Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit programoztok egy...

Mennyit programoztok egy átlagos nap?

Figyelt kérdés

Online sok kommentet láttam már 1-2 év alatt, hogy 8 órát produktívan programozni lehetetlen vagy legalábbis nagyon nehéz.


Viszont én első munkahelyemtől kezdve mindennap minimum 8 órát produktívan végig dolgozom és időnként van, hogy meeting nélkül az a 8 óra csak programozás. Sokszor ezt megfejelem utána saját projectel való foglalkozás, így már voltak olyan napjaim, hogy reggel 8kor elkezdtem és éjfélig toltam.


Furcsa mód elfáradtam, de még tisztán tudtam gondolkdoni bármilyen nehézség nélkül.


Ezek szerint nem mindenki van így?



2023. ápr. 26. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg nem ugyanazt értjük produktív alatt. Semmit sem tudsz jól csinálni 8 órán keresztül, sem fizikai, sem szellemi munkát. Crunch időszaka szerintem mindenkinek van/volt, de attól hogy csinálod nem vagy hatékony, naponta 3-5 órában vagy a teljesítményed csúcsán, és ez feltételezi hogy kipihented magad előtte.

Aztán függ attól is, hogy pontosan mit programozol, piszlicsálé dolgokat lehet csinálni nulla aggyal is.

2023. ápr. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Programozóként dolgozom, de napi 1-2 óránál többet nem töltök programozással. A többi meeting, hibakeresés, várakozás, stb.
2023. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén? Igaz, hogy nem vagyok főállású programozó, de 25 éve foglalkozok programozással. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan nap volt, amikor 8 órát ténylegesen csak programoztam. Volt ilyen, persze, de minimális mennyiségű. Egyrészt: kevés olyan feladat van, ahol folyamatosan csak kódolni kell. (Gyanítom, programozás alatt magát a kódolást érted. Ha nem, akkor azért javíts ki! De a programozás a kódolás mellett tervezési, hibakeresési, és tesztelési fázisokból is áll. Még ha utóbbi kettőt más is végzi, a tervezési fázisnak legalább egy része így is a programozóra hárul.)

Az, hogy valaki frissen, és 7 óra tömény agymunka után is ugyanolyan produktív legyen, az majdhogynem lehetetlen. Persze, hogy egy-egy adott személynél pontosan hogy van, az függ egyrészt az ő egyedi jellemzőitől, meg függ a feladat jellegzetességeitől is. Ha mondjuk rutinszerű dolgokat kell csinálni reggeltől estig, ott azért nem lesz észrevehető telejsítményesés. De ha 100%-on kell járatnod az agyadat, egy olyan feladaton, amiben a "rutin" mennyisége 0-hoz közeli, és tényleg tömény agymunka az egész, gyakorlatilag lehetetlen, hogy azt a 8. óra végén is maximális erőbedobással, ugyanolyan intenzitással csináld.

Ahogy írtam, függ az egyén személyétől is. Vannak, akik nagyjából állandó teljesítményt mutatnak, de vannak, akik ha produktívabb periódusban vannak, akkor kiugróan jól teljesítenek, ha pedig elfáradnak, akkor pedig jóval átlag alatt.

2023. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, programozás alatt a kódolást értem, ami akár teszt írást is jelenthet. Unit tesztenék tényleg van olyan, hogy írni kell 300 sort bármilyen gondolkodás nélkül, de azért ott is vannak elég nehezen tesztelhető részrek ahol gondolkodni kell. Meg nem mindegy, hogy elegáns, könnyen megérthető, rénzésre szép és gyors teszteket írsz vagy agytalanul kódolsz. Szóval teszteknél is szerintem rengeteg agyi kapacitást lehet használni ha valaki normálisan csinálja.


Amúgy általában featurek programozására gondoltam. Nekem kevés meetingem van és kevés segítséget kérek, így folyamatosan tolom a "kódolást", aminek persze az is része, hogy megtervezet mit hogyan implementálsz, ami sokszor több moduleon átívelő nagy refaktor vagy feture is lehet, tehát nem triviális.


Unalmas meetingeken home officeból meg végig kódolok és háttérzajnak hallgatom. Max 2-3x kell úgyis megszólalnom.

2023. ápr. 27. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

"gyakorlatilag lehetetlen, hogy azt a 8. óra végén is maximális erőbedobással, ugyanolyan intenzitással csináld."


Dehogy lehetetlen.

Egyáltalán nem az. Ha érdekelt vagy anyagilag, vagy más módon, akkor megy az, pláne, ha olyan a dolog jellege, hogy gyakori a sikerélmény is.

2023. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
A napi 8 óra kódolás az pont az agyatlan kategória. Fizikailag lehetetlen, hogy gondolkodás nélkül lehessen ezt csinálni. Szívesen megnézném azt a kódot, mert biztosan tele van érdekességekkel.
2023. ápr. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Érdekes, hogy pont azok tartják lehetetlennek a kódverést napi nyolc órában, akik szerint a programozás, mint tevékenység, mint szakma (!) nem igényel semmi matekot.

Azért egy-egy munkának bőven vannak olyan részei, amihez nem kell agy. Amihez meg kell, azt én speciel sokkal szívesebben csinálom, mint az unalmas, tényleg fárasztó rutinmunkát.


Velem már előfordult, hogy két álló napon át dolgoztam, alvás és szinte megállás nélkül, amikor már majdnem lefejeltem a monitort, akkor mentem el aludni, mert már tényleg csak kinlódtam egy problémás résszel. Ekkor lefeküdtem, majd úgy négy órai alvás után felpattantak a szemeim, rájöttem a megoldásra, a géphez ültem, gyorsan lekódoltam és csak ezután feküdtem vissza.

De akárhányszor elkezdek egy munkát, az első napokban mindig 12 órákat dolgozom, előfordul, hogy még többet is. Csak akkor lazulok vissza, ha már garantáltan látszik a dolog vége, határidőn belül.

2023. ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kb 3-4 óra. A többi meeting,ebéd,debuggolás stb......
2023. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!