Hogyan kellene elkezdeni programozni tanulni?
Sziasztok!
Érdekel ez a téma, ebben kérnék segítséget. Szinte nulla ismeretem van benne, de annyit azért tudok, hogy vannak programnyelvek, amiket meg kell tanulni. Hogyan kellene elkezdeni ezt az egészet, mik az alapok?
Illetve milyen szintű matematikai tudás kell hozzá? Egy volt osztálytársam tanult programozást, de olyasmit mondott, hogy sok a matek benne, és nehéznek találta, így otthagyta.
kezdésnek kellene egy cél pl milyen irányban szeretnél elkezdeni tanulni, pl webfejlesztés, azon belül milyen irány, mobil app, windows, linux, esetleg crossplatform...
tehát először az igényeidnek megfelelő nyelvet kell találnod, megtanulnod a nyelv alapjait, a kódolás alapjait, utána kezdhetsz már elméleti és gyakorlati szinten tanulni
a programozás nem csak nyelvekből és kód írásból áll, mellette elég sok elmélet van amiket érdemes ismerni, főleg ha speciális dolgokat akarsz
és vannak olyan dolgok amiket nem csak érdemes, ajánlott, hanem már kötelezőnek mondható
tervezési minták (design pattern), algoritmusok, számítógép működése.......
viszont ezt lépésről lépésre kell megtenned
Nos, az operációs rendszereket érdekesnek találom. Bár nem az okostelefonokra, hanem PC-re laptopra. Emellett szívesen dolgoznék fejlesztőcsoportban egy játékprogramon.
Még annyi, hogy az informatika nyelve az angol. Komolyabb célok esetén érdemes felsőfokú nyelvvizsgát szerezi, ugye?
én pl főállásban webfejlesztő vagyok, hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom
teljesen más terület a kettő, más nyelv, más tudást és gyakorlatot igényel
ha OP rendszer érdekel, akkor meg főleg alaposan kell ismerned a számítógép működését
nem a papír a lényeg, hanem a tudás, nekem nincs nyelvvizsgám mégis tök jól megértem amit a videókban beszélnek
inkább olyan szintre húzd az angolodat, hogy megértsd és ha kell tudj beszélni a nyelven (érdemes egyből ilyen fórumon kérdezni, ha nagyon elakadtál)
Úgy kell elkezdeni programozni tanulni, mint bármi mást amit az ember meg akar tanulni. Kell keresni egy megfelelő tananyagot, és azt elkezdi az ember megtanulni. Vagy beiratkozik egy megfelelő iskolába (életkorától függően vannak minden korosztálynak kb. 6 éves kortól a 99 éves korig). Ha megyen az angol akkor van rengeteg online kurzus is, ha kevésbé Magyarországon is vannak online kurzusok is. Ha az alapok megvannak már fogod látni, hogy milyen irányok vannak aztán kiválasztod, hogy mi szimpatikus neked. Kb. ennyi.
Matek tudás? Az egy népszerű tévhit, hogy a tárgyi matek tudás kell. Ugyanaz a képesség kell hozzá ami a matekhoz is. És ezt a képességet jelenleg a legegyszerűbben a matek órán lehet fejleszteni. Nyilván ha valakinek ez kimaradt, akkor később is megtanulható de sokkal nehezebben. Meg van akinek soha nem jön össze, mert ehhez kellenek adottságok is. És nem vagyunk egyformák. Valamilyen szinten mindenki megtud tanulni programozni, de igazi jó programozó nem lesz mindenki. Ld. pl. foci, főleg Magyarországon szinte minden (fiu) gyerek gyerekkorában focizik a haverjaival, valamilyen szinten meg is tanulja, de sztár focista csak nagyon kevesen lesznek. Ez van itt is. És nem kell "túlgondolni" a dolgokat. Neki kell ülni, ki kell próbálni vagy megyen vagy nem. Ha nem keresni kell mást ami viszont igen. Erre való egy jó tanár aki elég hamar meglátja, hogy megvannak-e a képességek vagy sem. Mint a focis példában egy jó edző, hamar kiszúrja, hogy ki az aki tehetséges és érdemes bele pénzt-energiát-időt fektetni, vagy sem.
Nyilván azért vannak olyan részei is a programozásnak amihez kell erős matek de az a feladatok kisebb része. Logikus gondolkodás kell.
Kitartás kell még. Kudarc tűrés, mert eleinte van mindenkinek sok kudrac élménye. És ami még sokak kedvét elveszi, hogy képesek másikhoz hasonlítani önmagukat (ez nem csak a programozásnál, de gyakori egy új szakma tanulásánál), hogy főleg az elején Pistike már mennyivel előbbre van, mint én, jajj én sose fogom megtanulni. Nem Pistikéhez kell magadat mérni, hanem saját magadhoz ennyi a titka.
A többi az úgyis a választott tananyag/oktatón múluk, hogy mit milyen sorrendben és hogyan tanít.
"Még annyi, hogy az informatika nyelve az angol. Komolyabb célok esetén érdemes felsőfokú nyelvvizsgát szerezi, ugye?"
Minek felső fokú angol nyelvvizsga? Elég ha megérted a szaknyelvet, és annyit ki tudsz magadból préselni, hogy egy releváns nemzetközi fórumban, vagy egy support siteon (esetleg emailban) leírd a gondodat-bajodat, hogy megértsék. Ehhez nem kell felsőfok. Egy átlagos középfoknak megfelelő bőven elég, és nyelvvizsga se kell. Mondjuk írni meg kell hozzá tanulni.
Ha ezzel akarsz foglalkozni a későbbiekben egy komolyabb cégnél, akkor szükséges a felsőfokú angol tudás (már eleve angol nyelven megy az egész interjú folyamat), de maga a nyelvvizsga papír senkit nem érdekel.
Ha hobbi szinten akarsz programozni, vagy valami magyar kkv-nél dolgozni vagy ilyesmi, akkor elég ha megérted a szakmai írásokat.
"Komolyabb célok esetén érdemes felsőfokú nyelvvizsgát szerezi, ugye?"
Felsőfokú tudást érdemes, a papírt nem nézi senki.
Ha pl. egy indiai architecttel kell szakmai dolgokat megbeszélned vagy amerikai stakeholderek előtt demozni és megválaszolni a kérdéseiket, akkor elég ciki, ha csak makogsz, mint valami köcsög.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!