Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek mire elég ez a...

Szerintetek mire elég ez a tudás, jeletnkezhetek állásokra? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Idén levelezőre kellett mennem családi okok miatt (proginfós vagyok, két félévem van hátra), ez miatt viszont diákmunkák kilőve és szinte minden gyakornoki pozi is.

Szakmai gyakorlatom már megvan, egy nagyon neves és nagy cégnél diákmunkáztam majdnem 4 hónapot, de ugye ezt a levelezőre átkerülés miatt nem tudtam folytatni, amit ők is sajnáltak nagyon és megdícsért a főnököm is (de persze ez lehet csak a kedvesség része).


A legnagyobb problémám az lenne, hogy dolgoznom így is úgy is muszáj lenne, de nem tudom, hogy szakmán belül hogyan tudnék, mert junior állásokhoz 1-2 év tapasztalat kell, az pedig nekem nincs meg, sőt még diplomám sincs... Hiába érzem magamat tudásilag biztosnak (mármint a munka leírása és elvárt tudás alapján), nem igen merek ezekre jelentkezni, mert nem szeretném lejáratni magamat előttük, hiszen diploma után valószínüleg megint beadnám a jelentkezéseimet ezekre a helyekre.


Ami a tudásomat illeti, ismerem a DRY, KISS, YAGNI szentséges hármast és igyekszem alkalmazni is őket, OOP-t (nyílván), néhány nevezetesebb design patternt, a nyelvemben minden haladó szintű koncepciót ismerek stack overflow szerint és van egy saját projectem amiben az egész stackem megmutatom, ha fogalmazhatok így + alkalmazom a három fentebb említett programming principle-t és le is van dokumentálva természetesen.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyen tudással hülyeség lenne jelentkezni akár junior pozira a későbbieket nézve vagy inkább jobban érdekelne, hogy egyáltalán megérné-e szenvednem vele, tudnék találni munkát szerintetek?



2023. jan. 14. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Az égvilágon semmit nem írtál le a tudásodról.
2023. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

"junior állásokhoz 1-2 év tapasztalat kell"


Nem, junior szinte a 0-3 év sávban helyezkedik el valahol, de igazából cégtől függ hogyan definiálják. Van ahol csak 0-2 év.


Rengeteg friss diplomás pozíció van. Ha tudsz főállásban dolgozni, akkor szerintem simán felvesznek még úgy is hogy nincs még diplomád, csak folyamatban van.


Tudok jó pár esetről, amikor adott technológiát abszolút nem ismerő, full kezdő friss diplomást óriási fizetéssel felvesznek, úgy hogy itt a gyakorin időnként sír 1-2 fejlesztő, hogy 2 év tapasztalassal ennél kevesebbet keres.


Simán van esélyed.


A legjobb teszt erre ha jelentkezel pár pozícióra.


"nem igen merek ezekre jelentkezni, mert nem szeretném lejáratni magamat előttük, hiszen diploma után valószínüleg megint beadnám a jelentkezéseimet ezekre a helyekre."


Nem fogod. Sok cégnél van olyan policy, hogy visszautasítás után X időn belül nem jelentkezhetsz, de ez többnyire kb 3 hónap vagy fél év, sok helyen meg kb bármennyiszer jelentkezhetsz.


Sőt van olyan, hogy egy cégen belül egymás után különböző pozíciókra is tudsz jelentkezni, mert a csapatok egymás között nem osztják meg a jelentkezőket. Ilyen például a Siemens/Evosoft.

2023. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"és van egy saját projectem amiben az egész stackem megmutatom, ha fogalmazhatok így + alkalmazom a három fentebb említett programming principle-t és le is van dokumentálva természetesen."


Link?

2023. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

az a helyzet hogy 90%-ban a saját életedet és meglátásaidat taglalod a kérdésben amire senki nem kíváncsi


erre kíváncsiak egy CV-ben: ismert nyelvek / ismert frameworkok / szakmai tapasztalat (mit csináltál + hol) / saját project (milyen nyelven milyen technológiával)


amúgy igen ha megnyeröen írnád le a CV-t a konkrétumokkal és elö tudod adni magadat akkor simán felvehetnek junior pozira.

2023. jan. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert junior állásokhoz 1-2 év tapasztalat kell, az pedig nekem nincs meg, sőt még diplomám sincs"


És? Az a hres dolga, hogy eldöntse, hogy elég-e, ami neked épp van vagy sem. Csinálj referenciákat, nagyon sok helyen nem csak az ipari tapasztalat számít. Majd behív és felméri, ha akarja. Ahol 1 évet várnak minimumnak, ott érdemes próbálkozni.


A papír meg nem érdekel senkit. Én is harmadéves vagyok, sehol sem hozták fel, hogy dehát nincs papírom, pedig mindenhol szempont volt.



Ezt a röhejes mellébeszélést viszont hagyd.


"Ami a tudásomat illeti, ismerem a DRY, KISS, YAGNI szentséges hármast és igyekszem alkalmazni is őket, OOP-t (nyílván), néhány nevezetesebb design patternt, a nyelvemben minden haladó szintű koncepciót ismerek stack overflow szerint és van egy saját projectem amiben az egész stackem megmutatom, ha fogalmazhatok így + alkalmazom a három fentebb említett programming principle-t és le is van dokumentálva természetesen."


Többet beszélsz a formalitásról, mint a lényegről. Szép és jó dolog a tiszta kód alapjait érteni, de egyrészt, ez önmagában nem használható tudás és ha nagyon rágyógyulsz, kezdőként kellően lassan fogsz dolgozni ahhoz, hogy az ipari környezet kilökjön magából, másrészt ez semmit sem mond arról, hogy mihez értesz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy tudsz főzni, például nem égeted oda a kaját, nem hagyod koszosan a tűzhelyet... ÉS? Mit tudsz konkrétan főzni?


Milyen nyelvekhez, technológiákhoz értesz, az mennyire van összhangban azzal, amit az adott területen várnak?

2023. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó évben elég sokan elmentünk már junior pozikba dolgozni úgyhogy van esélyed.

Aki jól tudott angolul mindenki talált helyet, aki kevésbé ott vegyes volt.

Ahol voltam interjún mindenhol kódolós tesztet írattak és szóban lemérték a nyelvtudást.

2023. jan. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen, van esélyed, reméljük megvan benned az a tudás, amit hiszel magadról, valamint a nyelvismeret. Higgy magadban és a legfontosabb, hogy magabiztosan, jól is add elő személyiséged és tudásod.
2023. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!