Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itt gyakorin a "programozók"...

Itt gyakorin a "programozók" között miért elfogadott és felpontozott vélemény, hogy a diploma fontos? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Igen, a legtöbb programozó diplomás, de ennyi, a legnagyobb multikat leszámítva senkit nem érdekel és nem is kritérium a diploma. Persze ront az esélyeken junior helyeket pályázva, főleg hogy ugye nincs még szakmai gyakorlatnyi tapasztalat se, de ettől még max több időt keresgélve lehet munkát találni.


Meg az, hogy a diploma nem fontos, az nem azt jelenti, hogy aki diplomát csinált, annak ne érte volna meg. Sokkal nagyobb előnnyel indul és szélesebb a rálátása az infós világra is, meg akinek van diplomája az könnyebben fog nagy cégeknél dolgozni és könnyebben lesz nagy cégeknél senior is. Meg mivel egyetemen tanult mindenről is egy diplomás valamennyit, így könnyebben válthat irányt is infón belül. Meg ugye egyetemen nagyon nagy kapcsolati tőkét is lehet szerezni, ami iszonyatosan hasznos.



Tehát most ennyi kamu programozó van itt, aki pl egyetemista és nem szeretné azt érezni, hogy feleslegesen csinálja a diplomát vagy valami anomália van itt gyakorin?



2023. jan. 22. 03:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
39%
Szomorú, hogy egy papírtól számít valaki szakembernek. Ismerek én is nem egy és nem kettő olyan _szakembert_, akinek nincs diplomája. Remek munkát végeznek és a karrierjük pontosan úgy megy előre, ahogy a diplomásoké, sem a hely, sem a fizetés nem tér el. Orvos nem lehet valaki diploma nélkül, de programozó igen.
2023. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
34%

20# Mondjuk mindenki az egekbe emeli a BME Mérnökinfót, de maga a programozásról igazán keveset tanítanak és nem attól lesz jó backendes, hogy tudja mi az a Bayes tétel, Adaptív Huffman kódok, Fülvágó algoritmus, Rekurzív surgárkövetés, duplexitás kezelése UMTS-ben, stb...


Ezek amúgy mind szép és jók, de semmi köze ahhoz, ami egy webes backendesnek kell.


Az a néhány programozós tantárgy és ahhoz tartózó tantárgyak meg többnyire elérhetőek a neten. Ha meg nem simán megkérsz egy BMEs-t és át adja neked.


Tényleg nem szükséges Kom hál 2. Laborokat elvégzni ahhoz, hogy valaki programozó legyen.


A papír a fontos, meg a munkamorál ami szükséges a képzés elvégzéséhez.

2023. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
31%

Papírral sem lesz valaki szakember . Szakvizsga van az orvosnak is, általában végzés után 60 hónappal . Erre jönnek még rá az éves kötelező tanfolyamok, kurzusok , továbbképzések.

Nem kell elhinni a “mesémet”, lehet verni az asztalt , hogy nektek papírotok van, attól még a szakember nem ott kezdődik. :D

20 éve pályán levő programozó ismerősünk mondta, hogy a diplomás, frissen végzett “programozókkal” nem tudnak mit kezdeni . Nincs motivációjuk, nem akarnak fejlődni , haladni.

Ahol ő dolgozik, ott nem lényeg a papír . A tudás számít , a kettő nem egy és ugyanaz.

