Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Word nyomtatás letiltás...

Word nyomtatás letiltás körlevelezésnél? (VBA)

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy pontosan hogy lehetne megoldani azt, hogy: van egy excel adatokkal, illetve egy word, ahol körlevelezéssel húzzuk át az excelből az adatokat. A kérdés az lenne, hogy megoldható lenne, ha mondjuk az excelben hiányzik egy mező (nem töltötték ki), akkor letiltja a word-be a nyomtatást? Esetleg hibaüzenetet dob? Ezt Word-nél kéne megírni vagy magánál az excelnél? Lehetséges ezt megoldani valahogy akár VBA-ban, esetleg elrejteni a nyomtatás gombot amikor azt látja a program, hogy nincs kitöltve az adott cella? Köszönöm előre is!
2021. aug. 31. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyi adattal és milyen gyakran kell ezt megcsinálni, de én egyszerűen átmásolnám az adatokat, kitörölném a hiányzó adatokat tartalmazó sorokat és arra indítanám a körlevelet.
2021. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Rendszeresen van használva, nem sok adattal. Igazából nekem valami olyasmi is elég lenne, ha a word-ön belül be tudnám állítani, hogy ha pl munkaszerződést körleveleznek a munkatársak és pl az excelben hiányzik az adott emberhez a TAJ szám, akkor a word-be se kerül ugye be ez az adat és mikor ki akarja nyomtatni, akkor kiírná, hogy hiányzó adat, nem tudod így nyomtatni. Vagy valami hasonló megoldás. Az nem jó, hogy kitörlöm az adatot az excelből, ha nincs TAJ és arra indítom a körlevelezést, mert ha nem veszik észre, nem nézik át a kinyomtatott doksikat, akkor hiányozni fog. Valahogy tájékoztatni kell, hogy hiányzó adat van és ezért nem tud nyomtatni. Nem bízom a kollégák figyelmességében, ezért is van ez az egész :)


A nyomtatásra találtam kis kódot:

[link]

Ezzel működik az, hogy nem tudja kinyomtatni a doksit. Valahogy el kéne érnem a word-be behúzott adatot az excelből (VBA-val), ellenőrizni, hogy van-e, ha nincs akkor ebbe futna bele, amit linkeltem, else-> nem tiltja a nyomtatást.

2021. szept. 10. 16:15
 3/3 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Szerintem két megoldás is van.


1. Az egyszerübb az exceles megoldás. Az excelben a Workbook BeforeSave procedurájába, megirod az ellenőrzést, és ha üres adatot találsz, akkor hibaüzenet és nem engeded a mentést:


Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)


End Sub


2. Wordban, sajnos ott nem találtam Before print funkciót, viszont, a mezőneveket (amik a körlevélben vannak le lehet ellenőriztetni, hogy valamelyik esetlegesen üres-e): [link]


A "bookmark" az a könyvjelző, de a .FormFields("Text1").Result az jó lehet. Itt az okozhatja a gondot, hogy minden lapon végig kell menni és minden mezőt, le kell ellenőrizni.


Sok sikert. Üdv.

2021. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!