Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok a témában egyenlőre középszintű informatika érettségire készülök ,de kíváncsi lennék, hogy a programozás mennyire lehet bonyolult illetve milyen kategóriái vannak ennek ha van egyáltalán.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 9. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Képességektől és szorgalomtól függ.

Nekem egyáltalán nem volt nehéz. Sőt...

De van olyan, akinek reménytelen.

2020. aug. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, idő szempontjából meddig tartott neked és milyen szintre jutottál el?
2020. aug. 9. 23:30
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Easy, 3 hónapos, 3 hetes kurzusok is vannak már. (Bár én foglalmam sincs hogy lehetséges ez én 3 évig tanultam mire munkaképes tudásom lett, de lehet tök hülye vagyok.)
2020. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 meszike91 ***** válasza:
100%

Itt egy szerintem egész jó videó a témában: https://www.youtube.com/watch?v=QUzx-9RdNDQ


Alapvetően rossz a kérdés. Sose fogsz eljutni oda, hogy mindent tudj a programozással kapcsolatban. Ez egy hatalmas folyamatosan változó világ. Ilyen értelemben sose fogsz megtanulni programozni.


Használható tudást szerintem pár év alatt össze lehet szedni. Az ilyen 3 hónapos tanfolyamokat én nem erőltetném. Ezek elég durván visszaélnek a programozás körül hype-ból. Egy ilyen három hónapos képzést végzett ember örülhet ha felveszik és köze se lesz a tapasztalt informatikusok fizetéséhez.


Szerintem akár youtube videókból is elkezdhetsz tanulni, de vannak egész jó online tanfolyamok is.

2020. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Éljen a Magyar középfokú oktatás. Nem akarok politikát csinálni a kérdésből, de ez a kérdés a magyar közoktatás szégyene.

Nehéz megtanulni programozni igen. Bárki mást állít hazudik. És minnél később kezdi el valaki annál nehezebb. Vannak olyan képességek amelyek leginkább 15-18 éves kor között fejleszthetőek amelyek később segítenek a programozásban. Később ha ezek nem lettek kifejlesztve sokkal nehezebb. Nyilván nem kevesen vannak akik a hőskorban 30-40 évesen kezdtek programozni de ők a kisebbség.

Szintén átverés (itt írta valaki valamelyik válaszban, hogy szerinte BTK-s) a 2-3-4 hónapos, fél-egy éves 0-ról megtanítunk programozni hókuszpókuszok. Bizonyos szeletétbe bele lehet tanulni ennyi idő alatt, de programozni megtanulni képtelenség. Az alapok és bizonyos módszerek megtanulhatóak ennyi idő alatt, ha otthon 2x annyit tanulsz. És kell hozzá tudni jól angolul, mert a használható tananyagok 90%-a angolnyelvű. Vannak angolból jól-rosszul fordított magyar tankönyvek, de némelyik elég gyenge. Olyan bakugrások vannak benne, hogy öröm nézni. Kb. mintha úgy tanítanának úszni, hogy először a 50cm-es medencében úszógumival 1 hónapig. Utána bedobnak a La-manche csatornába, hogy úszd át.

A programozás és programozás között is rengeteg különbség van. Egészen más módszerek, tudás kell egy üzleti back-end rendszerhez mint egy automata mosógép programjához.

Utána meg ott van, hogy állandóan tanulni kell. Miután jelenleg a programozók az istenek és a hardver gyártó és tervező tervezen erősebb hardvert, mert úgy szebb lesz a program.

Nagyon függ attól is mit akarsz programozni. A mostani hype és "menő programozónak lenni" "sok programozó kell" ez a felszín. Most ez a lufi van, amjd kidurran ez is, mint oly sok minden esetben.

2020. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

mit takar az, hogy tud valaki programozni?


ha valaki tud írni 1 hello word programot amiben ismeri a miérteket és hogyanokat az is már programozás nem?

vagy aki 20-30+ tapasztalattal képes nagyobb projekteket letolni egyedül/csapatban, ismeri a patterneket, elméleteket, algoritmusokat, frameworkoket...az is programozás nem?


egy sima webfejlesztőnek aki egy login formot csinál, fórumot épít fel stb...ha mennek ezek a dolgok önállóan mondhatjuk, hogy "tud programozni".


a programozásnak nagyon sok ága, lehetősége, nyelve, elmélete van...SOHA nem fogod megtanulni mindent és felesleges is!

célirányosan kell tanulni, DE úgy, hogy kell egy minimális alaptudás és szemlélet hozzá


ez a világ változik, fejlődik, új szemléletek születnek, de ettől függetlenül a régieknek is van létjogosultságuk, csak az adott kontextusban

ha egy PHP alkalmazást akarsz írni ami egy fórum, akkor nem kell kereső algoritmusokat ismerned, vagy épp játékmotorokba, szimulátorokba illő számításokat, képleteket beleraknod a kódba


minél jobb alapod, naprakész tudásod van és minél szélesebb körben ismersz dolgokat annál nagyobb előnyöd van 1-1 feladat megoldásában, de ez egy örök tanulás, ha úgy csinálod


az alapokat simán eltudod sajátítani 2-3 hónap alatt, a nagyon alapokat amikkel elkezdhetsz programozni és programozóvá válni


nem nehéz megtanulni programozni, sőt könnyű, csak a megfelelő hozzáállás, motiváció és készségek kellenek

ha utálod, rád erőltették és nem akarod, na akkor nehéz és értelmetlen vállalkozás

2020. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Olyan viccesek ezek a megmondó emberek. :D
2020. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem reális kérdés az, hogy mennyire nehéz. Nem vagyunk egyformák, minden emberben más képességek rejlenek. Én például jól tudok programozni, de ha nekem ki kell állni tömeg elé és elő kell adnom valamit, akkor összeomlok, leblokkolok és jobbra-balra makogok, remegés közepette. Lehet, hogy neked a programozás nem fog menni, viszont velem ellentétben lehet, hogy kiváló előadó vagy.


