Aki tudja csinálja, aki nem tanítja. Mennyire jellemző ez az egyetemekre?
A kérdést alatt értelemszerűen az informatikai egyetemeket értem (proginfó, mérnökinfó, gazdinfó).
Ebben a szakmában kifejezetten megfigyelhető, hogy aki munkát vállal többszörösét keresi annak, mint aki tanít. Szóval felmerül a kérdés, ki az, aki mégis tanítani marad?
Azt még hozzátenném, hogy a magyar egyetemeket tekintsük elsősorban, magyar tanári fizetésekkel.
Wheels megírta az igazságot, mégis lepontoztátok.
Az egyetemen nem programozni kell tudni egy profnak, hanem oktatni. Attól, hogy valaki szeret tanítani, abszolút nem következik olyan hülyeség, amit a kérdező elő-feltételez.
Az sem úgy van, hogy mindenki olyan hülye lenne, hogy a szotyit (pénz) hajtaná reggeltől estig. Vannak akiknek egy szint fölött nem számít, hogy mennyit keresnek, sokkal inkább az, hogy mivel töltik az értékes idejüket, az életüket.
Amúgy meg annyiban igaz ez az aki nem tudja az tanítja, hogy a laborokat többnyire felsőbb éves diákok vagy Msc-sek tartják (BME-n) és az ottani emberek tényleg nem feltétlenül programoznak jól, mert munkatapasztalat helyett csinálják ezt az oktatást.
Nekem is ajánlottak már ilyen pozíciót Bsc-n úgy hogy nagyon szar voltam, szimplán mert 5-ösre csináltam a tantárgyat. Tehát ezzel a tudással már órát is tarthattam volna jövőre :D
#13
Ismerősöm BME MSc-n van és nem rég írta, hogy olyan oktatót kapott, akinek a git alapszintű használata gondot okoz.
Elég nevetséges, hogy ilyeneket oktatni hagynak, vagy legalább rágják a szájukba, hogy lépésről lépésre mit kell ,ha ennyire sötétben vannak.
@15.
Azért ez fura. Amikor még nem informatikával, hanem fizikával foglalkoztam úgy 15 éve, doktoranduszként, már akkor is használtunk verziókezelést, mert igen jól jött például amikor hárman írtunk közösen egy cikket. Bár ott még azért megbocsátható, ha valaki nem ért ehhez.
Nem lehet, hogy az illető valamilyen természettudományi tárgyat tanít csak az ismerősödnek, s olyan területen is kutat? Mert abban az esetben szerintem elnézhető a dolog.
#12
Itt mindig lepontozzák az embert, ha nem tetszik nekik a véleményed.
Én egyetem dolgozok, ugyan csak egy rendszergazda vagyok, de látom, hogy milyen feladatokat csinálnak a hallgatók. C-ből a pointer aritmetika, C++-ból az OOP alapszinten (elvek, osztályok, metódusok), Javaból pedig szintén az OOP ill. a generikusok a legbonyolultabb anyag. Ezeket még én is le tudnám adni...
De egy szoftverfeljesztő cégnél ez nyilván édeskevés.
Aki nem hiszi, annak itt van példának a BME C/C++ programozás tanrendje: [link]
#16
"amikor hárman írtunk közösen egy cikket"
Ezek nem azok az emberek, akik cikkeket írnak. :)
"Nem lehet, hogy az illető valamilyen természettudományi tárgyat tanít csak az ismerősödnek, s olyan területen is kutat?"
Nem akartam nagyon specifikálni, hogy itt konkrét dolgok kiderüljenek, de nem. Itt konkrétan informatikai háttérrel informatikai tárgyról van szó.
A BME-n a git nagyon alap szinten van leadva BSc alatt, ami sok mindenre nem elég, max arra, hogy azt tudd mondani, hogy már láttál távolról git-et.
Viszont a valóságban nincsenek rákényszerítve a hallgatók, hogy a tanulmányuk során bármikor verziókezelést használjanak.
Ezt elég sokan csak cégeknél tanulják meg csak.
@18
Sad story... a saját - első szemeszteres "Programozás 1" tárgyamhoz írt - jegyzetembe azért én még belepusholtam a git - et és a subversion - t is, pont azért, mert gáznak tartom, ha valaki úgy végez, hogy nem ismeri.
"Ismerősöm BME MSc-n van és nem rég írta, hogy olyan oktatót kapott, akinek a git alapszintű használata gondot okoz.
Elég nevetséges, hogy ilyeneket oktatni hagynak, vagy legalább rágják a szájukba, hogy lépésről lépésre mit kell ,ha ennyire sötétben vannak."
A git nem követelmény.
Inkább te vagy nevetséges, ilyen hülyeség hangoztatásával.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!