Milyen nyelvet kéne választanom?
10 tehát NULLA érvet tudtál felsorolni.
Elmondom a sajátjaimat:
- a Python jó, de itthon egyáltalán nem sláger. Sőt, még csak ismerősöm sincs aki a cloudon kívül python kódot írna (azt is csak azért, mert rákényszerül)
- javascript fut a böngészőben, nem python
- javascripttel is tudsz backend-et csinálni
- nem indentation-tól függ a kódod, hanem {}-től, így van valami alakja (ez egyéni preferencia, de jobban szeretem ha a formázás nem szól bele a nyelv működésébe, és szerintem jobb is ha valaki ezt tanulja meg)
- a tudás elsajátítása szemszögéből teljesen mind1, hogy melyiket kezdi, én azt mondom, hogy a javascriptnek sokkal több értelme van, mert ahhoz biztosan kell majd nyúlnia később, és mindent meg tud vele csinálni amit pythonban. Miért ne lehetne akkor eleve a jövedelmezőbbet választani?
oh ezt nem is láttam:
"Kíváncsi vagyok mennyire hatékonyan tudsz.. gépi tanulási algoritmusokat, mesterséges intelligenciát, gépi látást, Big Data pipeline-okat"
- semennyire, 6-7 éve vagyok a szakmában és soha nem kellett ezekkel foglalkoznom. Ez egy nagyon kis terület ami elég kevés embert érint, akit meg igen az erre fog specializálódni.
"..CI/CD, Cloud és hálózat automatizációt fejleszteni NodeJS-sel..."
- köszi azt egész jól, ugyanis a népszerű cloud service providereknél már nodejs-ben is írhatod a servicek kódját. Bár a CI/CD-t belekverni egy nyelv specifikus dologba az nagyon erős volt részedről, ezért azt hiszem itt be is rekeszthetjük a beszélgetést, mert bebizonyítottad, hogy fingod nincs erről a témáról.
"De ma már nagyon nehéz csak önképzéssel eljutni egy piacképes tudásig programozásból." 🤣🤣🤣
"És köszi a lepontozást előre is, mert nektek fáj az igazság."
Az a tény, hogy te lusta vagy, és nem foglalkozol eleget azzal, amivel elvileg szeretnél, és emiatt nincsenek eredményeid, az egyedül a te egyéni szociális nyűgöd. Természetesen mindenképpen jobb a világra mutogatni önvédelemből, mert így legalább nem lesz lelkifurdalásod sem, ha lusta vagy és leszarom.
A kérdésre válaszolva:
Amelyik irány jobban fekszik neked.
Igazából többféle úton el lehet indulni, valamennyire mindenkinek kicsit igaza van.
Lehet jó választás a Python, ha tényleg csak a prog alapokat akarod megtanulni, gyorsan, nagy sikerélménnyel.
Ha viszont vonz a webes világ, és kevésbé az absztraktabb, logikus gondolkodást igénylő feladatok érdekelnek, inkább a vizuális világ, akkor: HTML, CSS, Javascript, Typescript, így sorban.
Ha a száraz programozás érdekel, bele a mélyvízbe, a full logikus gondolkodás az ismérved, és nem is sietsz annyira, akkor: C majd utána C++
Vagy a mobilos dolgok érdekelnek?
Akkor a webes világból könnyen át lehet menni mobilba.
Például ez egy lehetséges útvonal:
HTML, CSS, Javascript, React, React Native
Ha pedig hardcore embernek tartod magad, és nagyon magas az IQ-d, és számodra nincs lehetetlen, akkor Assembly.
És ez csak pár lehetőség, ezen kívül még van jó pár opció. Mint látod, itt nincs jó vagy rossz út, kinek ez, kinek az.
Nem is nagyon lehet erre 1 világos és igaz választ adni, minden attól függ, mit szeretnél, mi a célod az egésszel és mennyire gyorsan akarod elsajátítani a dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!