Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal csillag ki írás,...

Pascal csillag ki írás, error, miért? (info lent)

Figyelt kérdés

Hi!

Pascal programba be írtam ezt, hogy :var n,i:integer;

begin

write('Kerem a kiirando csillagok szamat: ');

readln(n);

for i:=1 to n do write('*');

end.


Ez ki írja a szöveget, de viszont azt nem írja ki h hány csillag van új sorba! Ha pl. nyolcat akarok akkor readln(8);-at írtam, minden n helyére próbáltam 8at be írni, de csomo error, probálgattam, hogy hova kéne, hogy jó legyen de hát nem lett jó, hogy kéne meg csinálni, hogy szöveg alatt ki írná a csillagok számát? pl.

Kerem a kiirando csillagok szamat: 8

********


2010. aug. 29. 22:18
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszan le írt hszeket:) nagyon türelmesek voltatok velem ez mind igaz, de most már szerencsére jó lett a program:) köszönöm szépen mindenkinek:)
2010. aug. 30. 12:03
 32/32 A kérdező kommentje:
Amúgy a programba az volt a hiba mint amit az előző hozzá szóló írt, hogy end. elé nem tettem readln(); parancsot:) szóval kijavítottam utána pedig ctrl+f9 utána ki írta a szöveget, meg nyomtam a nyolcas számot, és ki írta a csillagok számát:)
2010. aug. 30. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!