Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Idősebb korban (36) érdemes...

Idősebb korban (36) érdemes karrier váltás céljából, programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Java - ra vagy JavaScript gondoltam. Fősuli vagy tanfolyam sajna nem lenne meg (anyagi okok miatt) olyan otthon tanulok stílusban. Jelenlegi munka mellet.

Mennyi rá esély?



2022. okt. 10. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosem késő
2022. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Ilyen öreg ember már ne tanuljon. :P

Nevelje a gyerekeit, abból több bevétele származna (támogatás, adókedvezmények) :)

2022. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Hozzánk is jött kolléga tavaly, aki egy bookcamp-en tanulta meg a szakma alapjait és egy csapatban vagyunk. Ő amolyan 45-50 közé teszem, nem tudom a pontos korát.
2022. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni sosem késő. Cégeket csak az érdekli amit tudsz és nem az, hogy hány éves vagy.


Az általad két felsorolt nyelv közül én a JS-t mondanám kezdésnek, webfejlesztés alapvetően kezdőbarátabb. Aztán ha már benne dolgozol az iparban később felveheted a Java-t is, JS után úgyis könnyebben fogod megtanulni.

2022. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából - legalábbis nagyrészt - tőled függ.

Az egyik levelezős hallgatónk például 2 éve végzett nálunk mérnökinformatikus szakon, s azóta tök jól érzi magát a pályán (és a munkahelye is értékeli a skill - jeit).


Most 49 éves, azaz 47 volt, amikor befejezte a képzést, amit 3.5 évvel korábban, vagyis 43 - 44 évesen kezdett el. Előtte teljesen más területen dolgozott. (Ha jól tudom, talán tipográfiával és szedéssel kapcsolatos munkakörben.)


Ami biztos, hogy a képzés alatt (három gyerek nevelése és egy teljes állás mellett) rengeteg munkát és tanulást tett bele a folyamatba, azaz motivált és szorgalmas volt végig.


Ha(!) te is hasonló intenzitással és megszállottsággal tolod (főleg, hogy még csak 36 vagy)... nem látom akadályát a számodra pozitív kimenetnek megvalósulásának.

2022. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*kimenet megvalósulásának.
2022. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Csak bátran.
2022. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

46 évesen kezdtem el egyetemre járni, 48 évesen találtam gyakornoki munkàt, azóta főállásban programozok. :)


Kérdező amúgy ha nem akarsz egyetemre járni, akkor a frontend (Javascript, TypeScript, Angular és React) fejlesztést javaslom, keresett és itt a legkönnyebb referenciamunkát készíteni és mutatni.

2022. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki a 2-es válaszolót leértékelte annak ismeretlen fogalom a humor meg a szarkazmus? Mert szerintem egyértelmű, hogy nem halálosan komolyan kell értelmezni egy ilyen kommentet, és eszerint leértékelni sem érdemes emiatt.


Én poénból azt akartam írni, hogy:

"Ááá dehogy érdemes 36 évesen már programozni, akkor már a nyugdíjba vonuláson kell gondolkodni" :D De nem írom, mert még ezt is komolyan veszitek, és rohantok a Nyugdíjfolyósító Intézetbe, miután leértékeltek :D


Na de komolyra fordítva a szót. Én 34 vagyok junior FE programozó, de már hajszál választ el a medior szinttől, nagyjából 4 éve voltam azon a szinten, ahol a kérdező. A programozásra gyakorlatilag nincs életkor, sem alsó, sem felső. Aki egy kis affinitást érez magában, és úgy érzi, hogy van értelme csinálni, az nyugodtan csinálhatja, 14 évesen is, és 64 évesen is. Nyilván egy 64 évesnél kevesebb az esély bármire is, de miért ne?!


Ha valaki tud gondolkodni és/vagy rutinfeladatokat megoldani simán alkalmas lehet programozónak.

2022. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából,az elején kisseb jövedelem növeleseről lenne szó, és a programozas jött nálam szóba. (igen, család és gyerek mellet) viszont nem akarok mellé fogni. Az érdeklődés meg megvan iránta 😀. Csak a Megéri - e és mit az inkább kérdéses.
2022. okt. 11. 01:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!