Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itt gyakorin a "programozók"...

Itt gyakorin a "programozók" között miért elfogadott és felpontozott vélemény, hogy a diploma fontos? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Igen, a legtöbb programozó diplomás, de ennyi, a legnagyobb multikat leszámítva senkit nem érdekel és nem is kritérium a diploma. Persze ront az esélyeken junior helyeket pályázva, főleg hogy ugye nincs még szakmai gyakorlatnyi tapasztalat se, de ettől még max több időt keresgélve lehet munkát találni.


Meg az, hogy a diploma nem fontos, az nem azt jelenti, hogy aki diplomát csinált, annak ne érte volna meg. Sokkal nagyobb előnnyel indul és szélesebb a rálátása az infós világra is, meg akinek van diplomája az könnyebben fog nagy cégeknél dolgozni és könnyebben lesz nagy cégeknél senior is. Meg mivel egyetemen tanult mindenről is egy diplomás valamennyit, így könnyebben válthat irányt is infón belül. Meg ugye egyetemen nagyon nagy kapcsolati tőkét is lehet szerezni, ami iszonyatosan hasznos.



Tehát most ennyi kamu programozó van itt, aki pl egyetemista és nem szeretné azt érezni, hogy feleslegesen csinálja a diplomát vagy valami anomália van itt gyakorin?



2023. jan. 22. 03:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%

Munkahelyen mi is volt, hogy beszéltünk erről a témáról ebéd közben.


Nálunk is az volt a konszenzus, hogy azért egy Bsc szükséges és illik legalább annyi.


Meg azt veszem észre, hogy a többség így gondolja.


Ez a nem kell diploma abból jön szerintem, hogy elég nehéz Mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus képzést végig vinni és technikailag simán elvégezhető a fejlesztői munkák nagy része diploma nélkül.


Attól függetlenül, hogy valami technikailag megoldható nem feltétlenül az a helyes módja.


Az oké, hogy ha valaki 5 év tapasztalatoto összeszed valami sima backend fejlesztő vagy frontendesként és akkor már senki sem kéri, hogy legyen diplomája és simán vigégig tudja élni az életét jó lehetőségekkel diploma nélkül, de addig a szintig rettenetesen nehéz eljutni, hogy ténylegesen legyen releváns tapasztalatod abban ami érdekel és eltudj jutni a pár sorral fentebb írt szintre.


Főleg, hogy amúgy elég sok egyetemista is alig tud elhelyezkedi azon a területen belül ami érdekli, akkor milyen lehet annak aki otthon Udemy kurzusokkal és saját pocsék projectekkel próbálkozik első munkahely találással. Aztán el megy nagyon kevés pénzért valami mini KKV-ba vagy éppen egy nagyobb autóipari szakmailag nem valami jó helyre, ahol behúzzák az ilyen embereket, mert amúgy nem megy más.


Kb ugyan ez a bootcampekkel is, hogy ganrantálnak munkát, de lehet te éppen Java tanfolyamra mentél és azt tanítottak, de csak valami Python pozícióra tudnak vagy kizárólas csak frontendre betolni közel minimálbérért a partnerükhöz 1-2 éves szerződéssel, akkor menned kell egy számodra teljesen érdektelen területre. Vagy fizetsz 2 milliót a kérpzésért, ami után meg valószinűleg magadtól nem is nagyon találsz semmilyen lehetőséget.


Mindenki ismer olyan embert, akinek a fentebb leírtak ellenére is sikerült egy ilyen bootcamp után tökéletes helyre kerülnie, majd tovább ment egy nagy multihoz és remekül alakul a karrierje.


Csak ez a "survivor bias". Van pár ilyen ember és rájuk szeretünk fókuszálni érveléskor, de mégis csak 1 ilyen siker storyra jut kb 1.000, aki befizet egy ilyen képzésre, aztán nem helyezkedik el vagy ha igen olyan rossz helyeken, olyan területen, hogy úgy gondolja bár ne is vágott volna bele.


Ezért nagyon rossz ötlet olyan tanácsot adni, hogy "Ne menj egyetemre. Nem kell a diploma", mert az átlagos embernek aki programozó akar lenni, igen is kell.


Arra meg nem lehet tervezni, hogy "Majd én leszek az az 1 az 1.000ből aki diploma nélkül is jó karriert fut be".

2023. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
42%
Hát a bsc ad egy alaptudást.De legfőgképp egy gondolkozási módot.Meg egy képet arról,hogy te megtudsz tanulni vmi újat.Ez továbbképzésnél nagyon fontos.Nem az a lényeg,hogy hogyan tudsz megoldani egy másodrendű inhomogén diffegyenletet matekból,hanem hogy képesvoltál elsajátitani a tudást,hogy megtudd oldani.A valódi tudásod meg úgyis a szakmai elbeszélgetésen,teszten derül ki
2023. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

Arról nem is beszélve, hogy aki egy nyamvadt képzést nem hajlandó elvégezni, attól hogyan várható el utána, hogy szakmai képzésekre eljárjon és fejlessze a tudását? Mérnöki szakmában egyszerűen nem engedheti meg magának az ember, hogy leragadjon, mert 5-10 év után már akkora lemaradásban lesz, hogy nem lesz munkája az elavult tudás szettje miatt.