2023. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
#23 hol dolgozik?
2023. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
45%
Hát én nem vagyok meggyőződve róla, hogy olyan sokat érne a diploma (pedig csináltam egy alapszakot, mert azt hittem jó lesz). Annyira sok felesleges dolog volt, hogy megdöbbentő. Tanultunk 1-2 érdekes tárgyat, és mondjuk, hogy tanultunk valamennyit a programozásról, de ha csak erre támaszkodnék eláshatnám magam, mert semmire se elég. Amivel dolgozom azt egyedül tanultam otthon, online anyagokból és más munkatársaktól a tényleges munka során. Én nem látom be, hogy az egyetem annyit adott volna, hogy emiatt lennék különb mint azok, akiknek nincs. A szorgalom és otthoni gyakorlás az, amitől ott tartok ahol, nem az egyetem miatt. A mestert meg sem csinálok, tökéletesen felesleges.
2023. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk sokat elmond, hogy a diploma kell/nem kell vitákra jön elő a legtöbb lepontozott vagy éppen friss pént nélküli anoním fiók.
2023. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
56%

"Papírral sem lesz valaki szakember "


De igen, papírral szakember lesz, hiszen átverekedte magát egy rakat vizsgán, éveken keresztül költötte a tojásait az egyetem előadótermeiben, szakdogát írt, államvizsgázott, diplomát szerzett. A képességeit felmérték. Legfeljebb rossz, gyenge szakember lesz belőle, ami előfordul az orvosok, szobafestők között is.

Az ilyen legalább igazolni tudja, hogy képesítve lett, szemben azokkal a wannabe figurákkal, akik lényegében ti vagytok. Ti, akik úgy élveznétek ennek a foglalkozásnak az előnyeit, hogy megspórolnátok négy év gimnáziumi és még három év egyetemi tanulóidőt, plusz úgy gyakorolnátok ezt a foglalkozást, hogy nem nagyon hajtotok hasznot, mert rengeteg tudásnak híján vagytok. Rengeteg ismeretről, fontos témáról még hallani sem hallottatok soha. A veletek való munka egy szint fölött már kín, mert többet kell nektek magyarázni, mint amit a munkátok ér. Nem kell ezen megsértődni, ez a valóság. Az nagyon lehangoló és frusztráló ám, amikor úgy kell valakihez beszélni, hogy állandóan azt kell szemmel, visszakérdezésekkel csekkolni, hogy na, azt a szakkifejezést, hogy nibble, wait state, fuzzy, vagy futamhossz kódolás, vajon megértette-e, tudja-e egyáltalán, hogy miről beszélek neki? Igen, van képesítés nélküli olyan, aki érdemesebb lenne jobbra, többre. Az esze, képessége, némi kis tudása is megvan, már szinte félig szakember, hasznos, de az ilyen ritka. Nem róluk beszélünk.

2023. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
#15 Nincs azzal semmi baj, hogy valakit felvesznek diploma nélkül. Azt értsd meg, hogy a szakmai oldalával vannak bajok, pontosabban hiányosságok. Vezető pozíció környékén nem véletlenül diplomás emberek ülnek mérnöki szakmában, mert egy bootcampes tudással megrekedsz egy szinten, ahonnan nincs tovább vagy max. csak cégen belül, ha az valami KKV jellegű csoda. Egyszerűen röghöz van kötve az ember, nincs meg az a fajta szabadság, hogy azt mondja ő másnap felmond és átmegy sokkal nagyobb fizetésért egy másik céghez. Persze a diploma sem jelenti azt, hogy ott véget értek a tanulmányok, de azzal a tudáshalmazzal már van mire építeni és lehet koncentrálni a magasabb szintű szakmai képzések irányába. Mondanám, hogy MSc, PHD, de azt sajnos már végképp nem fizetik meg Mo.-n, viszont ha valaki külföldön képzeli el a jövőjét, akkor MSc-vel gyakorlatilag szó nélkül felveszik, Amerikába kijutni meg alap egy MSc szintű diploma.
2023. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
33%

Nam vagyok már egyetemista és a diploma fontos, ha el akarsz jutni senior szintre és közben nem akarsz vért izzadni.

A diploma azért fontos,m ert azt a tudást adja, ami ahhoz kell, hogy ne életed végéig junior legyél. Nyilván, anélkül is feljebb lehet jutni ,csak sokkal nehezebb, mert a végén ott fogsz állni és olyan kódot írni, mint ami az e-krétában van és kiröhög mindenki, aki ért hozzá.

2023. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!