Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó egy átlagos...

Egy programozó egy átlagos nap mennyi programot ír?

Figyelt kérdés
Hány sort egy nap? És ha nagyon sok a munkája, akkor mennyit? Egy kezdő és egy profi által írt kód mennyisége mennyiben tér el egymástól? Napi szinten hány órát dolgoznak? Ha kész egy projekt, mennyi idejük van, amíg jön a következő?
2020. márc. 22. 14:00
 1/10 anonim válasza:

változó hány sort egy nap, én pl. ha egy erőteljes nap akkor 300-500 sor simán lemegy. egy profi és egy kezdő közt egy a különbség, hogy a kezdő stackoverflowról többet les, míg egy profi többet ír fejből, mint stackoverflowról. napi szinten én pl. 4-5 órát tudok írni ha nem unom :P

Az is változó hogy mennyi idő van a következő projektig, attól függ mennyire vagy keresett.

2020. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és heti kb. hány napot dolgozik egy programozó átlagosan?
2020. márc. 22. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a nehéz, amikor írod a sorokat... hanem amikor olvasod és próbálod megfejteni, hova érdemes beírni azt a néhány sort és mi -mivel függ össze. Nem attól lesz valaki menő programozó, hogy jó sokat ír egy nap. Sokkal inkább attól, hogy jót ír, és ez sokszor nem a sebességen múlik.
2020. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

x'D

Ez arra emlékeztet, hogy keresek egy hibát és csak egy kis 4 soros függvényt kellet átírni, és ez tartott 5 órán át, me lövésem se volt, hogy mi volt a hiba oka.

Mindig gyanakodtam valamire, módosítottam majd állhattam vissza, mert nem volt semmi köze hozzá... :D


Tehát nem a sor/perc számít, hanem hogy mennyi funkcionalitást vagy ügyfél igényt tudsz elkészíteni egy nap vagy hét alatt.

2020. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4es, de van hibakereső meg debugger, meg mindenféle beépítve, ha valami hiba van a programban, meg lehet találni az összeset, mert kiemeli őket a program.
2020. márc. 22. 17:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint nálam mindig kiadja, igaz 10 sornál magamtól még nem sokszor írtam többet, igaz kezdő vagyok.
2020. márc. 22. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit te mondasz az a szintaktikai. A szemantikai hibát nem jelzi. :) Az logikai hiba, ami lefut, de nem úgy, ahogy te akarod.


Igaz van olyan, hogy debugger, de azt is be kell jelölnöd, hogy álljon meg. De mi van akkor, ha több komponens, micro service-ből áll és mélyebb rétegekből szivárog át és csak a végén csapódik le, mert ott kerül feldolgozásra?

2020. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki még nem dolgozott ilyen környezetben, az teljesen mást képzel el erről a világról.

Alapvetően elég ritka az, hogy van egy új feature, amit neked egyedül kell lefejleszteni 0-ról, és a többiek csak egy interface-t kapnak majd a kész modulodból. Ehhez elég jól kell magad pozicionálni, és akkor is ki kell adnod egy csomó részt egyéb fejlesztőknek. Ennek a kézben tartása nagyon sok időt elvisz: tervezés, egyeztetés, meetingek, reviewk, specifikáció. A legtöbb kódot a legrövidebb idő alatt unit tesztelés során írod.


Ami a gyakoribb: kapsz egy feladatot vagy bugot, elkezded kutatni, hogy hol kellene belenyúlni a marha nagy rendszerbe. Mikor megtalálod, akkor elkezded megérteni annak a fejlesztőnek a munkáját, aki ezt írta (de már mondjuk nincs is a cégnél). Majd beleírod azt a 4 sort, amit a feladat kíván, ami miatt bukni fog egy tucat teszt. Ezeket javítod, majd átadod tesztelésre a kész feladatot. Közben vannak meetingek, pozíciófüggő egyéb feladatok. A vége az, hogy a 4 sor majdnem egy napodba telt.

2020. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Igaz van olyan, hogy debugger, de azt is be kell jelölnöd, hogy álljon meg."


Mi alapján lehet beállítani, hogy a debugger jó legyen az adott program számára?


"De mi van akkor, ha több komponens, micro service-ből áll és mélyebb rétegekből szivárog át és csak a végén csapódik le, mert ott kerül feldolgozásra?"


A micro service miért bonyolítja be ennyire a dolgot? Nehezebben lehet átlátni? Ha másfél GB-nyi kódot kell átnézni egy hiba miatt, akkor hogy lehet megtalálni a hibát?


Köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 23. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
nem sorra mérik és nem lesz a végén egy plecsni hogy te commitoltad a legtöbb sort a gitbe , 30 és 1200 sor között szoktam azért jobb helyeken ha előjött egy bug akkor már írsz rá egy unit tesztet is hogy ne jöhessen elő úgyhogy az a 4 sor már is több . Nem mennyiségbeli hanem minőségbeli különbség van egy kezdő és egy profi között illetve nem a kezdő fogja a komplexebb taskokat vinni a sprintbe (ha mondjuk Scrumba dolgoztok). Munkaidő függő ez 8 óra amiből a legjobb esetben is max 5 óra amit fejlesztéssel töltesz többi meeting , adminisztráció etc .
2020. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!