Szoftverfejlesztői képzést el lehet végezni 0 matektudással?
2éves okj
matek tudásom 15%-ra mondanám, szeretem a matekot, de 2es voltam belőle. Esetleg érdemes lehet a képzés előtt matek órákat vennem?
Most inkább az angolra gyúrtam rá..
Vagy a szoftverfejlesztői képzésen a matekot is tanítják?
Vannak olyan fejlesztői területek ahol fontos lehet a matek.
De nem igazán jellemző.
Amúgy egy bprof-t simán el tudsz végezni, pont neked találták ki.
Szorgalom kell hozzá és kitartás, kettessel szépen meg lehet csinálni a matekos tárgyakat.
1-esnek ezért sem adnék igazat, mert kérek egy kutatást amivel alátámasztja.
Nem fog találni...
Sokan meg pont azt állítják hogy a nyelvtanuláshoz hasonló területet használja az agy, és lám én szenvedtem a nyelvekkel és a programozással is. Pedig hatalmas energiát öltem bele, a matekot meg kiráztam kisujjamból(mérnöki képzésen).
Szóval mindig ahogy az aktuális tudomány áll, jelenleg a nyelvet és a programozást tartják összefüggésben.
>szeretem a matekot, de 2es voltam belőle.
Nagyon imádhattad. :)
>Sokan meg pont azt állítják hogy a nyelvtanuláshoz hasonló területet használja az agy
Azt nem mondanám. Inkább úgy van összefüggés, hogy akik jók a programozás, logika területén, azok többsége vonzalmat érez a természetes nyelvek, a nyelvészet iránt is. Ezt Chomsky markánsan igazolja. Generatív nyelvtan, egyebek.
Attól függ a programozás mely területe érdekel.
A webfejlesztéshez pl. nem igazán kell nagyon a matek, viszont az AI-hoz a 3D-s fejlesztésekhez elengedhetetlen.
Információ szűrés,
bank-biztonsági rendszerek,
adatátviteli protokollok,
titkosító algoritmusok,
orvos-diagnosztika,
digitális képalkotás,
hang alapú folyamat vezérlés,
adat kompresszió,
ipari robotika,
statisztikai adatfeldolgozás (gazdaság, pénzügy, EÜ, meteorológia, jövőkutatás),
légiforgalom, repülésirányítás,
navigáció, térinformatika,
műholdas telekommunikáció,
rendszerprogramozás,
mesterséges intelligencia,
támogatott mérnöki tervezés,
hadászati informatika,
döntéselemzés, -előkészítés,
és még sok ezer dolog, amihez nem biztos, hogy elég lesz a kettes matekod.
Aki kettes volt matekból, annak nagyon fölösleges szoftverfejlesztéssel próbálkoznia, mert egyszerűen nem olyanok a készségei, képességei, hogy menjen neki a dolog, csak kínszenvedés lenne az egész.
Ugyanúgy nem fog az osztály legalacsonyabb embere kosarasnak menni, vagy a legjobb tanuló gyári munkásnak.
Suszter maradjon a kaptafánál.
Hozzáállás kérdése.
Most ne azt képzeld el, hogy az átlag fejlesztői munkában az iskolában tanult Pitagorasz-ételt, meg koszinusztételt számolgatsz.
Lehet, hogy azért voltál 2-es matekból, mert lusta vagy, és így a programozásnál is lusta lennél, aminek 99%-ka önszorgalom. Otthon, egyedül! :D Ez a te agyad, csak te tudod belerakni a tudást. Kell elmélet is, és gyakorlat is. Dokumentációk olvasása, utána járás stb.
De az is lehet, hogy neked nagyon jól menne, csak az iskolai tanárod volt rossz!
Persze elmehetsz webfejlesztőnek HTML/CSS-ben pixelt tologatni, de azért egy-két helyzetben itt sem árt, ha tanultál már pl. százalék számítást, kerekítést, maradékokat, egész számokat, tört számokat vagy ilyesmi (gondolj csak egy webshop árszámítási logikájára).
Ezen kívül egy már kicsit nagyobb cégnek gigantikus rendszerei vannak, ami azt jeletni, hogy már csak a frontend is óriási kódbázis. Sok mindent kell átlátni. Na meg együtt dolgozni másokkal. Egy hatalmas szoftvert nem egyedül fejlesztesz, hanem csapatban, másokkal együtt működve, meetingeken ülve stb (lásd pl. agilis módszertan).
A programozáshoz motiváció kell, ezt élvezni kell, szeretni. Ez ugyan úgy egy szakma/hivatás, mint bármi más. Ha pedig nem élvezed, akkor ki fogsz égni (ami elég gyakori, már "népbetegség"), vagy botrányos módon fogsz hozzájárulni egy-egy rendszerhez, lásd eKréta - a fejlesztő társaid vagy a felhasználók kárára! Ez olyan, mintha hívnál egy mestert, aki még jobban összegányolja a házadat, örülnél neki?
7-es válaszolónak igaza van, de ezekre a területekre a tehetségek mennek, amikből kevés van. Ide motivált, szorgalmas emberek valók. Viszont mivel a webfejlesztés a modern kor köműves szakmája, ide is mindig kell "töltelék" ember. Sokan választják, mert kényelmesebb, mint egy kamionban rohadni, vagy egy gyárban mérnökösködni, ehhez elég egy laptop, meg wifi.
Nyílván itt is lehet komoly dolgokat véghez vinni (pl. egy nagyon gyors válaszidejű, több szálas, fault tolerant web service fejlesztése, debugolása, ami rengeteg kérést szolgál ki másodpercenként), érdemes számolgatni egy-egy algoritmus komplexitását, becslését. Egy-egy nyelv specifikus dolgait, hashmap, miért előnyös, miért jó adatbázist indexelni stb. Viszont Wordpresseléshez nem kell sok agyalás.
Viszont ha a kérdezőnek a logikai összefüggésekre, proaktivitásra, önszorgalomra lusta az agya, akkor egyszerűbb ha a futószalag mellé beáll zombinak.. vagy képes rá?
A Te döntésed kérdező!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!