A gazdaságinformatikus szaknak mi értelme van?
Szinte alig van ott it oktatás es nekem az jön le h inkabb konyveloket es egyeb gazdasagi szakembereket kepeznek egy ismerősöm elmeselese alapjan es amit ott tanulnak azok is nagyon alap dolgok
Azert egy mérnökinformatikus/üzemmérnök informatikus szakon jobban belemennek a dokgokba
Megjegyzés tudom h az egyetemen csak alapoznak és rendesen programozni autodidakta módon vagy a munkahelyen fog megtanulni az ember de azert nem mindegy szerintem milyen alapot kap/tanul az ember
"Az ilyen szarokat(keretrendszerek) kéri kb minden munkaadó h tudjon benne használhatóan dolgozni a jelentkezo"
A top cégek közül szinte sehol nem mérnek fel technológia specifikus tudást, eleve általad választott nyelven interjúzol. Max. frontend pozinál kérdeznek vanilla JS-t, de framework/library ott sincs.
Persze ettől még valóban fszságokat írkál a 0%-os válaszoló, mint minden kérdéshez.
Az egyetemeknek nem lehet céljuk, hogy függőséget alakítsanak ki. Már pedig ezek a szarok, ezek a keretrendszerek, ezt teszik. Az IT karokon szükségszerűen oktatnak adatbázis kezelést, gyakorlati programozást, amihez kell egy minimum, ami segíti a megértést, támogatja az elmélet könnyebb befogadását, a fejlődést. Ez a minimum általában a C, a JAVA, mellé némi korítés, ez, az. De olyan faxságokat számonkérni egyetemeken, mint amit ti hangoztattok, egyenesen rémisztő.
Ott a flash. Ami nagy karriert futott, mára meg szépen kihalt. És van még ilyen sok, na meg, lesz is.
Az a kérdésem, szerintetek az egyetemi profoknak mikor kellene rácsatlakozni a legújabb baromságokra, amiket ti igényeltek? Mikortól kellett volna azt mondani x progresszornak, hogy a JS na, az a szent grál és holnaptól enélkül egy tapodtat sem?
És ha a JS holnap, egy év múlva, kettő múlva megy a levesbe, mert jön más, akkor mi lesz? Akkor mit fogtok mondani az addig tanultakra és elsősorban x profra?
Azért sajnálom hogy a másfél pipás válaszoló nem tudja moderáltabban megfogalmazni a mondanivalóját, mert nagyrészt igaza van.
Az egyetemnek NEM az a célja, hogy szakképzett robotokat gyártsanak. Hanem az, hogy átfogó képet adjanak egy tudományos (vagy művészeti) területről.
Ha valaki kifejezetten java backend fejlesztő akar lenni, arra ott van az udemy meg különböző bootcampek.
Az egyetemeknek publikus a tanterve, mindenki tudhatja mire vállalkozik, amikor jelentkezik.
Öcsèm ezt vègezte, már a diplomamunka/szakmai gyakorlat alatt lecsaptak rá (mondjuk nem is fèlválról csinálta)
Szóval valamire csak jó lehet 😃
Engem pár napja talált meg egy HR-es linkedinen és egy project managgeri állásajánlatra szerette volna felhívni a figyelmemet, ahol azt írták, hogy bármilyen IT szakirányú diploma jó, de a gazdinfót preferálják.
Szerintem ez jól leírja a helyzetet.
Egy olyan embert képeznek, aminek több köze van a business/HR-hez, de rálátása van az informatikára, így képes mondjuk programozó csapatot vezetni.
Szerintem ez az alapötlet mögötte, de amúgy ezzel is simán lehet programozónak menni, de leginkább olyan helyekre ahova amúgy sem feltétlenül kell diploma vagy az csak formalitás.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!