Aztán itt vannak ez a bootcampes jött-mentek. Tipikus, hogy elhangzik egy szakszó és azt sem tudják mi merre hogyan. Akkor a munkahelyen üljünk le és kezdjük el táblán elmagyarázni az elméleti részét nulláról? Hát, basszus... Persze jönnek az érvelések, hogy "ezt mindenki így csinálja a neten", "így szoktam meg", "ezt olvastam tutorialban". Csak éppen arról feledkezik meg, hogy a neten terjedő tutorialok, kommentek nagy része nélkülözi az elméleti megfontolásokat, ami alapján a kódsor közzé lett téve.


Én ez alapján azt mondom, hogy kétféle csoportba bonthatók a jelentkezők:


1. Aki elé teszek egy random kódot és azt látja benne, hogy működik. Elvégzi a feladatát. Esetleg megjegyez baromságokat, hogy például jé, ott egy for ciklus, lehetne helyette while is. Vagy ott az if if if, optimálisabb lenne if-else-kkel.


De volt már olyan is - az egyik kedvencem -, hogy elétettem egy kódot, amiben egymásba volt ágyazva legalább 10 feltétel, még szépen be is volt húzva, hogy feltűnjön. És csak néz rám, hogy a kód működik, azon felül nem tud mit hozzászólni. Kérdem, nem tűnik fel neki, hogy ott valami nagyon el van b., már úgy ránézésre is? Erre elkezdi végigzongorázni az ifeket, hogy vajon arra gondolok-e elhasal-e valamelyiknél a program.


2. Aki konstruktívan köt bele a kódba és ténylegesen lát benne olyat, ami szakmailag indokolttá teheti a refaktorizálását. Például lát olyan teszteseteket, amik nincsenek lekezelve és hibára futhat miatta a program. Vagy olyan feltételek vannak benne, amiket nem is kellene vizsgálni, mert amúgyis true-t vagy false-ot ad vissza bármilyen érték esetén és úgyis kioptimalizálja a fordító.


Lehet tippelni, hogy mekkora arányban tartoznak az 1-es és 2-es csoportba a bootcampesek és a BSc-sek.

2023. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem azért mondja mindenki, mert már abnormálisan elburjánzottak a bootcamp-ek. Facebookon minden második reklám lassan erről szól már. Ha ez így folytatódik, egy mlm hálózathoz fog hasonlítani aztán összeomlik.
2023. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
22%

Szerintem el lehet helyezkedni diploma nélkül is. Párom a családja miatt nem engedhette meg magának az egyetemet, de mindig is érdekelte a programozás . Infós szakközépiskolába járt, munka mellett autodidakta módon kezdett neki angol programok segítségével illetve idén ősszel csinált egy négy hónapos képzést . Most kezdett egy kisebb cégnél , nettó 300ért. Orvostanhallgató vagyok, tisztában vagyok az egyetem adta “tudással”. Ezért is undorodom a sok beképzelt , arcoskodó diplomás mérnöktől, programozótól. Az életben szereztek tapasztalatot, nem az egyetemen…

Fejlődni , akarni, tudásra szert tenni nem csak a diplomás tud.

2023. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
63%
#15 senki nem vitatta, hogy el lehet helyezkedni diploma nelkul. 8 altalanossal is el lehet, kerdes, hogy hol es mennyiert.
2023. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
40%

Programozás volt a kérdés , azon belül el lehet.

Viszont orvosnak nem állhatsz diploma nélkül .

2023. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
63%

Megegyszer mondom, senki nem vitatta, hogy el lehet helyezkedni diploma nelkul programozason belul.

Kerdes, hogy hol es mennyiert.

2023. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%

#17


,,Itt gyakorin a "programozók" között miért elfogadott és felpontozott vélemény, hogy a diploma fontos?"


A kérdés ez volt, amit megmagyaráztunk hogy miért az. El lehet benne ettől függetlenül helyezkedni de a lehetőségek nem ugyanazok.

#15 ös írta hogy nettó 300 ért helyezkedett el az ismerőse, én gyakornokként kaptam ennyit

2023. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
21%

" Infós szakközépiskolába járt, munka mellett autodidakta módon kezdett neki angol programok segítségével illetve idén ősszel csinált egy négy hónapos képzést "


De ettől nem vált programozó szakemberré. Ha igaz a meséd, és tényleg alkalmazták, akkor sem szakember.

2023. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!