Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol dolgoznátok szívesebben...

Hol dolgoznátok szívesebben gyakornokként és mért?

Figyelt kérdés

-Egy kisebb, de jó Budapesti menő irodában lévő cégnél, ahol megrendelésre készülnek szoftverek.


-Egy a fentihez hasonló céghez, ami annál kb 3x nagyobb, de sokkal több a gyakornok és emiatt kicsit olyan az érzésem, hogy nehezebb érvényesülni.


-Morgan Stanley nyári gyakornoki program.


Úgy hogy a Spring + angular vonal érdekel, de mindhárom cég foglalkozik ezzel.


Melyik mutat jobban az önéletrajzon? Hol jobbak a lehetőségek? Mennyire jó egy bankban dolgozni szoftverfejlesztőként stb...



2022. ápr. 19. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Bankhoz biztosan nem mennek fejlesztokent, ha mindenkepp penzugyi terulet, akkor valami fintech (Revolut, Wise), vagy hedge fund (WorldQuant).

Amugy CV ertek es fejlodesi lehetoseg alapjan valasztanek palyakezdokent.

2022. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ, hogy milyen jobb lehetőségeket akarsz. A multi pl. sokkal jobb benefit-eket tud adni, akár fizeti ha valami képzést szeretnél csinálni heti pár órában.

Ilyet kkv-t nem tudnak adni és nem is szeretnek csinálni, mivel náluk az idő, pénz logika jobban érvényesül, de ezért ha a cég jó helyzetben van, akkor náluk lehet többet is keresni.


Én személyszerint a Morgan Stanley-t nem szeretem és a bankos vonalat se támogatom. Legalábbis kezdésként nem.

Tud jól fizetni, pl. ezért ilyen jók a svájci fizetések, mivel a bankok jól fizetnek, ha jó vagy, viszont sokszor tud elég gányolós lenni a munka, ha nem fizették meg korábban a jó szakembert, aki jó kódot írt. Átírni az egészet meg drága mulattság.

2022. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

"ezért ilyen jók a svájci fizetések, mivel a bankok jól fizetnek"


Nem tudom mirol beszelsz, Google, Meta/Facebook, Palantir, Apple a legjobban fizeto cegek Svajcban, utanuk jonnek ilyenek, mint Nvidia, Adobe vagy Microsoft, de bank a kanyarban nincs, ha fejlesztoi fizetesekrol beszelunk. Meg RSU-t sem adnak jellemzoen.

2022. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%

#3

"Nem tudom mirol beszelsz"

A tényekről. Azért mert 1-1 cégnek jól megy, még nem lesz jellemző az adott országban vagy adott helyen az összes cégre. Így sokra mész ha a Google jól fizet, miközben a másik 30 cég nem.


Ellenben Svájcban a medián bér lényegesen magasabb:

[link]


"de bank a kanyarban nincs, ha fejlesztoi fizetesekrol beszelunk"

Akkor lehet megmagyarázni a tényeket.


Szánalmas, hogy emberek a tényeszméikhez próbálják a valóságot igazítani, ahelyett, hogy elfogadnák, hogy tévedtek...

2022. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem latom, hol van a bankok aranya ebben, belinkeled azt is kerlek?
2022. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

#5

Mármint? Nem tudod, hogy milyen gazdasági modellel dolgozik Svájc? Ha alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, akkor kérjek ne szólj bele.

Oka van, hogy én se pofáztam bele más kommentjébe.

2022. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

#6 azert kerdezem, mert a ~250 bankjuk toredeke a svajcban mukodo (fejlesztoket is alkalmazo) cegeknek, de te azt allitod, hogy azert ilyen jok a svajci fizetesek, mert a bankok jol fizetnek.

Gondolom van errol valami statisztika, az alapjan mondod.

2022. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
A morganen kívül a másik kettőről nem tudunk semmit. Amúgy kb. ugyanúgy választanék mint az első válaszoló.
2022. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

CV-be melyik a jobb?


A kisebb és közép nagy cégnél 100%ban azt tudnám csinálni, ami tetszik és több új projekt lenne, amibe betudnék szállni, hiszen gondolom mindig más a megrendelő.


Viszont a Morgan Stanley-nél is azt mondták, hogy használnak Angulart és springet belső termékek fejlesztésére tehát az is jó lehet, csak talán kicsit monotonabb egyirányúbb.


Viszont a Morgan Stanley ismert nagy multi a másik két hely pedig nem.


Amúgy eddig az első pici cég tetszik a legjobban, csak attól félek, hogy ott túlságosan figyelnek rám és nagyobbak lesznek az elvárások. Meg kevesebb lehetőség a jövőben. Tehát CV-ben nem biztos, hogy annyira jól mutat, mert nem ismert és cégen belül nem tudom milyen fejlődési lehetőség kis cégeknél.

2022. ápr. 19. 16:26
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha ez a 3 lehetőséged van, akkor én lehúznék egy évet a morgannél, aztán elkezdenék interjúzni komolyabb tech cégekhez.
2022. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!