Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol dolgoznátok szívesebben...

Hol dolgoznátok szívesebben gyakornokként és mért?

Figyelt kérdés

-Egy kisebb, de jó Budapesti menő irodában lévő cégnél, ahol megrendelésre készülnek szoftverek.


-Egy a fentihez hasonló céghez, ami annál kb 3x nagyobb, de sokkal több a gyakornok és emiatt kicsit olyan az érzésem, hogy nehezebb érvényesülni.


-Morgan Stanley nyári gyakornoki program.


Úgy hogy a Spring + angular vonal érdekel, de mindhárom cég foglalkozik ezzel.


Melyik mutat jobban az önéletrajzon? Hol jobbak a lehetőségek? Mennyire jó egy bankban dolgozni szoftverfejlesztőként stb...



2022. ápr. 19. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha a Morgan-nel nem valami hulladek back office projektre akarnak felvenni, akkor en is azt valasztanam ezek kozul.
2022. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
olyan helyre, ahol ütnek, rúgnak, elnyomnak mint egy csikket és minden szart a nyakadba tesznek, és elvárják, hogy fejlődj és hozd a munkákat. Magyarul egy magyar céghez, pár fős fejlesztői brigádhoz. Vért fogsz izzadni, lehet még sírni is fogsz esténként, de 1 év múlva mikor elmész egy nagy céghez, akkor meg fogsz lepődni, hogy mennyire "tutyimutyi" mindenki rajtad kívül, aki ott kezdett, és sosem járt az "élvonalban". Fontos tudni: gyakornokként nem az a feladatod, hogy lehagyd a kollégáidat, mert ez lehetetlen. Az a feladat, hogy a lehető legtöbb fejlesztővel beszélj és a lehető legtöbb fejlesztő munkájába próbálj bele látni. Minél többet látsz és tapasztalsz, annál jobb lesz neked.
2022. ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Végül a legkisebbet választottam, mert 100%ban az érdekel amivel foglalkoznak és féltem, hogy a Morgannél csak kicsi rész feladatokat kell végeznem, ami teamfit interjún, amikor találkoztam 5 csapattal ki is derült, hogy egy-egy nagyon pici részletén dolgoznék a cégnek és csak azt.


Tehát mikor végzek náluk, kb nulla hasznos tapsztalatom lenne.


Csak annyi, hogy jól ismerném a saját fejlesztésű Spring bootra épülő frameworküket, amit csak ők használnak és ezen kívül lenne tapasztalatom 3-4 dologban, de csak ennyi.


A kicsi cégnél szerintem nagyobb felelősséget fogok kapni és jobb lesz a fejlődési lehetőség szakmailag.


Meg kialkudtam náluk a legmagasabb árat.


Plusz nagyon érdekel maga a szoftver tervezés, uml készítés stb... és biztos vagyok hogy náluk ha 1-2 hónap után megkérem őket, hogy beülhessek 1-1 ilyen meetingre még jól is vennék.


Viszont nagyobb cégeknél úgy képzelem az ilyen a lehetetlenséggel hatályos, ott csak meg kell csinálom azt amit elég tolnak és ennyi.

2022. ápr. 24. 10:42
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hat igen, a 3 rossz kozul igazabol nincs sok jelentosege, hogy mit valasztasz, foleg, ha nem a karrierepites az elsodleges celod.
2022. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

13 jól tetted, de valamit azért fontos szem előtt tartani: nincs ilyen, hogy téged a tervezés "is" érdekel, vagy "spring boot" is érdekel. Elmondom, hogy fog kinézni (és reméld, hogy így legyen)


"Figyelj Józsi(átkereszteltelek, ne haragudj), megment az egyik szerver, kérlek nézd már meg a logokat aztán szólj már, hogy mi van.. igen csak sshz be. Kell vpn asszem igen. Nem, nem tudom most hol vannak az adatok ne haragudj."


"Megpusztult a pipeline, összehányta mgát az egész és nem tudok pusholni... hát ki kéne vizsgálni"


"Szólt a főnök, hogy az ügyfél kiverte a balhét, és hétfőre ezt prezentálni kéne valahogy. Őő igen, ez a fejlesztés még nem kezdőtött el... esetleg megnézed, hogy mit tudnál csinálni? Igen, hétfő délre... oké, péntek délután van, de ez most nagyon fontos, nagyon sokat segítenél ezzel mert csak te tudsz ezzel foglalkozni"


"Igen react, de majd váltunk. A srác aki írta már nem dolgozik itt. Bocs, nekem nincs most időm rá, mert tárgyalunk egy másik új induló projektről. Neked kéne megnézned. Igen, itt egy név, össze is kötöttelek vele, 2kor lesz egy meetinged ahol fel tudod tenni neki a kérdéseidet. Nem láttál még reactot? Figy van még 3 órád, nézd át a kódot. Hol a repo? Nincs repo sajnos, a szerveren van a kódbázis, és oda pusholunk. Valahogy másold le és állítsd be a gitet"


Ha ilyen szituációid lesznek és ezeket túléled, utána semmin nem fogsz beszarni. És reméld, hogy ilyenek lesznek, mert multinál ilyen soha nem lesz.

2022. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Én is dolgoztam kis magyar cégnél, ugyanez volt, amit 15-ös ír, inkompetens emberek, fejetlenség, hulladék kódminőség, tákolás.

A kompenzáció szar volt, komolyabb elosztott rendszereken lehetőségem sem volt dolgozni.

Hátha te pont a kivételhez mész, ami erősíti a szabályt :)

Ha nem voltak jobb lehetőségeid ezeknél, akkor meg kell becsülni, ami van.

2022. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Remélem, de igazából egy egyetemi kötelező gyakorlat, így 8 hét után bármikor azt mondhatom, hogy "nekem ennyi elég volt" és tovább mehetek, de hosszútávra tervezek, így remélem jó lesz és akár tovább is tudok maradni, míg ez ésszerű.


Szerintem szeptemberben is lazán találok mást ha kell, itt is azért ez a három opcióm volt, mert ők adtak előszőr ajánlatot. Ezek után mindenhol lemondtam az interjút és sehonnan sem kaptam visszautasítást. (mondjuk nem is jelentkeztem sok helyre)


Meg a fizetés is gyakornoki fizuban a felső határt súrolja.

2022. ápr. 24. 13:58
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
Sok szerencset!
2022. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!