Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire követhető, érthető,...

Mennyire követhető, érthető, és tanulható a következő blog anyaga? tkintermagyarul.blogspot.com

Figyelt kérdés

Szavazzatok! Köszönöm!

[link]



2021. aug. 12. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Szuper!
Folytasd!
Hát?!
Nem jó.
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően jó az irány. De egy-két megjegyzésem lenne.


Ez egy tök hosszú bejegyzés, hiányolom az elején egy kis áttekintést, hogy mit fogunk olvasni később. És valami tagolás is jó lenne.


Talán kicsit lehetnének fókuszáltabbak a snippetek, felesleges mindenhova az import statement.


Tök jó lenne, ha lenne egy github account ahova fel lennének téve a scriptek a bejegyzésekhez.

2021. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Tök jó, hogy bele kezdtél egy ilyenbe! Személy szerint én angol anyagokat preferálok, de aki még csak most kezdi, tizenpár évesen, hasznos lehet magyar anyag a témáról, szóval mindenképpen folytasd.


Néhány észrevétel:



Az elsö két példa szerintem felesleges. Ha a további snippetek mind az osztály alapú megközelítést alkalmazzák, akkor nincs rájuk szükség.


Egy kis kiegészítés az if __name__ == '__main__' idiómához: elöszöris +1 hogy használod. Viszont amit az alá az if alá írsz, azt tedd bele egy main nevü függvénybe, az if alatt meg csak azt hívd meg.


A kódokon kívüli, magyarázó szövegek lehetnének egész mondatok. Akár a kommentjeidböl is átemelhetnéd öket. Pl az helyett, hogy 'Az ablak mérete: ', írhatnál valami olyasmit, hogy pl 'Az ablak méretét a geometry nevü metódussal tudjuk állíttani. Ez a metódus egy string paramétert vár, ami leírja, hogy mekkora az ablak mérete, valamint a helyét a képernyön'.


Az átlátszóságról szóló résznél:

A kommentblokkon belül tizedesvesszöt és tizedespontot is használsz. Azt ajánlom, hogy használj csak tizedespontot, hisz a python is azt használja, így nem lesz keveredés. Az is igaz, hogy magyar szövegben a magyar konvenciókat kéne használni, de én mégis a tizedespontot ajánlanám.



Az 'elbújt' ablak részhez:

Ha egyáltalán nincs másik ablak nyitva, akkor a kommented, hogy nem fog látszodni az ablak, nem lesz igaz. Szerintem fogalmazd át kicsit, magyarázd meg jobban, hogy a lift és a lower mire is való igazán. Szerinem ezt úgy a legjobb, ha több ablakod van.


Ablak ikonok rész:


Egy linket tegyél be valahova, ahonnan le lehet tölteni a 'labda.ico'-t.


Ablakok egymáson:

Ez müködik windowson is? Linuxon gnome alatt próbáltam, de itt alapból van olyan opció minden ablaknál, hogy 'Allways on top'. Nem tudtam, hogy a windows ablakkezelöje is tud ilyet.



Ablk méret állító widget-nél:

A rácsszerkezetet itt el lehetne magyarázni.



Úgy általánosságban:

Amikor elöször használsz egy metódust, érdemes lehet leírni, hogy mire való, meg hogy milyen paraméterei vannak.


Amikor valamit többféle képpen meg lehet csinálni, érdemes egy helyen megmutatni, hogy lehet többféleképpen, aztán a továbbiakban ragaszkodni az egyikhez. Ha csak véletlenszerüen csinálsz valamit egyszer így, másszor úgy, az össze tudja zavarni az embert. Konkrétan a háttérszín beállítására gondolok, ugye elösször a configure metódust használtad(self.configure(bg='black')) késöbb meg a subscript módszerrel állítottad (self['bg'] = "orange").



Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Szuper


WordPress-el még jobb lenne, több lehetőséget adna formázásra stb.

2021. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Így hogy derült égből villámként nulla magyarázattal bele csap a közepébe, semennyire.
2021. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdőként azt se tudom, mit látok. Nem csak a kódok a lényeg, de kéne valami mankó, hogy mi ez az egész.
2021. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha ebből kellene tanulnom, azt hiszem megbuknék. De szívesen oktatnám ilyen módon a tárgyat, mert csak ki kell vetítenem a kódot és magára hagynom a hallgatóimat.
2021. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Bizonyára lehetne több infó, több magyarázat. Mentségemre legyen mondva nulla angol tudással tanultam meg programozni tök egyedül. A letöltött szkripteket szétszedtem, átírtam, változtattam amíg meg értetem a működését. Főleg a GUI -t. Python alapokhoz találtam magyar videókat és oldalakat, de jobban szerettem az idegennyelvű honlapokat. Napra készebbek. Kedvencem a stackoverflow.com Az elbújt ablak elfog bújni, mert valamivel futtattad a szkriptet. Van egy link gyűjtemény az oldalsó sávban, (ingyenes képletöltések és egyéb) és némi magyarázat a bemutatkozásban. A rács szerkezetre majd a "Button widget" -ben térek ki. Megértem a kezdőket és szívesen segítek, konkrét kérdéseket várok kódleírásokkal. Igyekszem a többek által felvetett problémákra a blogomban változást eszközölni.
2021. aug. 14. 19:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor mondok egy konkrét példát is, hogy mi a bajom a magyarázat hiányával.


[link]


Rögtön az elején van egy ilyen:

"# Ha külön nem kérjük, elhelyezés a rács közepébe.

gomb1.grid(row=0, column=0)"


Nekem rohadtul nem világos, hogy miért a row 0, column 0 paraméterek teszik középre a gombot.


Előtte lévő sorban meg az nem világos, hogy mit csinál a "bd=3, relief=tk.RIDGE" részlet.


Persze lehet próbálkozni és kitalálni, csak akkor nincs ennek értelme, mint oktatóanyag. Ilyen formában inkább önfényezésnek tűnik, hogy "nézd én ilyet is tudok".

2021. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazából újra beleolvasva a rowconfigure és a columnconfigure sorok sem értem, hogy mit csinálnak és miért pont azokat a paramétereket adjuk meg neki. Majdnem minden sorban van valami, amibe bele tudnék kérdezni, mert nem világos.
2021. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A row sort jelent a column oszlopot. Az ablak egész szélessége oszlop és az ablak teljes magassága sor. A bármilyen méretű ablaknak ha nincs felosztva csak 1 sora és 1 oszlopa lehet a grid() csomagkezelővel, azért 0 az érték mert nem 1 -el kezdődik a számolás hanem 0 val. Talán ha a bd értékét elkezded emelgetni 5, 10, 15 kivilágosodik. Már elkészült az újabb kód remélem hamarosan feltöltöm és a kütyük határvonalának a típusai megismerhetőek lesznek. Próbálkozni kell! Egy párnapos tanfolyam több tíz vagy százezer forintba kerül. Nem célom könyvet írni a témáról, mert hatalmas az anyag. Elsőre nekem sem volt világos szinte semmi, ez természetes. Sok türelem, idő, gyakorlás, próbálkozás és sok sok olvasás akár a Google fordítóval is. Az alapszintű python jó ismerete nagyon fontos!


oszlopkonfigurálás(0, weight=1) jelentése A 0 oszlop 1 egységet foglal el. Tehát, ha van három oszlopunk, az mindig egyforma széles. Azonban ha a kütyü nem fér bele akkor 2 egységet veszünk, két oszlopot, vagy akár hármat. Erre van még egy columnspan() nevű metódus is. Bátran írd be a Goggle ba: "tkinter columnspan method example" Remek találatok lesznek.

2021. aug. 14. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!