Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha feltörték az Ip címem,...

Ha feltörték az Ip címem, megoldható a probléma, a újra indítom a routert ?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Azt hogy lehet feltörni ?
2021. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Mit törtek fel???xDDD


Amúgy a router újraindítással kapsz egy új IP-t.


No para.

2021. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Először is mit lehet egy IP címen feltörni? Arra gondolsz, hogy megtudják?

Újraindítás nem mindig ad új IP címet. Ez a szolgáltatók rendszerétől függ.

2021. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Igen nagy valószínűséggel nem a te IP címedet szerezték meg. Az ISP-k igen nagy része NAT-olt IP-t oszt ki, és külön könyörögnöd/fizetned kell nekik, hogy publikus IP-t adjanak.


De tegyük fel, hogy publikus IP címed van. Van tűzfal a routereden és a Windows-ban is, ami alapból tilt minden bejövő kommunikációt. Akkor tudnak "bejutni" a gépedre, ha valamilyen szolgáltatáshoz portot nyitsz a tűzfalon. Ilyen például az UPnP (dinamikus portnyitás), ha torrentezel, vagy a 80/8080-as port, ha webszervert üzemeltetsz, stb. Ebben az esetben tényleg támadható vagy, ha az általad használt szerverszoftvernek ismerik valamilyen sebezhetőségét.


Direkt módon a gépedet sosem támadják, mivel minimális az esélye annak, hogy közvetlenül csatlakozni tudnak a te gépedhez. Ezért csinálják azt, hogy a felhasználókat támadják, és próbálnak meg rávenni téged arra, hogy ártalmas szoftvert telepíts a gépedre. Ezt te a saját szabad akaratodból teszed meg, például ha letöltesz egy játékot, majd guglizol hozzá egy crack-et valami kétes forrásból és kikapcsolod a vírusirtódat, mert állandóan törli a crack-et, mert az szerinte veszélyes. És még mindig nincs baj, mert a számítógép magától (jó esetben) nem hajt végre programkódot. A baj akkor van, ha el is indítod a crack-elt játékot, így aktiválódik a rosszindulatú kód. Ekkor a rosszindulatú kód megteheti azt, hogy bizonyos időközönként kapcsolódik egy ún. parancsszerverhez, amitől folyamatosan kérdezgeti, hogy "na, mit csináljak?". Ehhez a fajta irányítási módhoz pedig a támadónak nem kell ismernie sem az IP címedet, és direkt kapcsolatra sincs szüksége, mivel a te géped kezdeményezi a kommunikációt. Aztán, hogy ezt mire használják, az már más történet.


Akár NAT-olt, akár publikus IP címed van, lakossági szolgáltatás esetén szintén nem fix IP címet kapsz (persze egyes szolgáltatóknál fizethetsz fix publikus IP címért is). Amikor kapcsolódik a routered az internethez, valójában először a szolgáltató DHCP szerverétől kér egy IP címet, amely X ideig érvényes, utána automatikusan megújítja. Szolgáltatófüggő, hogy a DHCP úgy van-e konfigurálva, hogy újrakapcsolódáskor mindig kapsz új IP címet, vagy ki kell várnod, amíg az előző lejár. Sajnos azt, hogy az IP címed meddig érvényes, azt nem tudod ellenőrizni. De ehhez nem kell újraindítani a routert. Elég csak belépni a felületére és megszakítani a kapcsolatot a szolgáltatóval, majd újra kapcsolódni hozzá.

2021. dec. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!