Tippek, hogyan lehet jövőhet szerdáig megtanulni ciscozni és programozni közép szintű érettségi szinten?:)
Az emberek körülbelül 17 százaléka képes megtanulni programozni. Egy speciális gondolkodás kell hozzá. Amióta ezt észrevették, több országban, például Angliában, már az óvodában elkezdték fejleszteni ezt a készséget, hogy feljebb tornásszák ezt a 17%-ot.
Ha jó vagy, minimum 5-ös matekból, fizikából, akkor talán benne vagy a 17 százalékban.
Más kérdés a levizsgázás belőle. Ott az a kérdés, mennyire veszik komolyan. Tekintettel a többség alacsony képességeire, a követelmény 0 szint körül mozog. Korlátozva van a megbuktathatók száma, mert milyen fényt vetne a tanárra és az iskolára, az osztály négyötöde megbukna?
"Kettesel át megyek aztán soha többet közöm nem lesz ehhez"
Oké. Megértelek.
De akkor mi a fészkes fenéért szúrtál el 4 évet egy olyan szakkal, amit utána messziről el akarsz kerülni? Mehettél volna olyan szakra, ami érdekel is. Vagy ha más sem érdekel, akkor mehettél volna gimnáziumba. Legalább akkor nem nulla természettudományos műveltséggel kezdenéd a felnőttkort. (Mert ugye a szakképzésből minden ilyet kiirtottak.)
Persze, most már mindegy, csak soha nem fogom megérteni ezt a hozzáállást. Értékes éveket szúr el az ember, és még hátrányba is kerül másokkal szemben.
#21: Ehhez ha megengeded, némi magánvéleményt azért hozzáfűznék.
Valóban nem hátrány, ha az algoritmikus gondolkodást korán elkezdik fejleszteni, de szerintem azt is illene már felfogni, hogy nem mindenki fog érteni mindenhez. És ez így van jó. Sajnos a mai oktatási rendszerek zöme úgy működik, hogy önkényesen kiragadnak pár tudományterületet, amikből önkényesen kiragadnak pár részletet, és önkényesen meghatározzák, hogy melyiket milyen mennyiségben kell tanítani. Tudom, most ezzel szentségtörést mondok a jelenleg divatos felfogás szerint, de mi a fenének mindenkinek 8 éven át heti 2 órában történelmet tanítani? Ugyanakkor biológiát vannak, akik 2 éven át tanulnak, 1 vagy 2 óraszámban. Sokaknak a szerves kémia teljesen ki is marad. Lövésük nem lesz róla, hogy mi az a propán-bután, azt leszámítva, hogy palackban árulják, és a benzinkúton kell venni.
Lehet persze azzal jönni, hogy de hát mennyire a kultúránk része a történelem, stb, stb. Jó. És a saját testünk, és környezetünk működésének ismerete nem kéne, hogy az legyen? Aztán csodálkozunk, hogy ennyi laposföld-hívő, konteós, 5G-től rettegő van, meg milliónyi olyan, akik Bill Gates chipjeitől rettegnek, és lövésük sincs a vírus és baktérium közti különbségről. Arról nem is beszélve, hogy az érettségizett emberek farmakológiai ismeretei a nullával határosak, akárcsak a pénzügyi ismereteik. Ki merem jelenteni, hogy ezek nem csak gyakorlati, de gondolkodási, és műveltségi szempontból is lényegesebbek, mint az, hogy ki volt II. József anyukája.
A másik érv szokott lenni a történelem fontosságával kapcsolatban, hogy ez segít abban, hogy elkerüljük az eddigi világégéseket.
Aha.
Erőltetik agyba-főbe, az egyik legnagyobb össz-óraszámú tantárgy, érettségizni is kötelező belőle, és akkor lazán megválasztanak egy diktátort, és gondolkodás nélkül akármilyen hülyeséget elhisznek. Nem, nem csak Magyarországon. Szóval valahol ez az érv is mélyen megbukott.
