Mit lehetne tenni, ha nem tudok koncentrálni a planning meetingeken?
A sprint planning meetingek rettenetesen hosszúra, több órára nyúlnak. Nagy a csapat, csomó dologról van szó, amin nem dolgozom/nincs sok tudomásom róla/nem ismerem a használt toolt, szóval nem igazán tudom követni.
Nincs türelmem végig odafigyelni, kikapcsol az agyam. Ezért mostanában kódolok közben, és akkor figyelek fel, ha valaki kimondja a nevem.
De sokszor ki se mondják a nevemet. Nekem kéne ráeszmélnem, hogy érint engem. Programozókra nem jellemző, hogy érzelemmel túlfűtött módon beszélnének. Ugyanazon a monoton hangon mondják végig a mondandójukat, ezért az sem tűnik fel, ha témát váltanak.
A "rossz a netem" egyre kevésbé hihető indok (home officeban vagyok).
Kaptam beszólásokat ezzel kapcsolatban. Például hogy meg kellene próbálnom felfogni amin mások dolgoznak, akkor is, ha nem érint engem.
Ti tapasztaltatok hasonlót? Kizárólag az én hibám, vagy lehet, hogy a csapat nincs jól szervezve? Mit lehetne tenni ellene?
#1: És nekem kellene ezt megoldani? Kérjek pair programming sessionöket?
Elég introvertált emberek vannak, nehéz rávenni őket, hogy magyarázzák el, amit csinálnak. Olvassam el a PR-eket, nézzek utána, kb ennyi a válasz.
Én felszoktam hozni retrón, hogy vmi nem jó. Hozd fel te is, hogy ez hosszú és nem érzed hatékonynak. A te problémád a csapat problémája is.
Én nem egyszer hoztam már fel retron, hogy "nekem az a félelmem, hogy ..." vagy azt, "nem érzem hatékonynak azt, hogy ..., mert ...".
Mi a sprint planninget letudtuk redukálni 1-1.5 órára.
"A sprint planning meetingek rettenetesen hosszúra, több órára nyúlnak"
Ez egyébként normális. Nálunk is simán van ilyen. Hát ki kell bírni.
"Nagy a csapat, csomó dologról van szó, amin nem dolgozom/nincs sok tudomásom róla/nem ismerem a használt toolt"
Ha nagy a scapat, akkor az lehet scrum hiba. Pl. 12 fő túl sok és 2 csapatra kellene bontani, de 6 teljesen belefér.
Alapból a csapatokat hasonló terület alapján szervezik, így azért mert jelenleg nem foglalkozol vele, a jövőben még lehet, hogy fogsz, ezért lenne érdemes itt figyelni. Ez is egy fajta competence transfer.
"Programozókra nem jellemző, hogy érzelemmel túlfűtött módon beszélnének"
Egy szakmai beszélgetés rendszerint egyik területen sem érzelmes.
A legkomolyabb érzelmek, amikor szidunk valamit, mert egy rakás szar.
"A "rossz a netem" egyre kevésbé hihető indok (home officeban vagyok)."
Kezdeményezd, hogy legyen kötelező a planning face to face, legalább mondjuk az első nap (ha pl. a PI planning a gond).
F2F könnyebb figyelni és csapatépítő hangulata is van. Nálunk is kötelező az első nap (nyilván kivétel a betegség stb.).
"Például hogy meg kellene próbálnom felfogni amin mások dolgoznak, akkor is, ha nem érint engem."
Ez igaz, több szempontból is.
Egyrészt jó, amikor majd neked kell azzal foglalkoznod.
Másrészt, jó előremenetel szempontjából is.
"Ti tapasztaltatok hasonlót? Kizárólag az én hibám, vagy lehet, hogy a csapat nincs jól szervezve? Mit lehetne tenni ellene?"
Amikor kezdesz valahol, akkor ez viszonylag gyakori, nekem is ilyesmi volt és sok mindent untam, mert még nem voltam benne. Mostanra viszont olyan dolgokba is belelátok, amikor más csapatok visznek és ez azért nem rossz, mert akkor mégis valamilyen szinten jobban átlátod a rendszert.
Ami segíthet, az szerintem a face-to-face planning. Az első nap durvább ezért az tud segíteni. De nálunk heti 1 team nap is van, hogy találkozzunk is néha az irodában, mint csapatépítés.
Ha a csapat túl nagy, akkor opció lehet kettéválasztani.
És te sprint planning-ről beszéltél elsősorban, viszont az nekem fura, hogy órákig tart. VAgy azt mondanám, hogy ha még nincs bevezetve, hogy legyen PI is, tehát szervezzétek PI-ba a sprintet.
Ha pedig eddig is volt PI, akkor ott végeztetek rossz munkát, mert egy jó PI planning után sokszor nem is kell sprint planning-eket tartani, nálunk pl. egyáltalán nincs.
Normális esetben a sprintet planning 90 percesnek kellene lennie és a scrum master feladata erre figyelni:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!