Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nehéz megtanulni programozni...

Nehéz megtanulni programozni Turbo Pascal nyelven?

Figyelt kérdés

Nyilván nem annyira bonyolult, csak másképp nemtudtam megfogalmazni a kérdést, itt bővebben kifejtem:

Suliban szoktunk ritkán programozni, for ciklussal és tömbökkel foglalkoztunk. Aztán ez előtt már neten tanulmányoztam a programozást pascalban, erről az oldalról: [link]

Feladatokat oldottam meg, egyszerű dolgokat. Ez nem volt akkora kihívás. De aztán valahogy eltávolodtam tőle, és nem foglalkoztam tovább vele.

Mivel informatikát szeretnék tovább tanulni, és a matek is elég jól megy ezért esélyes, hogy megpróbálkozom az informatikával később egyetemen. (17 éves vagyok, gimis)

De először jó lenne valami alapismereteket szerezni. Úgy tudom, hogyha megtanulok programozni egyszerű érthető nyelven (pl:pascal), akkor más nyelv később nem fog problémát okozni.

Van egy könyvem is, amit még anno kaptam kölcsön egyik ismerősömtől amikor foglalkoztam vele, de őszintén nem igazán olvasgattam bele. Erről van szó: [link]


Mit gondoltok, vágjak bele megint a pascalba, könyv és internet segítségével, nyálazzam át az egészet, és megtanulok programozni? (kb mennyi idő?)



2014. szept. 14. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekel téged, akkor persze, hogy megéri. Alapok elsajátítására - szerintem- tökéletes. Én infót tanultam anno, de a szél végül egészen más felé sodort.
2014. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát érdekelni érdekel, csak ugye részben azért is untam bele mert nem volt aki rendesen elmagyarázza (iskolai tanárról inkább ne is beszéljünk..). Viszont ha rendesen hozzáfognék akkor lehetne belőle valami. Mennyi idő rendesen megtanulni magamtól? Hónapok, vagy inkább évek?

Egyébként már rákerestem webprogramozásra is, de azt nagyon összetettnek találtam. De egyébként azt sem tudom, hogy egy programozónak mi a dolga úgy élesben, munkahelyen. Milyen feladatokat old meg?

2014. szept. 14. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:

tl;dr, de a lényegre válaszolok:


Én (szakirányú) középiskolában utáltam, hogy tök lassan haladunk a Pascallal, úgyhogy magamtól előre tanultam. Már osztályokkal dolgoztam, mikor még csak a ciklusoknál jártunk (kb), a tanár könyv nélkül nem is tudta eldönteni, hogy jó-e a kód, amit írtam (szóval nem csak a te tanárod gáz). Papíron írtuk a dolgozatot (ott írtuk a forráskódot), majd gyakorlaton a kijavított kódot gépre vittük és kipróbáltuk - mondjuk azt nem értem, hogy minek, de mindegy.


Én ebből a könyvből tanultam, ha jól emlékszem:

[link]


Egyedül is nagyon jól feldolgozható, mindenféle előismeret nélkül.

2014. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teljesen ugyanez van itt is. Papíron írjuk a dolgozatot programozásból és a tanár nem is informatika szakos. Az a probléma, hogy sajnos 2 évig a matematikát is ő tanította, szóval nem sokat tanultunk. Pedig egyetemen elég erős a matek úgy tudom. Szerencsére mostmár egy erős matektanárunk van, és kezdem érteni a dolgokat.

Szóval akkor alapozásnak jó lesz a pascal, aztán később mehetnek a bonyolultabb nyelvek?

2014. szept. 14. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, mégis elolvastam :) (szomorú, hogy mennyi szabadidőm van)


Szerintem vágj bele a Pascalba nyugodtan. Ha a szoftverfejlesztés alapjait megérted, utána már "gyerekjáték" egy új nyelvvel megismerkedni.

Az általad linkelt könyvet nem ismerem, úgyhogy nem tudom az mennyire használható.

Kb. mennyi idő? Ez attól függ, hogy mennyit tudsz vele foglalkozni, mennyire vagy fogékony a szemléletmódra, mennyire vagy képes elsajátítani az algoritmizálás művészetét és végül, de nem utolsó sorban, hogy mi a kitűzött cél.

2014. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2014. szept. 14. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Leírom a saját tapasztalatomat:

Középiskolába én is informatika szakra jártam (jelenleg az SZTE-n programtervező informatikán vagyok harmadéves, meg egyetem mellett Java alkalmazásfejlesztőként dolgozom), kb. ugyan így működtek a dolgok (tanár kevésbé tudott programozni - csak egy bizonyos szintig). A papíron való programozáshoz szokj hozzá, az egyetemen is így működnek a ZH-k egy része (valamint én még nem voltam olyan programozással kapcsolatos vizsgán, ami gép előtt zajlott volna), és így utólag visszagondolva hasznos is. Ha az alapok nem mennek papíron, akkor azt jobban meg kell tanulni (rengeteg állásinterjún is papíron kérik a próbafeladatok megoldását).

Én a pascalt nem ajánlom. Nagyon megkönnyítette volna a dolgomat az egyetemen, ha 4 évig egy másik nyelvet tanulok (mondjuk C-t, de sokan a Python-ra esküsznek). Szerintem ezekkel sokkal hasznosabb alapokat lehet elsajátítani.

Az, hogy mennyi idő az tényleg tőled függ. Amennyit leadtak középsuliba Pascal-ból (meg pluszba amit hozzátanultam emelt informatika érettségire), mi az egyetemen 5-6 hét körül el is értük C-be.


Valószínűleg meg fogom kapni a magamét, hogy a Pascalt egy kicsit lehordom, de a saját tapasztalatom alapján ezt tudom mondani (nyilván nem mindenki érzi ugyan így).

2014. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Ha kérdezhetek: milyen feladatokat kell megoldanod Java alkalmazásfejlesztő ként? Egy szóval mi a munkád?

Lehethogy tényleg hasznosabb volna egy másik nyelvel foglalkozni, mint ahogy Te is említetted. Rá fogok keresni a C-re és a Python-ra is. Annyit tudok, hogy a pascal elavult és nem sok helyen használják már. Ezért is lenne jobb egy másik nyelvet tanulni (C, Python) mert ezeket a nyelveket még használják?

2014. szept. 14. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen projekt függő, hogy milyen problémát kell megoldanom. Általánosságban szerverprogramozó vagyok vagyis az alkalmazások funkciót valósítom meg, hogy azok az elvárásoknak megfelelően működjenek (pl. adatbázis elérés, adatbázis lekérdezések, business logic megvalósítása - egy baromi egyszerű példa: ha facebookon rákeresel Nagy Bélára, akkor ne Kovács István nevű felhasználókat kérje le az adatbázisból, de ez tényleg egy primitívebb példa, mert ennél jóval összetettebb problémák vannak).


Ha tényleg főiskolára/egyetemre akarsz menni, akkor ott úgyis "kénytelen leszel" megtanulni mondjuk C-ben programozni. Az alapokat ott is el lehet sajátítani (ezt az is bizonyítja, hogy pl. itt az SZTE-n programozás alapjai 1. féléves kurzuson C-t tanítanak).

2014. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem C-t tanulj, vagy legalábbis párhuzamosan a kettőt...

Én rendkívül könnyen tanultam meg Pascal nyelven programozni, de a C-t megszokni nem tudom, mert logikátlannak találom, néhol kisssé más a megközelítése, szemléletmódja mint a Pascal-nak.

2014. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!