Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tippek, hogyan lehet jövőhet...

Tippek, hogyan lehet jövőhet szerdáig megtanulni ciscozni és programozni közép szintű érettségi szinten?:)

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 17:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddit xartál bele, akkor meg is érdemled a buktát!
2022. máj. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 nabo válasza:
100%
A lovat nem a hegy alatt kell abrakolni olni már túl késő
2022. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ha eddig 4 év alatt nem sikerült. Majd ősszel újra próbálkozol.
2022. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nézzük...

Nem tudom, milyen előismereteid vannak, de programozni alapszinten - tehát mondjuk hogy egy Hello Worldnél komolyabb "programot" képes legyél megírni, amiben van mondjuk legalább egy összegzés, és egy eldöntés, vagy valami hasonló kaliberű algoritmus, meg némi féjlkezelés (általában ilyesmi szokott lenni a vizsgákon), napi 4 óra tanulást/gyakorlást számolva jó képességekkel olyan 2-4 hét, rosszabb képességekkel pár hónap. A naponta vele töltött idő növelése nem fogja egyenesen arányosan növelni a felkészültésg szintjét.

Persze, ha előtte már programozgattál, és van némi alapismereted, akkor akár még egy hét is elég lehet rá, ha reggeltől estig, max. 1-2 óra szünettel erre ráfekszel. De ez akkor igaz, ha már az alapok jól mennek, és nem kell mondjuk olyanokat nulláról megtnaulnod, mint hogy mik azok az összetett változók, meg milyen ciklusok vannak.

A CISCO kb. hasonló időt vesz igénybe. A kettő között a legnagyobb különbség, hogy a programozásban a lexikális anyag kisebb, és több logikára, meg algoritmizáló képességre van szükség, míg hálózatmenedzsmentnél meg inkább a lexikális anyag a több.

Szóval ha van már némi fogalmad a dolgokról, akkor a kettőt együtt olyan hármas-négyes szinten 3-4 hét alatt meg lehet tanulni, ha tényleg istenesen ráfekszel.


De hót nulláról kezdve két komoly témát egy hét alatt lehetetlen. Neked biztosan. Egy zseni lehet, hogy meg tudná tenni, de egy zseni nem az utolsó pillanatban akarna nekikezdeni, mert eleve érdekelné. ;-)

De őszintén: szerinted mi a fészkes lóbánatért tanítják ezeket éveken át? Ha 5 nap alatt meg lehetne tanulni, akkor ezek nem heti 3-4 órás tantárgyak lennének legalább 2 éven át.


Egyedüli szerencséd az lehet, ha a többi részét hibátlanra megcsinálod. Ha jól sejtem, még webszerkesztés, némi adatbázis, meg Linux lesz. Ha ezek pöpecre mennek, és a CISCOból és programozásból egy pár pontot azért össze tudsz kaparni, talán van esélyed a kettesre.

De szépen kérlek, ne helyezkedj el a szakmában, mert ilyen tudással és hozzáállással te csak rontanád a szakma presztízsét.

2022. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tippem! Vedd fel a kapcsolatot John Titorral, ő elég profi az idő manipulálásában. ;-) Simán nyerhetsz akár éveket is, csak legyen kéznél egy IBM 5100-as masinád!
2022. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Bár, amilyen ultra mélyen van az oktatási rendszer, úgy simán el tudom képzelni, hogy ilyen magadfajtáknak is megcsinálja majd a tanár egy 2-es szintre, hogy kapjál papírt. Ráfogják majd a covidra meg a háborúra, hogy "szegény diák nem tudott rendesen felkészülni".


Nálunk szoftverfejlesztő OKJ képzésen ez volt. Igaz úgy 1-2 éve.

Nálunk olyanok kaptak OKJ bizonyítványt, akik egy egyszerű függvényt sem tudtak megcsinálni C#-ban, akik nem ismerték rendesen ezeket a prog tételeket sem. Egészen űber szánalmas volt, akkor is mindent a covidra fogtak, és végül a diákok 95%-a átment, aki bukott az már nem is vizsgázott.


Szóval bármilyen gáz ilyet leírni, de haverkám simán átfogsz menni nulla tudással is.

2022. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb, mint 1 hét alatt az egyikből feltudod húzni magadat 2-es szintre, ha van valami alapod. Mind2-ből elég húzós lenne, ahhoz már most nagyon erős alapodnak kellene legyen.
2022. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Én Cisco-t is tanultam 2 évig folyamatosan (CCNA tudásanyagszinten), elég szorgalmas voltam, végül hálózatos OKJ vizsgán én sem voltam full ötös, olyan 4 körül lehettem, nem tudom már pontosan. De én 2 évig tanultam, és tanultam, nem csak úgy csináltam. Szóval vicc ez az egész, hogy te 1 hét alatt akarsz megtanulni programozni és cisco-zni is :D
2022. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Összegzés kiválasztás meg az ilyen alap szintű tételek mennek listákat is tudok kezelni inkább a szöveg beolvasása és splitelésével vannak gondjaim.

De akkor azt mondjátok cisco esélyesebb?

2022. máj. 6. 10:16
 20/30 A kérdező kommentje:

16

2-ed ágazati infó érrétségi a cél nem tervezem folytatni ezt a szakot a 13.évre nem is maradok. Kettesel át megyek aztán soha többet közöm nem lesz ehhez

2022. máj. 6. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!