A másik probléma, hogy teljesen önkényesen választották ki, hogy miket kell egy-egy tudományterületből tudni. Pl. közismereti informatikából az Accesst (vagy LibreOffice Base-t) tudni kell, de a Publishert (vagy Scribust) már nem. Programot telepíteni nem kell tudni, mert az már szakmai (?!!??) feladat. Vagy például matematikából: sokan a mértékegységek átváltását sem tudják, de azért a szakoktatásban is erőltetik pl. a szakácsoknak, ruhakészítőknek, sportedzőknek, hogy képesek legyenek a csúcspontok koordinátájával megadott háromszög köré írható körének az egyenletét meghatározni. Miért?? De ha nettóból bruttót kell számolni, az már nem baj, ha nem megy, mert az már szakmai ismeret.
És végül: miért kéne mindenkinek ugyanazt tudni? Miért ér többet az, ha valaki az Ms Accesst ismeri, mint az, aki ehelyett ismeri mondjuk a Publishert, Projectet, meg pl. a LyX-et? Miért ér többet az, aki történelemből és irodalomból jó, mint az, aki fizikából, kémiából, biológiából, zeneelméletből, és csilalgászatból? Mert jobbnak értékelik az előbbit, ha máshol nem, érettségin.
Szóval nagyon sok baj van még az oktatási rendszerben, és fényévekre vagyunk még attól, hogy tényleg személyre szabottan, a jövőre készítsen fel.
Egyébként abba is belekötnék, hogy aki matekból meg fizikából jó, annak a programozás sem nehéz. Nos, az elmúlt 20 év tapasztalata az, hogy a művészek között több informatikailag kompetens embert láttam, mint matematikát és/vagy fizikát végzettek között. Sőt, a matekosok tudnak csak igazán informatikai analfabéták lenni.
Megvan az oka, hogy miért hiszik azt, hogy ez a két terület annyira összefügg (csak azért, mert amikor még nem voltak külön informatika szakok/karok/tanórák, jobb híján a matkhoz gyömöszlték be azokat), de ennek ennyi az alapja, és semmi több.
Ez volt az egyetlen értelmes szak az egész iskolába gimnáziumba meg egy csomó felesleges töltelék tantárgy lett volt plusz a természet tudományos dolgok amire nekem semmi szükségem nincs.
Miért lenne 4 év kidobás? Lesz érrétségim ugyanaz mintha gimit végeztem volna el
"2-ed ágazati infó érrétségi a cél nem tervezem folytatni ezt a szakot a 13.évre nem is maradok. Kettesel át megyek aztán soha többet közöm nem lesz ehhez"
Aztán majd 30 évesen sírsz, hogy hogyan tudnád magad átképezni programozóvá közgazdászból, mert szeretnél napi 2 óra munkával milliókat keresni...
"gimnáziumba meg egy csomó felesleges töltelék tantárgy lett volt"
Mint például a magyar nyelvtan? ;-)
"plusz a természet tudományos dolgok amire nekem semmi szükségem nincs"
Ja, igen. Egy világjárvány közepén, amikor az emberek 90%-a azt sem tudja, hogy mi a lópikula az a vírus, és vakon isszák Cili néni szavait, bárminemű gondolkodás nélkül, ez azért elég buta kijelentés volt.
Bár a stílusodból ítélve neked tényleg nem lesz szükséged semmi tudásra. Az M1-et nézni, és a gyártósor mellett pakolni tényleg nem kell tudás. Csak nehogy pár évtized múlva arra eszmélj, hogy semmit nem értél el az életben.
Művészetöri, ének, földrajz, kémia utáltam mindig is az összeset.
Annak melyik része nem világos, hogy nem tetszik a szak de végig csináltam,mert így ugyanúgy kapok érretségit amivel aztán mehetek fő iskolára. Bár utoljára általánosban tanultam bioszt mégse" itam cilike néni szavait". Miből gondolod, hogy gyári munkás leszek és semmit sem fogok el érni? Bírom az ilyen életelen okoskodó nyomorék faszokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!