De! A programozás azért jó, mert az idődön kívül semmi mást nem kell rászánnod. Minden szükséges eszköz, ami a programozáshoz kell, ingyen elérhető, legyen szó könyvről, oktatóvideóról, szoftverről, példákról, még magyar nyelven is (na jó, szoftverből csak angol lesz, de van hozzá magyar leírás a neten). Egyszerűen csak neki kell ülni és csinálni kell. Aztán majd kiderül, hogy csak hirtelen fellángolás volt ez nálad, vagy valóban el tudnád képzelni azt, hogy ezzel keresd a kenyered. A saját tapasztalatodnál reálisabb képet semmi más nem adhat.


Fel szokott merülni kérdésként kezdők körében, hogy milyen nyelvvel érdemes kezdeni. Ezt a kérdést szintén nem érzem helyén valónak, mert ugyanaz a jellegű kérdés, mint hogy milyen esztergagépet vegyek? Feladattól függ, hogy milyen eszközre van szükséged, nem pedig eszközhöz fogsz feladatot választani. Sokféleképp lehet a programozási nyelveket is kategorizálni, és egy-egy kategória más szemléletmódot kíván: [link]

Viszont vannak általános célú programozási nyelvek, amik az iparban széles körben elterjedtek, és majdhogynem mindenre IS jók... (más kérdés, hogy érdemes-e... egy kombinált fogóval is be lehet verni egy szöget). Az alapokat valamin ígyis-úgyis meg kell tanulnod. Erre jó választás lehet a Python, a C#, a Java, a C++, a Kotlin, Go, stb. Később azonban érdemes elgondolkodni azon, hogy mit csinálnál szívesen:

- desktop szoftvereket szeretnél fejleszteni?

- a mobil érdekel?

- weblapokat csinálnál?

- esetleg az IoT és a Raspberry PI (vagy valamelyik klónja) vonz?

- mikrovezérlőt programoznál?

- játékot készítenél?

És a választott területed nyelvén érdemes tanulni tovább és az ott használt módszereket, technológiákat megismerni.


26/N

2020. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Az átlagember számára elég nehéz és bonyolult. Kell egyfajta elkötelezettség és érzék a szakma iránt.
2020. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Programozni nem nehéz, viszont nem mindenki szereti vagy "alkalmas" rá.

Kezdjük ott, hogy minimum egy átlag intelligencia kell hozzá, szóval az emberek fele kilőve.

Egyáltalán nem férfi szakma, de mivel még nyugati helyeken is inkább a férfiak csinálják, így a legtöbb nő nem fog programozónak állni. Szóval a nők legnagyobb részét megint csak kilőhetjük (ez egyébként sad, mert akiket ismerek programozó nőket, mind remek szakemberek).

A hobbid kell legyen a programozás a pályád elején, mert különben nem fogod tudni megtanulni és nem fogsz a ranglétrán se menetelni. Szóval 8 év tanulás után teheted meg azt, hogy csak az új dolgokkal tartasz lépést és nem kell a munkádon kívül mindig fejlesztened magad.

Tehát ott vagyunk, a férfiak fele és a nők egy kis részéből lehet programozó. Akkor most jön egy megint nagyot szitáló rész, az absztrakt gondolkodás. Ezt lehet fejleszteni, de sokan nem szeretik, ezért nem is fognak ez miatt programozók lenni.

Ha már előbb említettem, hogy lehet fejleszteni, akkor most megemlítem a self learning tudást, amit megint csak nem mindenki szeret csinálni, pedig ez egy alap dolog az informatika területén.

Problémákat szeretni kell megoldani és nem frusztráltnak lenni tőle, mivel programozóként kb egész nap ezt fogod csinálni. Ergó, ha nem szeretsz problémákat megoldani akkor nem vagy alkalmas programozásra.

Programozás egy szellemi munka, szóval akik nem szeretnének szellemi munkával foglalkozni, azok megint csak nem lesznek programozók.


Szóval programozni nem nehéz, viszont nem mindenki alkalmas rá, mert szimplán nem érdekli ez a szakma és nem leli benne örömét.


Egyébként programozás a véleményem szerint ugyan olyan, mint a matek szakok, csak a programozás most felkapott téma. Ugyan úgy gyakorolnod kell, a hobbid kell legyen, problémákat kell meholdanod és absztrakt gondolkodás is kell. És a matek se nehéz, csak nem mindenki szereti és áldoz rá megfelelő mennyiségű időt. (Vannak nehezebb témát matek szakon, ami tényleg nehéz, de nem lehetetlen megtanulni átlag intelligenciával).

2020. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!