Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel probléma?

Excel probléma?

Figyelt kérdés

Meg lehet oldani excel-ben a következő feladatot? Függöleges oszlopban a nevek, vízszintes sorban a hónap napjai. Tehát oszlopban lefelé 18 név, vízszintesen 31 nap. Ebből lesz egy 18x31 cellás táblázat.


A táblázatban a nevek sorában az adott naphoz bekerül egy "SZ" betű, tehát Szabó Géza pl. január 10-én szabadságon lesz. Viszont lehetséges hogy az adott hónapban akár 2-3-4 napot is lesz szabadságon, így több cellába is bekerül az "SZ" betű.


Most jön a kérdés! Meg lehet csinálni azt, hogy a nevek sorában a végén, tehát a táblázaton kívülre egy cellábakigyűjtse mely napokon van szabadságon az illető? Elég ha csak az hogy hanyadikán, pl. 10, 17, 25.


A darabteli fügvénnyel az "SZ" betűket össze tudom adatni, de a dátumok kigyűjtéséről fogalmam sincs.


Valaki tudna ebben segíteni?

Köszönöm!



#Excel #Dátumok kigyűjtése
2023. jan. 22. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Baromi macerás lenne és így, hogy 18 név van összesen, sokkal egyszerűbb és gyorsabb manuálisan beírni ezt a pár számot. Nincs olyan függvény, ami egyből listázná az összes találatot, csak az elsőt.
2023. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem programozás.
2023. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze ha nem "sz" lenne - hanem a nap száma a cellába.

Akár "ha" "szám" "összefűz" irányból megközelítheted.


Vagy írsz makrót, ami megcsinálja. amit szeretnél.

2023. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom én is hogy jobb lenne a napok száma, de sajnos nekem is kész anyagból kell dolgoznom manuálisan. A fő probléma hogy több száz névvel... :D
2023. jan. 22. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyit szánna a projektre a munkáltató?

Éves szinten legalább 24 munkaórát jelent a manuális folyamat elvégzése.


Mint írtam, makró az ami gépesítené a feldolgozást...


1 táblázat 1 munkalapján van az adathalmaz?

1 táblázat több munkalapján?

Esetleg több táblázatban?


Van akadálya 1 táblázatba vinni az összes dolgozót?

Ezt futás alatt kellene beszippantani, vagy adatszolgáltató biztosítani tudná?


Több száz név esetén van valamilyen egyedi azonosító is? Taj, Adó, törzs? (Kovács 1 István, Kovács 2 István)



Lehet egyéb adat is a hónap napja mezőben?

Csak azon dolgozók adatait kell feldolgozni, akik "SZ" szabadságon voltak?

Történik további feldolgozás az "SZ" halmazzal? E-mail, betöltés valami adatbázisba, nyomtatás? Milyen formátum lenne?

Lehet érdemesebb lenne külön SzabadságonVoltak nevű munkalapra íratni az "SZ" összesítést...


Az ElsőDolgozó-Hónapelsőnapja mindig azonos pozícióban van?


"Meg lehet oldani táblázatban a következő feladatot?"

Mindent meg lehet oldani... Kérdés hogy megéri-e!

2023. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:
2019-es vagy újabb Excellel működik: A oszlopoban a nevek, A1:AF1 cellákban a napok 1-31-ig, B2:AF19 cellákban elszórtan az SZ betűk. AG1 cellába ez a függvény: =SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS(", ";IGAZ;SZŰRŐ($B$1:$AF$1;B2:AF2="sz";"")) majd másold végig lefelé.
2023. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:

A függvény sortörés nélkül:

=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS(", ";IGAZ;SZŰRŐ($B$1:$AF$1;B2:AF2="sz";""))

2023. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!