Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal csillag ki írás,...

Pascal csillag ki írás, error, miért? (info lent)

Figyelt kérdés

Hi!

Pascal programba be írtam ezt, hogy :var n,i:integer;

begin

write('Kerem a kiirando csillagok szamat: ');

readln(n);

for i:=1 to n do write('*');

end.


Ez ki írja a szöveget, de viszont azt nem írja ki h hány csillag van új sorba! Ha pl. nyolcat akarok akkor readln(8);-at írtam, minden n helyére próbáltam 8at be írni, de csomo error, probálgattam, hogy hova kéne, hogy jó legyen de hát nem lett jó, hogy kéne meg csinálni, hogy szöveg alatt ki írná a csillagok számát? pl.

Kerem a kiirando csillagok szamat: 8

********


2010. aug. 29. 22:18
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Probléma az, hogy szöveget ki írja, de viszont az alatta lévő sorba nem ír nyolc csillagot ki.
2010. aug. 29. 23:20
 12/32 anonim ***** válasza:

tessék:)

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ugyan így írtam le ahogyan a képen van neked, de a számot azt hova írtad? mert nem láttam sehol, hogy írtál volna 16ot, mégis ott kiadta alul a 16 csillagot.
2010. aug. 29. 23:26
 14/32 anonim ***** válasza:

Azt hiszem értem mi a problémád... de segíteni többet nem tudok... :D


Nézd át, hogy mik azok a változók, és mik a konstansok, és, hogy mire jók. És nézd át, hogy pontosan mit csinál a readln() utasítás....

A kérdésben leírt programod, mint már mondtam, helyes, csak szépséghibája van, de működik. A végére tehetsz még egy readln()-t, ha akarsz, azzal megoldódik a szépséghiba. A többi hiba az elméleti részben keresendő. :)

2010. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Dettó úgy csináltam mint az a férfi aki be linkelte ide a képet, és mégse írja ki a sor alá a csillagok számát, szóval nem tudom mi lehet a baja.
2010. aug. 29. 23:29
 16/32 anonim ***** válasza:

Te elolvastad amit írtam?

A hiba nem a programban van, hanem az elméleti tudásoddal. xD

2010. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

nah szal én vok a férfi /leszek majd:D maradjunk h ifjonc/ aki linkelte a képeket.

1. megírod a programot

2. ctrl+f9 avagy futtatod

3. kérdezi hány csillagot jelenítsen meg

4. beírsz egy számot (esetemben 16 volt a szám)

5. entert nyomsz

6. csodálod hogy megjelenített 16 csillagot

2010. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Tőlem nem kérdezte amikor le futattam a programot, hogy hány csillagot kérek, csak ki írta a szöveget, csillagok nélkül és ennyi volt.
2010. aug. 29. 23:32
 19/32 anonim ***** válasza:

kiírja a szöveget

írj be egy számot utánna

és üss entert

2010. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Azt is csináltam, de az csak vissza léptetet a programhoz.
2010. aug. 29. 23:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!