Java programozói munkát lehet alkalmi munka jellege elvégezni? Mivel ez projektekről szól úgy értem hogy egy-egy projekt erejéig aztán vagy viszlát vagy következő projekt de nem alkalmazotti viszonyban és főleg nem napi nyolc órában?
Pontosabban lehet napi 8 óra de nem úgy hogy reggel nyolctól délután 6:00 ig hanem úgy hogy mondjuk egy hét alatt összesen 5*8 órát dolgozok, illetve a hétvége miatt lehet akár több is de saját tempóban illetve természetesen egyeztetve ha valamilyen ok miatt éppen több kell.
Háttér helyzet az hogy van egy atombiztos de nem jól fizető állásom. Amit nagyon meg kell gondolni hogy érdemes e feladni. Akkor kéne ha erről az derül ki hogy megy nekem.
Ha érdekel a szakma és fejlődni akarsz, akkor úgy is fejlődni fogsz és tanulni. A programozás (mint kódolás) csupán egy kis része a fejlesztők munkájának. Csak, hogy tudd mi vár rád. :)
ChatGPT-vel készítettem egy kis összevetést, mi minden van/lehet még:
---
Követelmények elemzése és tervezés: A fejlesztők az ügyféllel és az érintett felekkel együttműködve meghatározzák a programozási feladatok követelményeit, majd tervezik a megfelelő megoldásokat.
Tesztelés: A fejlesztők tesztelik a programokat, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a kód jól működik és nincsenek hibák benne.
Dokumentálás: A fejlesztők dokumentálják a programozási feladatokat, hogy más fejlesztők számára is érthetőek legyenek, illetve, hogy az ügyfelek és a felhasználók is megértsék, hogyan kell használni az adott alkalmazást.
Verziókezelés: A fejlesztők verziókezelő rendszereket használnak a kód változásainak nyomon követésére, hogy azokat később vissza lehessen állítani, ha szükséges.
Felhasználói felület tervezése (API is egyfajta felület): A fejlesztők tervezik az alkalmazás felhasználói felületét és az interakciót az alkalmazással, hogy az egyszerű és könnyen használható legyen.
Adatbázis tervezése és kezelése: A fejlesztők adatbázisokat terveznek és kezelnek, amelyek tárolják az alkalmazás adatokat.
Rendszeradminisztráció: A fejlesztők általában részt vesznek a rendszerüzemeltetésben is, hogy biztosítsák az alkalmazás zavartalan működését vagy annak kiépitését.
Az ügyféllel való kommunikáció: A fejlesztők az ügyfelekkel (külső vagy belső) és az érintett felekkel való kapcsolattartásban is részt vesznek, hogy biztosítsák az üzleti igények teljesülését.
---
Továbbá nem egydeül dolgozok, hanem csapatban. Azaz számtalan meetingre is készülj fel. Persze függ a projekttől is.
---
Állapotbeszámoló (daily stand-up): Rövid, napi összejövetel, ahol minden csapattag beszámol a munkájáról, előrehaladásáról és esetleges problémákról.
Sprint megbeszélés (sprint planning): Az agilis projektmenedzsment módszertanban használt meeting, ahol a csapat megtervezi a következő sprintet (általában 1-2 hetes fejlesztési ciklus).
Visszajelzés (retrospective): A sprint végén tartott meeting, ahol a csapat áttekinti a sprinttel kapcsolatos teljesítményt, tanul az esetleges hibákból és meghatározza a javítási területeket a következő sprintre.
Követelményelemzés (requirements gathering): Az ügyféllel és/vagy más érintett felekkel folytatott meeting, ahol a követelményeket gyűjtik össze és egyeztetik.
Rendszertervezés (system design): A fejlesztők és más érintettek által tartott meeting, ahol a rendszertervet, architektúrát és funkcionális specifikációkat tervezik meg.
Prioritizálás (prioritization): Az ügyféllel vagy más érintett felekkel folytatott meeting, ahol a fejlesztési feladatok prioritását határozzák meg.
Felhasználói élmény (user experience - UX): A felhasználói élmény tervezésével foglalkozó szakemberek által tartott meeting, ahol az alkalmazás felhasználói felületének és interakciójának tervezéséről beszélnek.
Rendszerüzemeltetés (system administration): A rendszerüzemeltetők által tartott meeting, ahol a rendszerüzemeltetési feladatokról és problémákról beszélnek.
---
Napi meeting az olyan 10-30perc, csapat mérettől függően.
Planing meeting, Retrospective meeting 2 hetente 1x van.
Mi tartung refindment-et, ami a feladatok pontosításáról szól, ne késöbb essenki a csontváz a szekrényből.
Tervezés is a fejlesztés része. A legjobb és legoptimálisabb megoldás keresése. Céges környezetben nem működik, hogy csak úgy leülsz és kódolsz.
Egy építész se jön be hozzád és random veri ki a falat. Hanem megbeszéled vele, hogy mit akarsz kiveretni és hova akarod felhúzni az újat. Ő megvizsgálja és hozza a megfelelő eszközt és embereket.
Ha az egyik felhúz egy vasfalat, mert kedve szerint csinálta (jólvanazúgy alapon), akkor a villanyszerelő nem tud kapcsolót felszerelni.
Fejlesztésnél dettó. Egyeztetni kell, hogy mit-hogyan lehet elérni és mit vár vagy ad. Különben a terméket ott ette meg a fene. :)
Egypipás delfipapa válaszaival nem kell foglalkozni, igazából el sem kell olvasni őket.
Egy megkeseredett, alkoholista rendszergazda a 70-es évekből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!