Merre tovabb, mit tanuljon az ember?
gye nagyon felfutott most a chat ai es mondjak h sok munkanak annyi programozoi szinten is.pl junior nem is nagyon kell vagy a juniorhoz magasabb lecet kell majd megugrani.ami eddig vilagos h 1-1ben nem kepes kivaltani senkit -jelenleg-mert a kod lehet helyes de at kell nezni h passzol-e a nagy egeszbe
En elbizonytalanottam. a munkam engedi h tanuljak. osszeeszkabaltan egy appot anno, a ceg hasznalja es a dev team is csettintett de napi szinten csak hobbi projecteket tolok.valtani nem akarok mig nem muszaj de most igy merre?front endbe merultem el leginkabb de az AI azt valtja ki a legjobban.
Pythont nezegetem, hogy az eleg alapnyelvnek tunik, ha jol olvastam AI-t is ebben keszitenek, de eselyem nincs egyetemet elvegezni es matekbol is atlagos vagyok.
A cegnel ebben az evben elvileg kapok egy kis feladadot ami kb nagyon kicsit beleposzint lenne de legalabb megnyilna a kapu csak nem tudom merre menjek mibe fektessek energiat.
A valaszotokat elore is koszi.
Az """AI""" is csak egy tool lesz a munkád során, HA tényleg egyszer mostani junior szintet tudna kiváltani. Legrosszabb esetben ChatGPT szerű modellel úgy íratnánk kódot, hogy lennének a senior programozók akik csak a tervezéssel foglalkoznának és juniorok/mediorok, akik ezt próbálnák lefordítani a modellnek. Meg természetesen bugokat kellene valamennyire javítgatni.
Amúgy teljesen mindegy mit tanulsz, csak legyen piaca itthon. Pl játékfejlesztés nem feltétlen a legkönnyebb opció:D de amit írtál, python, frontend, backend, ezek mind együtt vagy külön is remek opciók. Java itthon a legbiztosabb nyelv, azzal találsz bármikor munkát. De egyik se rossz opció, ha szeretsz benne dolgozni és tényleg tanulod.
"Az """AI""" is csak egy tool lesz a munkád során,"
Igen, az AI csak egy tool lesz a munkája során annak a ma még húsz-harminc munkavállalóból megmaradó egy vagy két embernek, akiket nem fognak kirugni az elkövetkező öt-tíz év alatt.
Nagyon erősen terjed a mesterséges intelligencia ipari felhasználása.
Hol lehet alkalmazni a mesterséges intelligenciát a gyártásban?
Az MI minden iparágban használható, például az egészségügyben, vagy a mezőgazdaságban is. Magyarországon is sok az ilyen fejlesztés. Nagyon sok területen az MI már felülmúlja az emberi képességeket. Például a rákdiagnosztika terén van olyan szoftver, amelyik magabiztosabban találja meg a rákos sejteket, könnyebben, nagyobb hatásfokkal kiszúrja, mint az ember. Az MI minden területen ott van már most is, a gyártásban is nagyon erősen terjed. A jelenleg zajló negyedik ipari forradalomnak ez az egyik meghatározó komponense.
Dr. V.ZS. tudományos főmunkatárs
Mesterséges intelligencia csiszolja tökéletesre a szoftvereket
Már a következő hetekben megjelenhet a GPT-4, az emberi nyelven kommunikáló, esszéket és programokat író ChatGPT mögötti nyelvi modell következő változata.
A Google-nél vörös riasztást rendeltek el a kialakult helyzet miatt, hiszen a vállalatnál eddig ódzkodtak a mesterséges intelligencia ilyen jellegű használatától, "reputációs kockázatokra" hivatkozva.
#4:
Forrás? Mert ez így egy semmitmondó lózung, amit írhatott egy páŕalapinfón nagynehezen végigvergődött, marketinges gasztroblogger is.
Én személy szerint örülök az AI betörésének az informatika világába, mert egy nem várt eseményt idézett elő:
-a sok hülye aki alapból képtelen komplex gondolkozásra csak a pénz miatt akar elhelyezkedni informatikusként lehetőleg minél gyorsabban, de egyébként semennyire nem érdekli őket az IT és az sem hogy milyen minőségű kódot ír megijed, hogy nem lesz munkájuk az AI miatt így hosszú távon marad az intelligens, egyetemet végzett réteg a szektorban akikre lehet alapozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!