Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség (progi írás)?

Mi a különbség (progi írás)?

Figyelt kérdés

a szerkeztő környezet és a Pl:Notepad2 + fordító között?


azt mondták hogy az egyikben kevesebbet kell gépeli mint a másikban. MI???


és mi az hogy szép kód???


2011. márc. 3. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerkesztő környezet? Szerintem nem ezt mondták. Mert a Notepad2 is egy szerkesztő, szövegszerkesztő. Amire gondolsz az az IDE, az integrált fejlesztőkörnyezet, amiben összefonódik a szövegszerkesztő a fordítóval, meg mindenféle egyéb kényelmi dolgokat ad.

Például szokott tudni kódkiegészítést is, meg refaktorálást, amik miatt kevesebbet kell gépelni. Vagy létre tud hozni automatikusan kódot, ha ismétlődő dolgokról van szó.


A szép kód pedig a könnyen karbantartható kód.

Hogyha később ránézel, világos legyen, hogy mit, miért és hogyan csinál, hogy ha módosítani kell valamit, ne szenvedj vele.

2011. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár a szerkesztő környezet kifejezést még nem hallottam,de egy sima szövegszerkesztő nem ellenőriz hibákat és nem ad segítséget a kód szerkesztéséhez. Vannak olyan szövegszerkesztők,amelyek már bizonyos kódkiemeléseket is tartalmaznak. Viszont egy igazi szerkesztő (szerintem inkább fejlesztő környezet) pl képes arra,hogy mikor beírsz egy elemet,akkor annak a tulajdonságainak beállítását is felajánlja és ellenőrizze.Esetleg vizuális szerkesztést tesz lehetővé és a kódot maga a szerkesztő generálja.


A szép kód pedig az,amikor olvasmányos és átlátható.

Jellemzően beszédes, és kellő megjegyzést tartalmazó kód.

A szép kód ezen felül szerintem megfelelő számú egységre,funkcióra bontja az adott feladatot.

2011. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!