra, amikor új dolgokat tanulsz.
De ha ez nem zavar, akkor tőlem go-val is kezdhetsz, most én is épp azt tanulom.
"Egyetemen lehet választani vagy adott nyelven foglalkoznak a dologgal?"
Egyetemen adott nyelv van. Általában első tárgy C, majd C++ és utána java.
Viszont egyetemen nem nyelvként tanítják, hanem inkább az adott nyelvet arra használják, hogy bemutassanak egy új koncepciót.
Pl. a c++ nyelvet azért tanítják, hogy bemutassák az objektum orientált programozást.
#5
"Nem értem miért ne lehetne c++-szal kezdeni."
Pont ugyanazért, amiért a fizikát nem úgy oktatják, hogy először leadják a kvantumfizikát.
Persze, ha az egészét az elejétől a végéig megtanulod és megérted, akkor egyszerűbb feladatokat is érteni fogsz, csak az elején olyan nagy szívás lesz eligazodni rajta, hogy inkább feladják az emberek.
"Ha valamilyen egyszerűbbel kezdesz és hozzászoksz, akkor nehezebb utána rászokni a c++-ban levő egyéb dolgokra, amikre figyelni kell"
Jah, csak ha már egy python alatt kiderül, hogy a programozás nem neki való, amikor még csak az alap logikát tanulja, akkor sosem fog eljutni a c++-ig és nem kell azzal szórakoznia.
Az első nyelvnek nem kell nagyon bonyolultnak lennie, mivel inkább a logikát kellene megtanítania.
7
Nem kell template programozással kezdeni a C++-ban sem, lehet ott is az alapokkal kezdeni. Az semmivel nem bobyolultabb, mint C, mert kb ugyanaz. Utána meg jöhetnek a bonyolultabb dolgok, pl OO, vagy pointerek.
#8
Csak az a gond, hogy nem fogja tudni elkerülni ezeket tudatosan.
Te tudod mi az a template, emiatt tudsz úgy keresni egy problémára, hogy ennek használatát elkerüld, viszont ő nem. Ő fog látni egy általa nem ismert koncepciót, amire még ha rá is keres, akkor is napokig fog foglalkozni valamivel, amivel még nem kellene.
A kvantumfizika ugyanez, azon a szinten is értelmezheted az egyenletesen haladó mozgásokat, csak akkor is egy sokkal bonyolultabb helyzetben leszel, mintha ténylegesen az alapoktól indultál volna.
C meg annyira "kb ugyanaz", mitn a C++, mint a java vagy python.
A C-ből nagyon sok dolog nincs meg, ami C++-ban meg van, ezért sokkal jobb kezdeni vele. Ha már csak erről a két nyelvről beszélünk.
És még ugyanúgy a python van öröklés, ami szintén eggyel már bonyolultabb, de pl. memória kezeléssel nem kell szívni az elején, vagy típusokkal és lehet csak a logikát tanulni.
De csak valami könyvet vagy tutorialt csinál, nem elkezd random c++ kódokat nézegetni, tehát struktúráltan tanul.
Azt mondom, hogy a c++ az elején (változók, függvények, alap dolgok) ugyanaz, mint a c, ez valóban félreérthető volt. (a javanak meg a pythonnak sokkal kevesebb köze van egy egymáshoz, mint a c-nek és c++-nak)
Viszont én pont azért mondom, hogy ezekkel érdemes kezdeni, hogy már az elején típusokban gondolkodjon, mert az az egyik legalapvetőbb dolog, amit tudni kell. Egyetemeken is biztos oka van, hogy ezekkel kezdenek, ha jobb lenne pythonnal kezdeni, akkor azért csak azt csinálnák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!