Frontendet tanulni, vagy előre elkészített témákkal dolgozni?
Backend rész nagyon jól megy, sok minden van amit nem tudok, de előbb vagy utóbb megoldom a problémákat maikbe ütközök. Kivéve persze ezt az egyet.
Frontendhez nincs creativitásom, nem ilyen beállítottságú vagyok, de szeretnék jól kinéző, nem 1990-re emlékeztető oldalakat csinálni, szóval felmerült bennem a kérdés, mit tehetnék? Még ha pinteresten vagy valahol nézek terveket, azokat se tudok megvalósítani, valahogy mintha nem érdekelne, mert tudom, hogy úgysem bírom megcsinálni, ezzel szemben pedig nincs olyan rendszer, amit ne írtam volna meg eddig.
Mit ajánlotok?
Én frontended sosem írok teljesen nulláról, mert:
se türelmem, se kreativitásom nincsen hozzá
Viszont több 1000 nagyon jó ingyenesen elérhető, üzleti felhasználásra is felhasználható sablont lehet letölteni a netről, amik egy keretet vagy egy mintát adnak a weblapnak, ezt szoktam egybeintegrálni az elkészített backend kóddal vagy tetszés szerint kisebb módosításokat végrehajtani rajta, de nem én írom a több 1000 soros bootstrap, css és javascript kódokat, csupán aktualizálom a HTML-t és feltöltöm valóban működő funkcionalitással a sablont (összekötöm a frontendet és a backendet). Nyilván frontend fejlesztőnek nem mehetnék el 1 céghez sem dolgozni de egyrészt nem is célom, másrészt egész esztétikus, reszponzív és pofás weblapokat össze tudok heggeszteni. ASP.NET / C# és Python / Django, Flask amiket backendre használok
Az "átlagos" frontend fejlesztő sem szórakozik, hogy nulláról megírja az alkalmazást.
Eleve vannak CSS keretrendszerek, mint a Bootstrap és társai, eleve kapsz szép gombokat, input mezőket stb. De ha ennél tovább mész, akkor ott vannak a Material elemek: Angular Material vagy React-hez is elérhetőek ezek. Ott kapsz akár komplett esztétikus táblázathoz, oldalsávhoz komplett kódot.
De tegyük fel, hogy egyedi cuccot kell csinálni, az sem probléma. A jobb cégek designereket fogadnak és elkészítik a Figma terveket. Tehát onnan simán le lehet fejleszteni egy egy elemet, komponenst. De az is előfordulhat, hogy már komplett egyedi stílusú gombokat, elemeket kapsz a cégtől Storybookon keresztül, és kvázi csak használod őket különböző input-output paraméterekkel.
Na tehát, ezt csinálja egy "átlag" frontendes.
Meg vannak a mások, akik egy full kész kódot fognak, bemásolnak saját kódként, és csak a szöveget írják át benne, a menüelemeket stb. De én ezt azért nem csinálnám, mert ez nem igazán méltó egy fejlesztőhöz, ebbe körülbelül nulla programozás van, nulla kreativitás, csupán szövegcserék.
De ha valaki ezt akarja, ezt is megteheti, erre is vannak ingyenes template-ek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!