Állítólag sok programozó van itthon, de kevés a jó programozó. Mitől lesz valaki jó programozó? Pontosabban mitől lesz valaki jó, kezdő, junior programozó, akit szívesen felvesz egy cég?
"Pontosabban mitől lesz valaki jó, kezdő, junior programozó, akit szívesen felvesz egy cég?"
Nem kell jó programozónak lenni ahhoz, hogy szívesen felvegyen egy cég.
Eleve kb. egy kézen meg lehet számolni, hogy hány cégnél van itthon valóban magas hiring bar. Nincs nálunk a top hedge fundok közül senki, MANGA-ból csak Google, a top tech unicornok közül szintén senki.
- határidőre elvégzi a vállalt feladatokat
- képes együttműködni a kollégákkal
ennyi, a többi csak kerítés
"Pontosabban mitől lesz valaki jó, kezdő, junior programozó, akit szívesen felvesz egy cég?"
- Attól, hogy már szakmai tanulmányai előtt is programfejlesztéssel, számitástechnikával, hardverrel foglalkozott.
- Attól, hogy az érdeklődése komoly, nem csak felszines.
- Attól, hogy a tanulmányait komolyan veszi és legalább közepesre képes minden vizsgáját abszolválni.
- Attól, hogy a szabadidejének nem kis részét is arra áldozza, hogy a leendő szakmáját mélyebben megismerje.
- Emellé ha van még tehetsége is a dologhoz, akkor nyerő.
Ha nem, akkor a "futottak még", kategóriát fogja képviselni, ha egyáltalán kelleni fog valahová.
@3 "már szakmai tanulmányai előtt is programfejlesztéssel, számitástechnikával, hardverrel foglalkozott."
Ostobaság. Attól, ha valaki nem gyerekkorában kezdte a fejlesztést még lehet jó programozó.
"Attól, hogy a szabadidejének nem kis részét is arra áldozza, hogy a leendő szakmáját mélyebben megismerje."
Ostobaság. Egy jó programozónak is lehet élete. Ettől függően fontos az önfejlesztés, de ezt meg lehet valósítani nemcsak a szabadidő terhére.
Istenem, ezek a bullshit-ek amik itt elhangzanak...
Az, hogy van valakinek analitikus gondolkodása, az csak feltétele, hogy fejlesztő legyen. Persze tanulható, gyakorolható. De a lényege, hogy meglássa azokat a lépési folyamatokat, hogy eljusson A-ból B-be. De ez csak egy előfeltétele, hogy a szakmában helye van. Pl. egy ilyen feladat:
Van 9 golyód és egy két karú mérleged. A 9 golyóból 8 azonos súlyú, míg 1 eltérő, de nem tudod melyik. Hogy mérnéd a golyókat, hogy megtaláld a legkevesebb méréssel? (Megoldás a HSZ alján, így ha spoilert szeretnél menny le)
Az, hogy milyen tanulmányaid volt egyetemen/középiskolában SENKIT SEM érdekel. Egyrészt lehet, hogy bizonyos ismeretek megkoptak és mást ismertél meg, ami ott nem volt követelmény, mert mondjuk érdekelt. Ezzel ellentétben sokkal inkább fontos a LELKESEDÉS a szakma iránt és az ÉRDEKLŐDÉS. Ha ezeket vesszük. Nyilván az a munkavállaló értékes, aki belső motivációt érezz a fejlődésre és ismeret szerzésre.
Ismerje a modern jelenlegi technológiákat. Egyetemen jellemzően elmaradott (de alapvetően hasznos) ismeretet adnak át, de az nem elegendő. Évről évre új trendek jelenhetnek meg és tünhetnek el, amit egy intézménynek nehéz lekövetni. Munkahely pedig ilyen tekintetben rugalmas, és olyan munkavállalók értékesek akik szintúgy könnyen tudnak adaptálódni ehhez. Pl. Van aki webet fejlesztett és MySQL-t használt élete során, de szembe jön egy MongoDB és azonnal elkezdi köpködni és lázadni, hogy ezt nem, az nem előnyös. Nyilván annak is meg van az előnye/hátránya, de nem véletlenül terjedt el.
Fentebb említették a Google-t. Valóban. Tudni kell használni és keresni. Rengeteg cikket érdemes elolvasni technológikról, hogy érdemes használni, buktatói, akár leteszelni sajár környezeteden, hogy megérsd a működését. De beszélhetünk akár tervezésről is. Tudod mi a "elosztott tranzakció"? Vagy "asszinkron kommunikáció"? Netán mit jelent (angolul) a "service mesh" kifejezés? Hogyan építenél fel egy cloud alapú alkalmazást egy Kubernetes környezetben?
Tehát a jó programozó nem az, aki jól tud kódolni. Kódolni mindenki tud. Jellemzően megtervezik a "Solution Architect"-ek, hogy kellene működnie absztract módon. Ők értelmezik az ügyfél igényét és ledoksizzák. A fejlesztők meg adott technológia körrel részekre bontják a feladatot és lefejlesztik, őgy hogy funkcionálisan megfelelően működjön, performanciálisan legjobb teljesítményt nyújtsa, biztonsági krtitériumoknak is megfeleljen.
Az autókban, szerkezetileg, 100 éve is pont olyan motor, sebváltó, karburátor, fék, kormánymű volt mint ma.
Az autószerelők tananyagát sem irják át, csak azért, mert az izzószálas világitótestek helyett LED-eseket szerelnek beléjük, nem irják át minden szir-szar újabb tipus megjelenésekor sem.
Az egyetemen nem oktatnak elavult dolgokat, és szerencsére nem oktatna olyan szarokat sem, amelyek pár hónap, vagy 1-2 év után mennek a levesbe. Ezeket a "technológiákat" amúgy is el lehet sajátitani néhány nap alatt.
Szép is lenne, ha ilyennel b.sznák el az időt az egyetemen.
#8-9
Ez hol informatika? Ez mechanika és elektronika. Az valóban nem változik. Ennyi erővel a matematika/kémia és a fizika is állandó.
Itt informatikáról volt szó, jó reggelt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!